Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > CKiS Oskard - Bolshoi Balet „Płomień Paryża”

Kalendarz imprez

Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Konina

Gdzie: Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice" ul.Rybacka 7

Kiedy: 2026-07-04 (Sobota)

godz. 09:00

Helios Konin- Kino Kobiet

Gdzie: Kino Helios

Kiedy: 2026-07-08 (Środa)

Kino Oskard zaprasza na polską komedię i spotkanie z producentem, Zbigniewem Domagalskim

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-07-09 (Czwartek)

godz. 18:00

Gwiazdorska obsada w błyskotliwie pikantnej komedii o blaskach i cieniach małżeństwa

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-07-10 (Piątek)

godz. 18:00

Genialne filmy Federica Felliniego w Kinie Oskard

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-07-12 (Niedziela)

godz. 18:30

Strona 2 z 12

Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »

CKiS Oskard - Bolshoi Balet „Płomień Paryża”

„Płomień Paryża” w wykonaniu Bolshoi Balet to skomplikowana historia miłości człowieka z ludu do arystokratki. Jest pretekstem do pokazania dwóch skontrastowanych światów i pełnych rozmachu scen. Kino Oskard zaprasza 22 kwietnia.

Dziś dzieło Asafiewa i Wajnonena cenimy nie za to, że był to pierwszy balet sowiecki, który choć opowiadał o Rewolucji Francuskiej, miał nawiązywać do Rewolucji Październikowej, ale za mistrzowską dramaturgię, pełne wyrazu sceny zbiorowe i popisy taneczne. Balet do scenicznego życia przywrócił Aleksiej Ratmański, trochę łagodząc sowiecki wydźwięk dzieła, za to wykorzystując całą choreograficzną spuściznę pierwszego choreografa „Płomienia Paryża” – Wasilija Wajnonena.

Gdy Teatr Bolszoj zaprezentował „Płomień Paryża: w Paryżu w 2011 roku francuska krytyka okrzyknęła ich przybyszami z kosmosu z powodu niewyobrażalnej sprawności tanecznej.

 „Płomień Paryża” w kinie Oskard już 22 kwietnia o 16.00.

Wróć

15