Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > KONIN.stacjakultura

KONIN.stacjakultura

Z wielką przyjemnością oddajemy do Państwa dyspozycji stronę poświęconą wydarzeniom kulturalnym, instytucjom kultury i ludziom, którym kultura w naszym mieście jest bliska. Takich ludzi w Koninie jest naprawdę wielu. Nie szczędzą swojego czasu, zapału, pasji, talentu tworząc kulturę, a co za tym idzie mając wpływ na wydarzenia kulturalne w naszym mieście, których nie sposób pominąć. Jest ich tak dużo i tak różnorodnych.

Nazwa "Konin. Stacja Kultura" łączy w sobie to, co nowe, a więc Konin i rozwijającą się w nim kulturę ale też i to, co już dawno za nami. Kto z nas nie pamięta jak nasi rodzice, czy dziadkowie spotykając się "na mieście" wielokrotnie wymawiali magiczne słowo "stacja"?

Stacja to miejsce naprawdę niezwykłe. Miejsce spotkań, podróży, ruchu. Miejsce gwarne, wypełnione rozmowami, byciem ze sobą. To miejsce z poczuciem bezpieczeństwa, ciepłym posiłkiem, świeżo zaparzoną kawą i dobrym człowiekiem. To miejsce gdzie tworzy się mała kultura.

"Konin. Stacja Kultura" zachęca do zatrzymania się choćby na chwilę. Do zaczytania, do poznania miejsc w naszym mieście, w których warto być danego dnia, do zaplanowania podróży kulturalnej po Koninie. Do czego serdecznie zachęcać będziemy Państwa przez cały rok.

Zapraszamy serdecznie na naszą "Stację..."