Konin. Tu płynie energia > Rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury o mostach, kolei i przejściu przez tory

Rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury o mostach, kolei i przejściu przez tory

Link do artykułu - Rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury o mostach, kolei i przejściu przez tory

O pieniądzach na przebudowę mostów na Trasie Warszawskiej, wzbudzającej kontrowersje linii kolejowej Konin-Turek i o przejściu przez tory przy ul. Okólnej prezydent Piotr Korytkowski rozmawiał z wiceministrami z Ministerstwa Infrastruktury.

- Dzisiaj sprawą o najwyższym priorytecie jest przebudowa mostów na Trasie Warszawskiej i jako miasto musimy pozyskać na ten cel środki zewnętrzne – mówi prezydent. Dlatego wraz z posłem Tomaszem Nowakiem spotkał się z podsekretarzem stanu odpowiedzialnym w Ministerstwie Infrastruktury za drogi publiczne Pawłem Gancarzem. - Obecnie programy drogowe podlegają weryfikacji, a my wspólnie będziemy szukać mechanizmu finansowego, który pozwoli jak najszybciej rozpocząć konieczną przebudowę. Mowa tu o niebagatelnej kwocie 71 mln zł! – napisał Piotr Korytkowski w swoich mediach społecznościowych.

Druga sprawa, która bardzo niepokoi mieszkańców Konina to przeprowadzenie linii kolejowej przez osiedla mieszkalne. - Rozmowa z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury odpowiedzialnym za transport kolejowy Piotrem Malepszakiem jest bardzo budująca. Nie ma bowiem przyzwolenia na wydanie ponad miliarda złotych na budowanie linii, które będą miały bardzo małe obłożenie pasażerami. Program Kolej+ idzie do weryfikacji – informuje prezydent. Jak podkreśla: Nie ma mojej zgody na budowę linii kolejowej przez środek miasta i minister doskonale to rozumie, co mnie cieszy.

Kolejną sprawą związaną z koleją, której dotyczyła rozmowa, to współfinansowanie bezpiecznego przejścia przy ul. Okólnej między V osiedlem a Niesłuszem. Minister - jak informuje prezydent - zadeklarował weryfikację możliwości realizacji inwestycji z PKP, jeszcze w ramach modernizacji linii Sochaczew - Swarzędz.

Wróć