#KONIN_SzczepimySię

Zaszczep się na weekend 27 sierpnia - plac targowy na Starówce
Zaszczep się na weekend 27 sierpnia - plac targowy na StarówceKomunikat o miejscu pobrania kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Każda osoba przystępująca do szczepienia powinna zapoznać się z kwestionariuszem szczepienia przed zgłoszeniem się na kwalifikację do szczepienia w dniu wizyty.

Wszystkie materiały informacyjne dla szpitali i pacjentów dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 można znaleźć na stronie:
https://www.gov.pl/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19

Pobierz i wypełnij w domu: Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19
Krok po kroku od rejestracji do szczepienia

Szczepienie pacjentów w domu - krok po kroku

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego nr 2/2021 na gminy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Pomoc będzie organizowana dla posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, jak również dla osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

W celu realizacji ww. zadania wyznaczony został miejski koordynator ds. szczepień. W mieście Koninie jest nim pani Urszula Smolarz – główny specjalista w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych,

Do zadań koordynatora ds. szczepień w gminie należy:

 1. organizacja transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień,
 2. organizacja akcji informacyjnej dot. szczepień,
 3. współpraca z punktami szczepień zlokalizowanymi na terenie miasta,
 4. współpraca z instytucjami państwowymi, samorządowymi w zakresie Narodowego Programu Szczepień.

Informacji w powyższych sprawach można będzie zasięgać pod numerem telefonu 63-240-12-27 w godzinach od 7.00 do 15.00. lub pod adresem e-mail: koordynator.covid19@konin.um.gov.pl.

Informujemy ponadto, że rejestracja do szczepień rozpocznie się zgodnie z przedstawionym na wstępie harmonogramem, a więc dla osób, które ukończyły 80 lat życia już od 15 stycznia br.

Rejestracji można dokonać na 3 sposoby:

 1. Poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989. Do zapisu jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie, a także, na dzień przed terminami obu szczepień, przypomnienie o terminie szczepienia. Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską z rodziny. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia.

 2. Poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień:
 • Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „Medicus" Laskowska i Wspólnicy - ul. 11 Listopada 26
 • Przychodnia Lekarska „Starówka" - ul. Szpitalna 45
 • Przychodnia Lekarska „Starówka" - ul. PCK 13
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ósemka Adamczyk, Wypychowska - ul. 11 Listopada 9
 • Parklinik Beata Piątkowska - ul. Mickiewicza 21
 • Praktyka Lekarska Jarosław Kołosowski - ul. Przemysłowa 2
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia „Komed 2" Prywatna Praktyka Lekarska Małgorzata Olek - ul. Margaretkowa 1/2-s
 • Przychodnia „Chorzeń" Steinke - ul. Goździkowa 2
 • Komunalne Centrum Medycyny - ul. Sosnowa 4
 • Przychodnia Lekarska „Inmed" Bielecka-Bill, Chwiałkowska, Malińska, Karaszewska - ul. Kosmonautów 10
 • Zakład Opieki Zdrowotnej i Medycyny Pracy „Med-Alko" - ul. Przyjaźni 3
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „Medicon" M. Juszczak, A. Michalski - ul. Łężyńska 2
 • Jarosław Wojciech Kozłowski - ul. Szeligowskiego 1
 • ARS Medica Marcin Michalak i Krzysztof Wróbel - ul. Staszica 1.
 1. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl (dla osób posiadających profil zaufany).

Szczepienie to szansa na powrót do normalności w naszym życiu. Nie zapominajmy jednak o środkach ostrożności. Zagrożenie nadal jest bardzo duże, w ostatnich dniach obserwujemy w naszej gminie systematyczny wzrost zachorowań – obecnie w izolacji domowej przebywa 70 osób chorych, w połowie grudnia 2020r. ta liczba oscylowała wokół cyfry 30.

O dalszych ustaleniach będziemy informowali Państwa na bieżąco.