Konin. Tu płynie energia > Wielkanoc z Zespołem Pieśni i Tańca Konin

Wielkanoc z Zespołem Pieśni i Tańca Konin

Link do artykułu - Wielkanoc z Zespołem Pieśni i Tańca Konin

W Święta Wielkanocne dzięki Zespołowi Pieśni i Tańca Konin przeniesiemy się na wielkopolską wieś. Zespół w swojej prezentacji pokaże wielkanocne tradycje, śpiewy i tańce, a tancerze ubrani będą w piękne stroje wielkopolskie.

Zespół Pieśni i Tańca Konin działający przy Konińskim Domu Kultury, jako miejsce swojej prezentacji wybrał Zagrodę Borowo w gminie Krzymów, której atmosfera idealnie odzwierciedla dawną wielkopolską wieś. Przy okazji bardzo dziękujemy gospodarzom tego miejsca Jadwidze i Wojciechowi Brylom, którzy niezwykle ciepło przyjęli zespół ludowy z KDK.

Nagrania trwały kilka godzin, a efekt zaprezentujemy 3 kwietnia online.

- Chcemy pokazać obrazek wielkanocny na wielkopolskiej wsi – mówi Dariusz Intrys kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Konin. – Będą pisanki, śmigus dyngus, ale przede wszystkim tańce i śpiewy. W Wielkanoc mieszkańcy mogli się pięknie przystroić, kawalerowie przybywali nawet z odległych wsi, żeby spotkać swoje panny. A one czasem przewrotnie podśpiewały: ,,Choć padało, choć było ślisko to się przywlekło to świniorzysko”. Naszym celem jest pokazanie fragmentu wielkanocnej wsi, przypomnienie naszym mamom czy babciom tych tradycji i pokazanie ich młodemu pokoleniu. Tancerze ubrani będą w kolorowe, przepiękne stroje wielkopolskie, tak zwane szamotulskie – panny w błękitach, a panowie w czerwieni i w pięknych czarnych kapeluszach.

Serdecznie zapraszamy do oglądania prezentacji Zespołu Pieśni i Tańca Konin już 3 kwietnia na Facebooku i YouTube Konińskiego Domu Kultury!

Wróć