WAKACJE 2022
Wakacje z Konińskim Domem Kultury

Warsztaty artystyczne: taneczne, plastyczne, filmowe i muzyczne odbędą się podczas tegorocznych wakacji w Konińskim Domu Kultury. Do udziału w nich zachęcamy dzieci i młodzież. W lipcu i sierpniu spotkają się z wami instruktorzy: Andrzej Moś, Mirosław Grzanka, Marta Merdzińska, Klaudia Cembrowacz, Jacek Szczepankiewicz oraz Grzegorz Ambroziak. Na spotkanie ze sztuką zaprasza również Katarzyna Mijakowska.

Na zajęciach tanecznych obowiązuje strój sportowy. Każde dziecko powinno ze sobą zabrać także wodę w opisanym bidonie. Zajęcia artystyczne skierowane są do uczestników indywidualnych. Grupy zorganizowane mogą zgłosić chęć udziału w seansach filmowych. Te odbędą się w Kinie Centrum w sierpniu. Przed zapisaniem dziecka na zajęcia należy wypełnić kartę ,,zgoda na udział w zajęciach wakacyjnych”. Podpisaną przez opiekunów kartę należy dostarczyć instruktorowi na zajęcia.

Na zajęcia w Atelier KreDKa obowiązują zapisy. Prowadzi je impresariat Konińskiego Domu Kultury, nr tel. 63/ 211 31 33 w. 29. Zajęcia potrwają od 1 lipca do 26 sierpnia. Warsztaty są bezpłatne.
Wakacje z Młodzieżowym Domem Kultury

4 lipca-26 sierpnia

Letnie Warsztaty Artystyczne z MDK!

Młodzieżowy Dom Kultury organizuje Letnie Warsztaty Artystyczne. Na dzieci z klas I-VI czeka wiele atrakcji! Warsztaty potrwają całe wakacje, start 4 lipca. Wśród atrakcji między innymi: wyjścia do kina Oskard, wyjazdy na warsztaty do Muzeum Okręgowego w Koninie, wizyty w planetarium, zajęcia z florystką i zajęcia w MDK.

4 lipca
Muzyczne Podróże z MDK.  Koncert ,,Z Nalepą do Nie-ba”

Muzeum Okręgowe w Koninie, godz. 20:00. Bilet - 15 zł. 

Koncert w wykonaniu zespołu Nie-Bo w 15. rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy.

Nie-Bo to zespół Roberta Lubery, który od lat działa na rynku muzycznym, realizując własną wizję artystyczną.  Na swoim koncie mają występy m.in. z: Maciejem Maleńczukiem,  Piotrem Nalepą, Krzysztofem Zalewskim, Kasią Kowalską czy Ewą Bem.

18 lipca
Muzyczne Podróże z MDK. Koncert Fado -  BASTARDA & JOAO DE SOUSA

Muzeum Okręgowe w Koninie, godz. 20:00. Cena biletu 15 zł.

Trio Bastarda wspólnie z João de Sousa, odnosząc się do tradycyjnych utworów Fado, tworzy nową, oryginalną opowieść muzyczną. Współczesne, autorskie aranżacje i opracowania niezwykłych, melancholijnych pieśni dały artystom możliwość swobodnej wypowiedzi, kreacji muzycznej oraz pozwoliły na szczery, pełen emocji przekaz.

25-29  lipca  
Top Dance Summer Workshops

Agnieszka Łapaj-Lewandowska oraz Katarzyna Łapaj - instruktorki tańca w MDK-u -  organizują jedyne w swoim rodzaju warsztaty taneczne. W ich trakcie uczestnicy będą ćwiczyć różne style: jazz, broadway, modern, hip-hop, taniec klasyczny. Zaplanowano również trening funkcjonalny i inne zajęcia artystyczne !

8  sierpnia
Muzyczne Podróże z MDK. Koncert MANIUCHA I KSAWERY

Muzeum Okręgowe w Koninie, godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł. 

MANIUCHA I KSAWERY to duet, który w autorski, niezwykle oryginalny sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia.

Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński występowali m. in w Pardon To Tu, otrzymali pierwsze miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych organizowanym przez Filharmonię Szczecińską w kategorii Soliści Wokaliści (2015) oraz Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2016).

29 sierpnia
Muzyczne Podróże z MDK. Koncert ,,Wąski most”

Muzeum Okręgowe w Koninie, godz. 19:00. Bilet - 15 zł.

Koncert z przepiękną muzyką żydowską w wykonaniu zespołu Szymona Wieczorkiewicza oraz młodych artystów, podopiecznych Sylwii Dziardziel - instruktorki śpiewu.

 

 

 

 

 

 

 
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną

Miejska Biblioteka Publiczna

27 czerwca – 15 lipca (Filia „Łężyn”)
W dżungli książek
Dla najmłodszych gry stolikowe, puzzle, malowanki, czytanki, joga na świeżym powietrzu tuż przy bibliotece.

1 lipca – 31 sierpnia (Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych, ul. Dworcowa 13)
Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych udostępnia gry na PS5 wraz z goglami VR.

1 lipca – 31 sierpnia (Filia „Medyczna”)
Wakacyjne łamigłówki – quiz wiedzy o Patronach Roku 2022
Wszystkim czytelnikom odwiedzającym Filię „Medyczną” w wakacje zaproponujemy rozwiązanie quizu z pytaniami związanymi z Patronami Roku 2022.

7 lipca, godz. 10:00-12:00 (Filia „Siódemka”)
„Wakacje z bajkowozami”

Poznajemy świat przyrody – różne sposoby przedstawienia przyrody w literaturze. Zajęcia plastyczne – niespodzianka.

14 lipca godz. 10:00-12:00 (Filia „Siódemka”)
„Wakacje z bajkowozami”

Poznajemy świat magii – czarownica na miotle i inne magiczne postacie. Zajęcia plastyczne – niespodzianka.

21 lipca godz. 10:00-12:00 (Filia „Siódemka”)
„Wakacje z bajkowozami”
Poznajemy świat bajek i baśni – rycerze oraz księżniczki w bajkach dla najmłodszych. Zajęcia plastyczne – niespodzianka.

28 lipca godz. 10:00-12:00 (Filia „Siódemka”)
„Wakacje z bajkowozami”
Poznajemy świat zwierząt – zwierzęta w ich naturalnych środowiskach. Zajęcia plastyczne – niespodzianka.

LIPIEC:
Warsztaty „LATO” (Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Dworcowa 13)
Drugie z cyklu spotkanie z projektu „Co słonko widziało” promujące twórczość literacką Marii Konopnickiej dla dzieci.


Wakacje z Filią „Gosławice” (Filia „Gosławice”)
1. Cukierek w bibliotece. Zajęcia i zabawy przygotowane w oparciu o cykl książek o kocie Cukierku Waldemara Cichonia.

Storybird – nasza książeczka. Jak w łatwy sposób tworzyć książki? Zabawa z aplikacją. Tworzymy własne opowiadanie, wiersz, a nawet książeczkę z gotowymi ilustracjami.


Smacznie, zdrowo, kolorowo cz. 1 (Filia „Starówka”)
Zajęcia dla dzieci. Rozmowy o roli zdrowego odżywiania w życiu człowieka. Wspólne przyrządzanie zdrowych sałatek i kanapek.


Z książką przez świat (Filia „Starówka”)

Zajęcia organizowane  dla dzieci promujące wiedzę o książce, regionie i poznawaniu świata, gry, zabawy.

Owocowe wakacje (Filia „Medyczna”)
Zajęcia wakacyjne dla dzieci związane z obchodzonym 1 lipca Międzynarodowym Dniem Owoców - dyskusje, informacje, zabawy plastyczne oraz wspólne przygotowanie sałatki owocowej dla wszystkich uczestników.

SIERPIEŃ:

Wakacje z Filią „Gosławice” (Filia „Gosławice”)

Wakacje online - wirtualne spacery po niezwykłych miejscach w Polsce, krzyżówki i quizy, gry i zabawy.

W świecie zabawek i gier (Filia „Starówka”)
Wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Gier Książkowych. Gry i zabawy w świecie planszówek. Uczestnicy zajęć mogą przynieść własne planszówki lub zagrać w gry przygotowane przez bibliotekę.

Smacznie, zdrowo, kolorowo cz.2 (Filia „Starówka)

Zajęcia dla dzieci. Rozmowy o roli zdrowego odżywiania w życiu człowieka. Wspólne przyrządzanie zdrowych sałatek i kanapek.

Kolorowe wakacje (Filia „Medyczna”)
2 sierpnia obchodzimy Dzień Kolorowanek - wakacyjne zajęcia w bibliotece będą doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i zdolności artystycznych u dzieci.

„Liliowe kulinaria” (Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Dworcowa 13)
Warsztaty z zakresu food art.

„Konopnicka i joga? Ależ tak! (Filia „Łężyn”)

Spotkanie z przedszkolakami w ramach projektu "Co słonko widziało" - edycja LATO

BLISKOteka na bulwarze
(od 16:00 do 17:30)

8 lipca
Letni koncert literacko-przyrodniczy
Tworzenie ogrodu (sadzenie roślinek, wykonanie owadów i kwiatków z papieru), rozpoznawanie roślin i wykonanie zielnika. Wystawka książek, czytanie wierszy i rozwiązywanie quizów nawiązujących do tematu zajęć.

15 lipca
Magia w świecie książki
Pokaz magicznych doświadczeń i wyjaśnienie podstaw obserwowanych zjawisk. Prezentacja tematycznych książek. Samodzielne sprawdzanie swoich magicznych umiejętności przez uczestników.

22 lipca
Zaczytane wakacje nad Wartą
Zabawy dla dzieci „Co przynosi wiatr?”. Zajęcia związane z wiatrem i latawcami – prezentacja książek, głośne czytanie, warsztaty plastyczne polegające na tworzeniu i ozdabianiu latawców.

29 lipca
Jak zostać kotem?
Zajęcia oparte na fragmencie książki „Zapiski wrednego kota”, rozmowa o tym, jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać kotem. Wspólne tworzenie pracy plastycznej „Ekologiczny obraz kota”.

5 sierpnia
Manga – japońska sztuka rysowania komiksu
Warsztaty z rysowania mangi.

12 sierpnia
„Cukierku, ty łobuzie!”
Rozmowy o kotach i kocie zabawy. Mruczące wyzwanie czytelnicze i zabawy twórcze.

26 sierpnia
Zagadkowy koniec lata
Wakacyjne spotkanie pełne zagadek i łamigłówek. Praca plastyczna z wykorzystaniem szablonu lupy. Możliwość zrobienia zdjęcia na fotościance z sylwetką detektywa.

 

MOK Wakacje 2022
Wakacje z Muzeum Okręgowym w Koninie

Lato w Muzeum - W lipcu i sierpniu zapraszamy do korzystania z wakacyjnych propozycji warsztatowych, realizowanych w muzeum oraz jego oddziale. Każdy z wariantów można rozszerzyć o dodatkowe zwiedzanie, zachęcamy również, by planując wizytę w muzeum, zarezerwować czas na spacer po ogrodzie i beztroskie piknikowanie w skansenie!
Opłata za udział w warsztatach jest stała i wynosi 10 zł od osoby. Więcej informacji o cenach i formach spędzania czasu w muzeum: tutaj (klik!).

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Oferta dla grup kolonijnych lub półkolonijnych. Warsztaty realizowane są w grupach liczących od 10 do 30 osób. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.
Warsztaty „Od ziarenka do bochenka” – podczas zajęć uczestnicy dowiadują się: jak dawniej przygotowywano ciasto na chleb i jak przebiegał jego wypiek, jak wyglądają różne rodzaje ziaren i dlaczego niektóre chętniej były wykorzystywane do wypieku chleba, w czym tkwił sekret smaku i długotrwałej świeżości tradycyjnie wypiekanego chleba. Warsztaty to jednak przede wszystkim samodzielne wyrabianie ciasta na pyszne bułeczki, które po wypieku można skosztować w pięknym otoczeniu skansenu etnograficznego (zajęcia sezonowe – od połowy kwietnia do końca września).
Warsztaty realizowane są we wtorki i czwartki.
Rekomendowany wiek uczestników: od 4 lat
Czas trwania zajęć: 60-90 minut
Warsztaty paleontologiczne „Tropem skamieniałości” – warsztaty przybliżają pracę paleontologa, zarówno w terenie, jak i w zaciszu gabinetu. Co to jest fosylizacja? Jak powstają skamieniałości i jakiej wiedzy dostarczają badaczom? Gdzie ich szukać i jak zidentyfikować? Tego wszystkiego uczą się uczestnicy zajęć. Następnie przygotowujemy wykopaliska paleontologiczne, podczas których uczymy jak rozpoznawać skamieniałości i opracowujemy karty okazu.
Rekomendowany wiek: od 7 lat
Czas trwania zajęć: ok. 45 minut
Warsztaty makramy: obrazy ze sznurka
W ramach zajęć uczestnicy dowiadują się, czym jest makrama, skąd pochodzi i skąd wzięła się jej popularność. Po krótkim teoretycznym wstępie poznają podstawowe węzły wykorzystane w technice makramy, a następnie przystępują do samodzielnego wykonania sznurkowych kwietników.
Rekomendowany wiek uczestników: powyżej 12 lat
Czas trwania: min. 90 minut

WARSZTATY INDYWIDUALNE
Warsztaty dla rodzin z dziećmi lub indywidualnych chętnych odbywają się w każdą środę, punktualnie o 12.00. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.
Warsztaty „Sztuka na wycieczce” – uczestnicy poznają krótką historię makatki, cenionej i niegdyś popularnej ozdoby wielu domów. Następnie projektują własną makatkę. Stworzony na papierze projekt próbują przenieść przy pomocy farb akrylowych i pisaków do tkanin na płócienny workoplecak, tworząc unikatową i niepowtarzalną pamiątkę, która może towarzyszyć im na wszystkich wakacyjnych wojażach.
Termin: 6 lipca, godz. 12.00; 3 sierpnia, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: bez ograniczeń
Czas trwania: 60 minut
Warsztaty „I ty możesz zostać gliniarzem” – warsztaty garncarskie, w ramach których uczestnicy poznają historię obróbki gliny oraz rewolucję technologiczną, która za nią stoi. Następnie sami muszą zmierzyć się z pryzmą gliny i metodą wałeczkową przygotowują własne naczynia, a następnie je dekorują.
Termin: 13 lipca, godz. 12.00; 10 sierpnia, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: od 5 lat
Czas trwania: 60 minut
Wyzwanie zwiadowców. Terenowa gra rodzinna – to wariant muzealnej gry w podchody. Zabawa rozgrywana jest na świeżym powietrzu, na terenie skansenu etnograficznego. Uczestnicy muszą zlokalizować i rozwiązać rozmieszczone w skansenie zadania, które będą sprawdzały ich uważność, wiedzę, spostrzegawczość, kreatywność i sprawność fizyczną.
Termin: 20 lipca, godz. 12.00; 17 sierpnia, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: bez ograniczeń, jednak w każdej grupie musi się znaleźć jedna osoba, która sprawnie pisze i czyta
Czas trwania: 60 minut
Warsztaty „Nieśmiertelny bukiet” – zjawiskowe kwiaty z krepiny mogą stworzyć bukiet, który nigdy nie zwiędnie. Mogą zostać ozdobą pokoju lub posłużyć jako uzupełnienie ludowego pająka lub wianka. Uczestnicy dowiedzą się, jak przy użyciu bibuły włoskiej, kleju i patyczków bambusowych stworzyć kwiat wiśni i krokus.
Termin: 27 lipca, godz. 12.00; 24 sierpnia, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: 60 minut
Warsztaty „Fiku miku na druciku” – warsztaty tworzenia biżuterii, połączone ze zwiedzaniem wystawy stałej „Biżuteria i styl”. Uczestnicy poznają na przykładach historię mody i złotnictwa, by przygotować samodzielnie miedziany pierścionek lub wisior z kameą.
Termin: 31 sierpnia, godz. 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: 90 minut

WARSZTATY W SKANSENIE ARCHEOLOGICZNYM W MRÓWKACH
Oferta dla grup kolonijnych lub półkolonijnych. Warsztaty realizowane są w grupach liczących od 10 do 30 osób. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.
Warsztaty „Wojowie, grody, fortyfikacje” – warsztaty, na których uczestnicy dowiadują się o technikach budowania grodów wczesnośredniowiecznych i tworzą w grupach grody z gliny i innych materiałów, pozyskanych w lesie.
Rekomendowany wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: 70 minut

Kino pod gwiazdami

Lipcowe piątki pod znakiem kina w plenerze! – to najbardziej lubimy w wakacje. W tym roku Kino Centrum zaprasza na pięć filmów do Kina pod Gwiazdami.  Z dobrą komedią spotkamy się 1,8,15, 22 i 29 lipca. Na seanse zapraszamy na plac przed Koniński Dom Kultury, osiedle Zatorze oraz osiedle Gosławice.

Na placu przed Konińskim Domem Kultury widzimy się 1, 8 i 15 lipca o godz. 22.00. W Kinie pod Gwiazdami zobaczymy:

1 lipca ,,Pies”

Reżyseria: Reid Carolin, Channing Tatum. Scenariusz: Reid Carolin. Gatunek: komedia. Produkcja: USA. Premiera: 17 lutego 2022.

Były Ranger Jason Briggs nie umie sobie ułożyć życia bez wojska. Gdy dostaje szansę powrotu do służby przyjmuje ją z entuzjazmem i bez zastanowienia. Szansa nazywa się Lulu i jest owczarkiem belgijskim o bogatej historii służby wojskowej. Briggs będzie mógł wrócić w kamasze pod warunkiem, że zawiezie Lulu na pogrzeb jej zmarłego pana. Kilkudniowa podróż kalifornijskim wybrzeżem wydaje się być nie tyle zadaniem, co beztroskim urlopem. I byłaby taka, gdyby nie charakterek Lulu. Delikatnie mówiąc owczarek nie przepada za ludzkim towarzystwem, a wygląda na to, że Briggsa nie toleruje bardziej niż innych. Wykazuje się wobec niego nie tylko ostentacyjnym lekceważeniem, ale otwartą agresją w myśl zasady „mam zęby i nie zawaham się ich użyć”.

8 lipca ,,Pech to nie grzech”

Reżyseria: Ryszard Zatorski. Scenariusz: Ryszard Zatorski, Joanna Wilczewska. Gatunek: komedia. Produkcja: Polska. Premiera: 17 grudnia 2018.

Odnosząca sukcesy bizneswoman – Natalia (Maria Dębska) nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu. Jej najlepszy przyjaciel i partner w interesach – Piotr (Mikołaj Roznerski) oraz jego piękna narzeczona – Weronika (Barbara Kurdej-Szatan) zakładają się o to, że Natalia przez trzy miesiące z nikim się nie zwiąże i w nikim się nie zakocha. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama (Krzysztof Czeczot). Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes…

15 lipca ,,Słaba płeć?”

Reżyseria: Krzysztof Lang. Scenariusz: Hanna Węsierska, Wojciech Pałys. Gatunek: komedia. Produkcja: Polska. Premiera: 15 grudnia 2015.

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

 Kino pod gwiazdami zaprasza także w tym roku na seanse na osiedle Zatorze i Gosławice.

22 lipca o godz. 21.30 obejrzymy film ,,Kocha, lubi, szanuje”. Spotykamy się na osiedlu Zatorze.

Reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa. Scenariusz: Dan Fogelman. Gatunek: dramat, komedia. Produkcja: USA. Premiera: 19 lipca 2011.

W wieku czterdziestu kilku lat przesadnie poprawny Cal Weaver (Steve Carell) wiedzie idealne życie — ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily (Julianne Moore), zdradziła go i chce się rozwieść, jego „wymarzone” życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności. Nieszczęsnego Cala, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce , Jacob Palmer (Ryan Gosling). Jacob stara się pomóc Calowi pogodzić się rozstaniem i rozpocząć nowe życie, więc ukazuje mu liczne możliwości, jakie się przed nim otwierają: zalotne kobiety, męskie wypady na drinka i wyczucie stylu, jakiego nie można wyrobić sobie, robiąc zakupy w sieciówkach. Cal i Emily to nie jedyne postaci poszukujące miłości tam, gdzie trudno na nią trafić. Trzynastoletni syn Cala — Robbie — szaleje za siedemnastoletnią opiekunką do dzieci, Jessicą, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie Cala. A ten, mimo całej przemiany i licznych podbojów, nie może w swoim sercu zmienić tej jednej rzeczy, która ciągle prowadzi go z powrotem w to samo miejsce, w którym rozpoczęła się jego podróż.

29 lipca o godz. 21.30 zapraszamy na film ,,Sami bez mamy”. Tym razem spotkamy się na osiedlu Gosławice.

Reżyseria: Alessandro Genovesi. Scenariusz: Giovanni Bognetti, Alessandro Genovesi. Gatunek: komedia. Produkcja: Włochy. Premiera: 7 lutego 2019.

Co się dzieje, gdy dotychczasowy porządek rzeczy zostaje zakłócony i dzieci, które były pod opieką troskliwej mamy, trafiają pod skrzydła skoncentrowanego na pracy ojca? Wiadomo, KATASTROFA! W filmie "Sami bez mamy" jest ona nie tylko spektakularna, ale także strasznie śmieszna. Bo przecież trudno nie płakać ze śmiechu, gdy główny bohater, Carlo pojawia się na zebraniu zarządu swojej firmy z... króliczymi zębami. Ale ta komedia, która odniosła ogromny sukces we Włoszech, ma też drugie dno. Sprawia, że rodzice zaczynają się zastanawiać, czy aby na pewno poświęcają swoim dzieciom wystarczająco dużo czasu i uwagi.

MOSiR Konin
MOSIR Wakacje 2022
UKS APR Konin/ KS APR Oranje Konin
  • UKS APR Konin organizuje półkolonię piłkarską dla dzieci i młodzieży w terminie 25-29.07.br. na obiektach Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Sosnowa 16, Konin;
  • KS APR Oranje Konin organizuje półkolonię piłkarską dla dzieci i młodzieży w terminie 15-19.08.br. na obiektach Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Sosnowa 16, Konin.

 

 

Iskra Konin

W terminach 27 czerwca – 8 lipca  oraz 16 – 29 sierpnia br. prowadzimy Wakacyjny kurs Nauki Pływania - szczegółu na stronie http://iskrakonin.pl/wakacyjny-kurs-nauki-plywania-edycja-2022/

 

Szkoła Tenisa Ziemnego
Szkoła Tenisa Ziemnego
Akademia Tenisa Ziemnego
Akademia Tenisa Ziemnego
Szlak Piastowski
Szlak Piastowski