Konin. Tu płynie energia > Wiadukt do remontu. Miasto stara się o wsparcie z budżetu państwa

Wiadukt do remontu. Miasto stara się o wsparcie z budżetu państwa

Link do artykułu - Wiadukt do remontu. Miasto stara się o wsparcie z budżetu państwa

1,8 miliona złotych – o takie dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej stara się Miasto Konin. Samorząd chce bowiem przebudować około 60-letni wiadukt leżący w ciągu ul. Przemysłowej, będący fragmentem drogi krajowej nr 25. Wiadukt przebiega nad linią kolejową oraz ulicami: Kolejową i 11 Listopada.

Wiadukt nad linią PKP jest układem ramowym jednoprzęsłowym o schemacie statycznym z dwoma przęsłami skrajnymi wybudowany w roku 1960. W ramach przebudowy w roku 1994 przedłużono obiekt o niezależne dodatkowe przęsło wolnopodparte nad ulicami. Jego łączna długość to 54,6 m.

- Obiekt nie spełnia odpowiedniej klasy nośności, dlatego też planowane jest jego wzmocnienie poprzez nadbudowę płyty nośnej ustroju, filarów, wbudowanie nowych urządzeń wyposażenia obiektu – informuje Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

Szacowany koszt przebudowy wynosi około 4 milionów zł. Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie z budżetu państwa, prace będą mogły się rozpocząć w połowie tego roku.

Jak podkreśla Grzegorz Pająk - w ubiegłym roku ze środków rezerwy subwencji ogólnej miasto wyremontowało fragment ul. Przemysłowej. Chodzi o liczący ponad 700 metrów odcinek od skrzyżowania Przemysłowa-Brunatna w kierunku Gosławic.

 

Wróć