Konin. Tu płynie energia > Od 18 maja wraca podstawowy rozkład jazdy MZK

Od 18 maja wraca podstawowy rozkład jazdy MZK

Od 18 maja wraca podstawowy rozkład jazdy MZK oraz wprowadzone będą nowe limity pasażerów w autobusach

W związku z wprowadzeniem trzeciego, przedostatniego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. informuje, że od 18 maja obowiązywać będzie podstawowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Wszystkie linie autobusowe wracają na trasy. Od najbliższego poniedziałku obowiązują też nowe, większe limity pasażerów w autobusach – jednocześnie w pojeździe będzie mogło podróżować tylu pasażerów, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, a nie jak dotychczas 50% liczby miejsc siedzących. Zalecane jest jednak zachowywanie dystansu między pasażerami, a połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Również od 18 maja MZK wprowadza korekty godzinowe dla linii 56 w dni robocze:

Z przystanku początkowego Topazowa:

  • opóźniono kurs: z godziny 05:05 na godzinę 05:10,
  • przyspieszono kursy – z godziny 06:14 na godzinę 06:05, z godziny 14:19 na godzinę 14:10, z godziny 15:51 na godzinę 15:46, z godziny 16:19 na godzinę 16:15 oraz z godziny 17:14 na godzinę 17:12

Z przystanku początkowego Bernardynka przyspieszono kursy - z godziny 13:20 na godzinę 13:10, z godziny 17:20 na godzinę 17:12 oraz z godziny 18:07 na godzinę 18:03.

Dodatkowo część kursów linii 56 ma rozszerzoną trasę przejazdu i zatrzymuje się na przystanku przy ulicy Hutniczej.

MZK informuje również, że sobotni rozkład jazdy dla linii 56, będzie obowiązywał również w niedziele i święta - zmiana ta obowiązuje już od niedzieli 17 maja. Bardzo prosimy o szczegółowe zapoznanie się z rozkładem jazdy, który od piątkowego popołudnia będzie dostępny na stronie internetowej MZK oraz na wszystkich przystankach wzdłuż trasy linii 56.

Wróć