List zostawiony przez matkę córce stał się kanwą zapisu, który obejmuje aż pięć okresów życia człowieka. Ów list otrzymała Urszula Mróz, która wraz z Damianem Kruczkowskim napisała projekt i wyprodukowała sztukę teatralną „Zepsute lalki”, w reżyserii Szantal Strzelińskiej. Premiera odbyła się 14 listopada w DK Oskard.
Jak okrutne, a jednocześnie jakże powtarzalne potrafi być życie. Jakich cierpień i dylematów potrafi dostarczyć w sytuacji kiedy jeden człowiek uważa, że jest lepszy od drugiego i udowadnia to wojną, zabijaniem bliźnich i narzucaniem „jedynie słusznej opcji” za wszelką cenę. To wszystko pokazali bardzo zdyscyplinowani nieprofesjonalni aktorzy Szantal Strzelińskiej, absolwentki łódzkiej „Filmówki”, która chętnie odwdzięcza się środowiskom miłującym teatr za lata, gdy sama była ich członkinią. Pokazali w wyrazisty sposób jakie naprawdę są w nas „Zepsute lalki”, jakie spustoszenie czynią i co ze sobą niosą. Stąd żywe, ba – nawet bardzo żywe – reakcje widzów. A na zakończenie spektaklu, zrealizowanego w niezwykłej scenografii, owacje na stojąco, serdeczne gratulacje i niekłamany podziw. I to wszystko należy się wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do powstania tego przedstawienia. Bo na pewno trudno będzie o nim zapomnieć przez długi czas.
Spektakl „Zepsute lalki” odbył się w ramach projektu „Echa tamtego świata” realizowanego przez MBP w Koninie i Forum Dialogu. Autorami projektu są Liderzy Sieci Dialogu – Urszula Mróz i Damian Kruczkowski, a projekt finansowany jest ze środków Forum Dialogu.
Reżyseria i scenariusz: Szantal Strzelińska.
Produkcja: Damian Kruczkowski i Urszula Mróz.
Muzyka: Tomasz Bieliński.
Asystent reżysera: Katarzyna Fabiszewska.
Obsada: Katarzyna Fabiszewska, Justyna Zblewska, Karina Shumkina, Zuzanna Kupidura, Nadia Adamczyk , Anna Różańska, Arkadiusz Rabiega.
Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Forum Dialogu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.