Kiedy: 2026-10-24 (Sobota)
Kiedy: 2026-10-25 (Niedziela)
Kiedy: 2026-10-26 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-10-27 (Wtorek)
Kiedy: 2026-10-28 (Środa)
Kiedy: 2026-10-29 (Czwartek)
Kiedy: 2026-10-30 (Piątek)
Kiedy: 2026-10-31 (Sobota)
Kiedy: 2026-11-01 (Niedziela)
Kiedy: 2026-11-02 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-11-03 (Wtorek)
Kiedy: 2026-11-04 (Środa)
Kiedy: 2026-11-05 (Czwartek)
Kiedy: 2026-11-06 (Piątek)
Kiedy: 2026-11-07 (Sobota)
Już 18 listopada zaprosimy koninian na wyjątkowe wydarzenie - premierę filmu dokumentalnego oraz płyty multimedialnej "Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza", wieńczące projekt, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". Projekt, mający na celu przywrócenie w świadomości koninian postać Wincentego Grętkiewicza - społecznika, żołnierza, a także ostatniego przedwojennego burmistrza Konina, realizowany był przez Muzeum od lipca tego roku. Dziś z dumą zapraszamy na jego uroczyste podsumowanie!
W realizację projektu zaangażowany był szereg osób: koniński filmowiec Andrzej Moś, poznański aktor Andrzej Lajborek odpowiedzialna za stronę realizacyjną projektu ekipa obejmująca Zdzisława Siwika, Piotra Marciniaka, Marcina Olińskiego i Jana Bobrowskiego, czuwający nad stroną merytoryczną projektu Piotr Rybczyński i Janusz Gulczyński, a także pracownicy Muzeum. Wszyscy oni ciężko pracowali na ostateczny kształt projektu, jednak osobą, która w największym stopniu wpłynęła na jego wyjątkowy charakter, jest pani Hanna Jarodzka - córka Burmistrza, za której udział w przedsięwzięciu jesteśmy głęboko wdzięczni.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
Współfinansowano z budżetu Miasta Konina.