Konin. Tu płynie energia > Przekaż 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego [AKTUALIZACJA]

Przekaż 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego [AKTUALIZACJA]

Link do artykułu - Przekaż 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego

Koninianinie, już dzisiaj zdecyduj, jakiej organizacji pożytku publicznego przekażesz 1% za miniony rok! Ostateczny termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym mija 30 kwietnia 2021 r.

Profil działalności lokalnych organizacji pozarządowych jest bardzo szeroki i zróżnicowany, jest zatem w czym wybierać. Pieniądze przekazać można fundacjom i stowarzyszeniom działającym na rzecz dzieci, osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz starszych. Można wesprzeć stowarzyszenia sportowe, kulturalne, działające w dziedzinie ekologii, bądź takie, które zajmują się poprawą bezpieczeństwa czy promocją inicjatyw społecznych.

Dlaczego warto oddać swój 1% dla organizacji lokalnych, a nie ogólnopolskich? Odpowiedź nie będzie zaskoczeniem - dzięki temu wspieramy organizacje, które nie są może aż taki silne i medialne jak ogromne ogólnopolskie organizacje pozarządowe, ale które z równie wielkim zaangażowaniem i dobrym pomysłem starają się rozwiązywać regionalne problemy.

Zatem to jest ten czas, kiedy można pomóc naszym organizacjom. Nie wymaga to zbyt wiele czasu, wystarczy  wpisać w odpowiedniej rubryce PIT-u wybrany numer KRS. Jeśli nadal zastanawiają się Państwo, komu przekazać 1% - poniżej przedstawiamy listę organizacji pożytku publicznego działających w Koninie.

W tabeli znajdą Państwo dane organizacji, które znajdują się na stronie Departamentu Pożytku Publicznego. Zgodnie z tym wykazem w Koninie zarejestrowane są 24 organizacje pozarządowe posiadające status pożytku publicznego, co za tym idzie uprawnionych do 1% podatku za 2020 rok. W tabeli przekazujemy również dane organizacji mające swój oddział/filie w Koninie. Wykaz został sporządzony na podstawie danych uzyskanych od organizacji. Dla nich należy wpisać cel szczegółowy (tabela).

Uwaga! Jeśli Państwa organizacja nie została ujęta w wykazie, a jest uprawniona do otrzymania 1% podatku za 2020 r. prosimy o informację na adres: bartosz.jedrzejczak@konin.um.gov.pl lub nr 63 240 12 84.

Pobierz plik (pdf)

Wróć