Konin. Tu płynie energia > Rozmawiają o przyszłości kin studyjnych

Rozmawiają o przyszłości kin studyjnych

Link do artykułu - Rozmawiają o przyszłości kin studyjnych

We wtorek (20 września) w gościnnych progach kina Oskard rozpoczęła się 10. Konferencja Kin Studyjnych. Rano odbył się krótki briefing prasowy z udziałem Justyny Kałużyńskiej-Markockiej, szefowej CKiS oraz prezeski Stowarzyszenia Kin Studyjnych Marleny Gabryszewskiej. Uczestniczy w niej ponad 160 kiniarzy, z całęj Polski, w której działa około 230 kin tego typu.

- W programie są między innymi panele dyskusyjne o sytuacji i potrzebach branży kinowej, prezentacje oferty dystrybucyjnej i pokazy najnowszych premier filmowych. Mam nadzieję, że będziemy też mogli rozmawiać o tym, jaka jest kondycja kin, co nas tak naprawdę czeka – mówiła Marlena Gabryszewska, prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Na wieczornej gali otwierającej oficjalnie jubileuszową konferencję, w której uczestniczył także zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, odbyło się uroczyste wręczenie specjalnych nagród. Po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia przyznało nie jedną a aż trzy. Specjalną statuetkę za najlepszą dystrybucję filmu w kinach studyjnych otrzymał Gutek Film za rozpowszechnianie obrazu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Tę nagrodę wręczył zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. Najpierw w imieniu samorządu miasta przywitał serdecznie wszystkich przypominając, że Konin to m.in. rodzinne miasto Jana A.P. Kaczmarka, laureata Oscara. Wspomniał też o Juliusu Frommie. Życzył też prawdziwej energii uczestnikom 3-dniowego spotkania w mieście, w którym płynie energia.

Projekt „Kinobus” wygrał w kategorii najlepsze wydarzenie o charakterze edukacyjnym. Tę nagrodę wręczyła Izabela Matyba, kierownik kina Oskard. Na wieczornej gali ogłoszono także nazwisko Kiniarza Roku, a dokładniej – Kiniarki Roku. Tytuł ten trafił do Patrycji Blindow, kiniarki w trzecim pokoleniu, prowadzącej w Jastarni kino „Żeglarz”, które kupił przed laty jej nieżyjący już dziadek. I to jemu dedykowała statuetkę, w 25. rocznicę śmierci.

 

Wróć