Kiedy: 2026-08-17 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-08-18 (Wtorek)
Kiedy: 2026-08-19 (Środa)
Kiedy: 2026-08-20 (Czwartek)
Kiedy: 2026-08-21 (Piątek)
Kiedy: 2026-08-22 (Sobota)
Kiedy: 2026-08-23 (Niedziela)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-08-23 (Niedziela)
godz. 14:00
Kiedy: 2026-08-24 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-08-25 (Wtorek)
Kiedy: 2026-08-26 (Środa)
Kiedy: 2026-08-27 (Czwartek)
Kiedy: 2026-08-28 (Piątek)
Kiedy: 2026-08-29 (Sobota)
Kiedy: 2026-08-30 (Niedziela)
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. W 72. rocznicę powstania Kino Studyjne Centrum wyemituje film Agnieszki Holland „W ciemności”.
To obraz okupacyjnego koszmaru. Choć prowadzony w zgodzie z wyznacznikami hollywoodzkiego kanonu, opiera się przesadnej estetyzacji i uczynienia z bohatera opowieści, Leopolda Sochy (Robert Więckiewicz), pracownika warszawskich kanałów, postaci odlanej z brązu. Jego przemiana z interesownego szabrownika, który za słoną zapłatę postanawia ukryć Żydów w swoim „królestwie”, w narażającego własne życie altruistę, odbywa się bez wielkich deklaracji i monumentalnych scen-symboli. Rozgrywa się gdzieś na marginesie, ukryta jest w łatwych do przeoczenia gestach, kilku niezdarnych ruchach i nieoczekiwanych uśmiechach Więckiewicza. W sytuacjach, które wymagają od Sochy podjęcia błyskawicznej decyzji.
Nie ma „W ciemności” wielkiej opowieści o tym, jak hartuje się stal, Poldek nie „dojrzewa” do bohaterstwa, lecz podąża za intuicją. Dokąd wiedzie ta ścieżka, wiemy już ze wspomnień Krystyny Chiger, „Dziewczynki w zielonym sweterku”, którą bohater wyprowadził z kanału.
„W ciemności”
Kino Studyjne Centrum (KDK)
1 sierpnia, godz. 18.00
Wstęp wolny