#KONIN_SzczepimySię

Zaszczep się na weekend 23 oraz 30 lipca
Zaszczep się na weekend4 maja ruszają w Koninie Punkty Szczepień Powszechnych

Przypominamy, że w Koninie uruchomiono trzy punkty Szczepień Powszechnych

 1. Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, ul. Szpitalna 45 - 2 zespoły szczepiące (punkt znajduje sie na I piętrze budynku administracyjnego) Poniedziałek - Niedziela (7.00-19.00)
 2. Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, ul. Wyszyńskiego 1 - 2 zespoły szczepiące (punkt znajduje się na parterze obok pomocy nocnej) Poniedziałek - Piątek (9.00-17.00)
 3. Hala MOSIR, ul. Popiełuszki 4 - 4 zespoły szczepiące Poniedziałek - Niedziela (10.00-21.00)

Z informacji uzyskanej od operatorów punktów NFZ przyznał pule 2400 szczepionek na dwa punkty szczepień. 1200 na punkt przy ul. Wyszyńskiego oraz 1200 szczepionek na punkt na hali MOSIR.

Jest to pula przeznaczona do wykorzystania w tygodniu od 4 do 7 maja. O kolejnych dostawach będziemy informowali na bieżąco.

Przed udaniem się do punktu, należy zarejestrować się w systemie szczepień. Można zrobić to poprzez:

 • infolinię 989
 • e-rejestracje na stronie pacjent.gov.pl (wymagany profil zaufany)
 • SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333

W celu usprawnienia procesu szczepienia prosimy o wcześniejsze pobranie i wypełnienie ankiety kwalifikacyjnej.

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie
Komunikat o miejscu pobrania kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Każda osoba przystępująca do szczepienia powinna zapoznać się z kwestionariuszem szczepienia przed zgłoszeniem się na kwalifikację do szczepienia w dniu wizyty.

Wszystkie materiały informacyjne dla szpitali i pacjentów dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 można znaleźć na stronie:
https://www.gov.pl/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19

Pobierz i wypełnij w domu: Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19
Krok po kroku od rejestracji do szczepienia

Szczepienie pacjentów w domu - krok po kroku

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego nr 2/2021 na gminy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Pomoc będzie organizowana dla posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, jak również dla osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

W celu realizacji ww. zadania wyznaczony został miejski koordynator ds. szczepień. W mieście Koninie jest nim pani Urszula Smolarz – główny specjalista w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych,

Do zadań koordynatora ds. szczepień w gminie należy:

 1. organizacja transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień,
 2. organizacja akcji informacyjnej dot. szczepień,
 3. współpraca z punktami szczepień zlokalizowanymi na terenie miasta,
 4. współpraca z instytucjami państwowymi, samorządowymi w zakresie Narodowego Programu Szczepień.

Informacji w powyższych sprawach można będzie zasięgać pod numerem telefonu 63-240-12-27 w godzinach od 7.00 do 15.00. lub pod adresem e-mail: koordynator.covid19@konin.um.gov.pl.

Informujemy ponadto, że rejestracja do szczepień rozpocznie się zgodnie z przedstawionym na wstępie harmonogramem, a więc dla osób, które ukończyły 80 lat życia już od 15 stycznia br.

Rejestracji można dokonać na 3 sposoby:

 1. Poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989. Do zapisu jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie, a także, na dzień przed terminami obu szczepień, przypomnienie o terminie szczepienia. Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską z rodziny. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia.

 2. Poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień:
 • Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „Medicus" Laskowska i Wspólnicy - ul. 11 Listopada 26
 • Przychodnia Lekarska „Starówka" - ul. Szpitalna 45
 • Przychodnia Lekarska „Starówka" - ul. PCK 13
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ósemka Adamczyk, Wypychowska - ul. 11 Listopada 9
 • Parklinik Beata Piątkowska - ul. Mickiewicza 21
 • Praktyka Lekarska Jarosław Kołosowski - ul. Przemysłowa 2
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia „Komed 2" Prywatna Praktyka Lekarska Małgorzata Olek - ul. Margaretkowa 1/2-s
 • Przychodnia „Chorzeń" Steinke - ul. Goździkowa 2
 • Komunalne Centrum Medycyny - ul. Sosnowa 4
 • Przychodnia Lekarska „Inmed" Bielecka-Bill, Chwiałkowska, Malińska, Karaszewska - ul. Kosmonautów 10
 • Zakład Opieki Zdrowotnej i Medycyny Pracy „Med-Alko" - ul. Przyjaźni 3
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „Medicon" M. Juszczak, A. Michalski - ul. Łężyńska 2
 • Jarosław Wojciech Kozłowski - ul. Szeligowskiego 1
 • ARS Medica Marcin Michalak i Krzysztof Wróbel - ul. Staszica 1.
 1. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl (dla osób posiadających profil zaufany).

Szczepienie to szansa na powrót do normalności w naszym życiu. Nie zapominajmy jednak o środkach ostrożności. Zagrożenie nadal jest bardzo duże, w ostatnich dniach obserwujemy w naszej gminie systematyczny wzrost zachorowań – obecnie w izolacji domowej przebywa 70 osób chorych, w połowie grudnia 2020r. ta liczba oscylowała wokół cyfry 30.

O dalszych ustaleniach będziemy informowali Państwa na bieżąco.