Konin. Tu płynie energia > Spalarnia i SUW zaskoczyły specjalistów

Spalarnia i SUW zaskoczyły specjalistów

Link do artykułu - Spalarnia i SUW zaskoczyły specjalistów

W czwartek (12 maja), na zaproszenie konińskich władz FSN-T Naczelnej Organizacji Technicznej w naszym mieście przebywała z robocza wizytą Komisja Ochrony Środowiska Zarządu Głównego NOT. Zwiedzili Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Stacje Uzdatniania Wody Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz starówkę.

- Komisja Ochrony środowiska ZG NOT regularnie pracuje w terenie, chętnie zapoznając się z różnego rodzaju przedsięwzięciami realizowanymi w całym kraju. Jej członkowie wyrazili wolę zapoznania się z inicjatywami proekologicznymi w naszym mieście. Stąd wizyta Komisji w dwóch bardzo nowoczesnych zakładach Konina – powiedział Zbigniew Bajcar, szef konińskiego NOT.

W MZGOK członkowie komisji spotkali się z prezesem firmy Henrykiem Drzewieckim i Elżbietą Streker- Dembińską, dyrektorem Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Uzyskali wyczerpujące informacje na temat zakładu, a następnie zwiedzili konińską spalarnię, nie kryjąc uznania dla wielu rozwiązań i efektów środowiskowych, uzyskiwanych przez załogę. Kolejnym etapem pobytu członków Komisji Ochrony Środowiska ZG NOT w naszym mieście było zwiedzanie zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody PWiK. Tu także zapoznali się ze wszystkimi elementami nowoczesnego zakładu, podkreślając efektywność rozwiązań proekologicznych. Z nowoczesnymi rozwiązaniami technologii uzdatniania wody gości zapoznał Michał Morkowski, specjalista w dziale produkcji wody.

Pobyt w Koninie zakończyło zwiedzanie starówki, ze szczególnym uwzględnieniem Konińskiego Słupa Drogowego oraz fary, które zauroczyły odwiedzających. Warto podkreślić, że specjaliści z komisji bardzo mocno podkreślali w swoich wypowiedziach wręcz wzorcowe rozwiązania dla środowiska w obu odwiedzanych firmach.

Wróć