Konin. Tu płynie energia > Zapraszamy na warsztaty „Z demencją pod jednym dachem”

Zapraszamy na warsztaty „Z demencją pod jednym dachem”

Zapraszamy mieszkańców Konina – opiekunów osób zmagających się z chorobami otępiennymi (które posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności) – do udziału w pierwszych warsztatach z cyklu „Z demencją pod jednym dachem”.

Pierwsze warsztaty odbędą się w dniu 24 maja 2025 roku poprowadzi je Karolina Jurga. Zajęcia obejmą doświadczenie symulacyjne z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, które pozwolą lepiej zrozumieć świat i codzienne wyzwania osób żyjących z demencją. To wyjątkowa okazja, by spojrzeć na opiekę z nowej perspektywy i wzmocnić swoje kompetencje poprzez empatyczne doświadczenie. Liczba miejsc ograniczona! Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 601 981 093. W kolejnych dniach warsztaty poprowadzą Dominika Wyglądalska i Radosław Karczewski.

Sylwetki osób prowadzących warsztaty w ramach projektu „Z demencją pod jednym dachem”:

Karolina Jurga – psycholog, neuropsycholog, ekspertka w dziedzinie chorób otępiennych, od lat zaangażowana w poprawę jakości życia osób z demencją oraz ich opiekunów. Ukończyła specjalizację z psychologii klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, odbywając liczne staże w zakresie neurologii i psychiatrii. Jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikat instruktora opieki w demencji według filozofii Silviahemmet. Posiada ponad 9800 godzin doświadczenia terapeutycznego i przeszło 3200 godzin szkoleniowych dla personelu medycznego. Autorka książki "Idealny opiekun nie istnieje", bloga i kanału YouTube "Poznaj demencję". Inicjatorka licznych projektów edukacyjnych i społecznych. Często gości w mediach, dzieląc się wiedzą i promując swoje unikalne, pełne empatii podejście do opieki nad osobami z demencją. Jej praca to nie tylko zawód, ale także misja i pasja.

Dominika Wyglądalska – doświadczona terapeutka zajęciowa, od lat zaangażowana w pracę z osobami z chorobą Alzheimera i innymi formami demencji. Na co dzień prowadzi zajęcia terapeutyczne w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Koninie, współpracuje także z organizacjami pozarządowymi wspierającymi seniorów i ich opiekunów. Nieustannie rozwija swoje kompetencje, uczestnicząc w kursach, szkoleniach min: z arteterapii, hortiterapii, diagnozowanie chorób otępiennych i innych metod wspierających terapię osób starszych. Swoje doświadczenie zawodowe budowała również jako opiekunka w domu pomocy społecznej dla osób przewlekle chorych somatycznie.

Radosław Karczewski – pedagog i terapeuta zajęciowy z niemal 30-letnim doświadczeniem w pracy na rzecz osób starszych, zwłaszcza tych dotkniętych chorobą Alzheimera. Od wielu lat związany z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Koninie, gdzie pełni funkcję kierownika i terapeuty. Były Wiceprezes Stowarzyszenia Domów Pomocy Społecznej w Koninie, obecny Przedstawiciel Stowarzyszenia Retrospektywa. Autor licznych projektów na rzecz seniorów, realizowanych przy wsparciu instytucji publicznych. Absolwent podyplomowych studiów z geriatrii i gerontologii z elementami opieki paliatywnej. Uczestnik specjalistycznych szkoleń, w tym z zakresu metody Positive Approach to Care. Aktywnie zaangażowany w prace grup roboczych ds. seniorów i osób z niepełnosprawnościami w ramach Wielkopolskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Łączy wiedzę, empatię i doświadczenie, by realnie poprawiać jakość życia osób starszych.

Zadanie współfinansowane ze środków PFRON, realizowane przez Miasto Konin.  

 

Wróć