WAKACJE 2021
Wakacje z Konińskim Domem Kultury

Wakacje w Konińskim Domu Kultury pełne będą tańca, muzyki, plastyki i filmu. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia artystyczne już od 1 lipca.

W programie wakacyjnych spotkań z Konińskim Domem Kultury znajdą się zajęcia taneczne prowadzone przez Martę Merdzińską, Annę Charniei, Grzegorza Ambroziaka i Jacka Szczepankiewicza. Bogotą ofertę zajęć plastycznych przygotowała także Katarzyna Mijakowska. Nie zabraknie również warsztatów filmowych, na które zaprasza Andrzej Moś oraz spotkań z muzyką, które poprowadzi Mirosław Grzanka.

Na próby otwarte zapraszają zespół muzyczny Agharta oraz zespół wokalny Fantazja.

Zajęcia artystyczne są skierowane do uczestników indywidualnych. Obowiązuje limit miejsc z uwagi na wciąż istniejące obostrzenia. Zapisy przyjmuje impresariat KDK, nr telefonu: 63 211 31 33 wew. 29.

Na stronie internetowej Konińskiego Domu Kultury zamieszczony jest harmonogram zajęć - można sprawdzić jakie zajęcia w danym dniu będą się odbywały.

Oprócz harmonogramu znajduje się tu również regulamin akcji wakacyjnej oraz zgłoszenie wraz z ankietą, które należy wypełnić i przekazać instruktorowi przed zajęciami.

Warto dodać, że przez całe wakacje prężnie będzie działało Kino Centrum, które serdecznie zaprasza dzieci i młodzież. Co tydzień kino będzie wyświetlać nowe filmy dla młodych widzów. Bilety: 13 zł.

www: www.kdk.konin.pl

FB: www.facebook.com/KDKKonin
Wakacje z Młodzieżowym Domem Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na wyjątkowe Letnie Warsztaty Artystyczne  „Rozwiń skrzydła z MDK!”.

W trakcie warsztatów dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnych zajęć, między innymi dotyczących robotyki, a także wziąć udział w zabawach rekreacyjno-edukacyjnych w: konińskiej Mikroskali (park makiet), Muzeum Okręgowym w Koninie czy w parku Chopina. Partnerem projektu jest firma Kupiec. Warsztaty odbędą się w lipcu i w sierpniu. Oferta jest skierowania do dzieci w wieku od lat 6 do 12.

Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 16.00.

Szczegóły dotyczące zapisów pod nr tel. 63 243 86 24/ 63 243 77 17. Liczba miejsc ograniczona.

www: www.mdkkonin.pl

FB: www.facebook.com/mdkkonin

Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną

Podczas wakacji Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie) zaprasza na spotkania autorskie z Błażejem Torańskim i Elżbietą Cherezińską (transmisja online LM.pl).

Na spotkania autorskie obowiązują limity miejsc. Bezpłatne wejściówki wydawane będą w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych w godzinach otwarcia wypożyczalni, pod numerem telefonu 63 242 85 37 wew. 126.

Dla najmłodszych uczestników Wakacji 2021 z Biblioteką zaplanowaliśmy:

  • akcję promującą czytelnictwo Book traf – zaproponujemy zestawy książek zapakowane jak prezenty - niespodzianki i zareklamowane ciekawym hasłem,
  • Biblioteczne ogrodowisko, czyli zabawy plastyczne z dziećmi,
  • Będzie dobrze, Co Vid(ać) – zabawkarteczki wspierających myśli,
  • Zabawy Street Art polegające na rysowaniu kredą literackich bohaterów na chodniku przy bibliotece.
  • przygotowaliśmy również zajęcia z pedagogiki zabawy, zajęcia kreatywne, czytanie książek, oglądanie filmów, gry ekologiczne, konkursy.

Zapisy na zajęcia będą odbywały się w filiach, w których zostały zaplanowane.

Limity miejsc na poszczególne zajęcia uzależnione są od charakteru zajęć (zajęcia przed biblioteką, zajęcia w bibliotece).

Informujemy, że harmonogram zajęć może ulec zmianie ze względu na nieprzewidziane okoliczności. Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące zajęć w danym tygodniu, będą zamieszczane na stronie biblioteki i na facebookowym profilu biblioteki.

Harmonogram zajęć w siedzibie biblioteki oraz w jej filiach zajęć w siedzibie biblioteki oraz w jej filiach zamieściliśmy na stronie internetowej MBP w Koninie.

Na stronie biblioteki dostępny jest również:

Więcej informacji o organizowanych imprezach na:

Letnia Akademia Capoeira - Brazylijska Sztuka Walki

Unikalna mieszanka stylów. Afrobrazylijska sztuka, samoobrona i gimnastyka w jednym. Uzyskasz lepszą równowagę, koncentrację, refleks i koordynację. Spotykamy sie w Parku Chopina w Czwartek i Niedziela o godz. 18.00 do 19.15. W programie zajęć : Gra na instrumentach etnicznych  i zabawy ruchowe dla dzieci, doskonalenie technik gry Capoeira dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzi instruktor Capoeira Piotr Lobo Glapa