Konin. Tu płynie energia > Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Link do artykułu - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jak co roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – pod hasłem „Zapal się na Niebiesko” dlatego i nasze miasto dołącza do akcji i symbolicznie oświetla Most im. Józefa Piłsudskiego oraz gabinet Prezydenta Miasta Konina by pokazać, iż jesteśmy z wami, stwarzamy możliwości i dajemy przestrzeń do rozwoju.

To dzień, w którym szczególna uwagę kierujemy na osoby, które są w spektrum autyzmu, które każdego dnia zmagają się z wyzwaniami jakie niesie ze sobą otaczająca rzeczywistość. To dzień, w którym możemy na moment zatrzymać się i zastanowić się, czy mogę w jakiś sposób pomóc, wesprzeć taką rodzinę, osobę, zobaczyć czy w moim otoczeniu są osoby w spektrum autyzmu, którym mogę pomóc.  

To dzień, w którym Polska świeci się na niebiesko.

To dzień większych możliwości, bo spektrum autyzmu to spektrum wyzwań, spektrum możliwości, spektrum emocji, spektrum trudności, ale także spektrum pasji – czyli spektrum różnorodności.  

Coraz więcej osób jest diagnozowanych i więcej powstaje inicjatyw działających na rzecz poprawy jakości życia. Od przedszkola po dorosłość.

Jesteśmy z Wami!

Wróć