Konin. Tu płynie energia > Pectus dla hospicjum

Pectus dla hospicjum

Link do artykułu - Pectus dla hospicjum

Zespół Pectus zagrał w Koninie dla Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Koncert odbył się w ramach akcji  „Głosy dla hospicjów”. Muzycy spotkali się z publicznością w DK Oskard w czwartkowy wieczór (14 października).  

Kolejny raz Krzysztof Zieliński, koordynator wolontariatu z Hospicjum im. św. Jana Pawła II, dopiął swego i na wspaniałe dwa koncerty zaprosił braci Szczepaników, czyli zespół Pectus. -  Wystąpi zespół o wielkim sercu. Najpierw byli u naszych pacjentów. Spotkali się z nimi na kawie, herbacie, a teraz grają i to dwa koncerty po to, by jak najmocniej wesprzeć nasze hospicjum - mówił Zieliński, otwierając pierwszy koncert. Muzycy zagrali utwory ze swojej płyty „Akustycznie” zawierającej ich największe przeboje w akustycznych aranżacjach. Zagrali tak, że publiczność nie chciała ich puścić ze sceny. 

Koncerty „Głosy dla hospicjów” są organizowane na całym świecie z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. To okazja do zwrócenia uwagi mediów, społeczeństwa oraz rządzących na konieczność zwiększenia dostępności opieki paliatywnej i hospicyjnej, jak i stałego podnoszenia jej jakości, a także okazją do pozyskiwania funduszy na wsparcie codziennej pracy hospicjum. Tak było i w naszym mieście.

(MJ)

Wróć