Gdzie: Plac przed Konińskim Centrum Kultury
Kiedy: 2025-08-17 (Niedziela)
godz. 19:00
Gdzie: Kino Helios, ul. Paderewskiego
Kiedy: 2025-08-18 (Poniedziałek)
godz. 18:00
Kiedy: 2025-08-21 (Czwartek)
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
Kiedy: 2025-08-22 (Piątek)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2025-08-22 (Piątek)
Gdzie: Kino Helios
Kiedy: 2025-08-23 (Sobota)
Kiedy: 2025-08-23 (Sobota)
godz. 09:00
Gdzie: Dk Oskard
Kiedy: 2025-08-23 (Sobota)
godz. 12:00
„Poezja może uratować świat” to gawęda poetycka Mieczysława Hryniewicza, którą aktor zaprezentuje w październiku w Salonie Poezji i Literatury Anny Dymnej w Konińskim Domu Kultury.
Na spotkanie zapraszamy 7 października o godz. 18.00. Bilety już w sprzedaży.
Pierwszy w nowym roku kulturalnym Salon Poezji Literatury w Konińskim Domu Kultury wybrzmi twórczością między innymi Wojciecha Bąka, Andrzeja Babińskiego, Wincentego Różańskiego, czy Kazimiery Iłłakowiczówny. Aktor przypomni również twórczość Ryszarda Krynickiego, Stanisława Barańczaka, Jonasza Kofty i Wisławy Szymborskiej.
Mirosław Hryniewicz: ukochany taksówkarz Rzeczpospolitej. Od czasu serialu „Zmiennicy” zrobił już tak wiele, a ciągle nie zatracił młodzieńczej pasji, energii i uroczej nieporadności, która stała się chyba Jego znakiem rozpoznawczym. Na co dzień związany z serialem „Na wspólnej”, gościnnie godzi się występować w przeróżnych filmach i serialach. Każdy, nawet mały występ aktorski, to dla Niego ciągle przygoda i zabawa. Nie boi się ryzykować udziału w filmach debiutantów (świetna rola w „Fenomenie”).
Ci, którzy zapraszają Go do swoich produkcji, wiedzą, że Jego występ to nie tylko dobry pomysł obsadowy; to również spotkanie z ciepłym, pełnym poczucia humoru i pokory człowiekiem, dzięki któremu nawet ciężka praca od wczesnych godzin porannych to przyjemność.
Jak podkreśla Mieczysław Hryniewicz, październikowy wieczór poezji i literatury będzie gawędą poetycką o wierszach, poetach, o tym co pisali i jak żyli.
Bilety: 25 zł (normalny) oraz 20 zł (seniorzy) do nabycia w kasie KDK oraz na bilety.kdk.konin.pl.
Lokacja: Koniński Dom Kultury, pl. Niepodległości 1