Konin. Tu płynie energia > Transformatory na farmie

Transformatory na farmie

Link do artykułu - Transformatory na farmie

Od poniedziałku (19 kwietnia) na przyszłej farmie fotowoltaicznej, budowanej na terenach lewobrzeżnej oczyszczalni ścieków, stoją dwa kontenerowe stacje transformatorowe. Kontynuowane są też prace przy instalacjach.

Trafostacje przyjechały specjalnym transportem z Lublina. Każda waży ponad 20 ton i posadowiono ją na specjalnych fundamentach, z których każda waży 8,5 tony. Po zamontowaniu stacji wykonawcy przystąpią do podłączenia całego okablowania oraz niezbędnych urządzeń towarzyszących.

Jednocześnie powstała też sieć monitoringu, zaś pracownicy PWiK przymierzają się do kolejnych modernizacji instalacji bezpośrednio sąsiadujących z farmą. Gotowa też jest wiata nad tzw. ustabilizowanymi osadami, na której dachu znalazły się również panele fotowoltaiczne. Energia z nich zasili wszystkie urządzenia obsługujące tę część zakładu.

Przypomnijmy, że konińska siłownia będzie dysponować mocą 2,2 MW i w dużej części finansowana jest z pieniędzy Narodowego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony środowiska.

Wróć