Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > KDK - Premiera filmu i płyty multimedialnej "Wspomnienie - Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza

Kalendarz imprez

Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Konina

Gdzie: Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice" ul.Rybacka 7

Kiedy: 2026-07-04 (Sobota)

godz. 09:00

Helios Konin- Kino Kobiet

Gdzie: Kino Helios

Kiedy: 2026-07-08 (Środa)

Strona 2 z 13

Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »

KDK - Premiera filmu i płyty multimedialnej "Wspomnienie - Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza

Już 18 listopada zaprosimy koninian na wyjątkowe wydarzenie - premierę filmu dokumentalnego oraz płyty multimedialnej "Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza", wieńczące projekt, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". Projekt, mający na celu przywrócenie w świadomości koninian postać Wincentego Grętkiewicza - społecznika, żołnierza, a także ostatniego przedwojennego burmistrza Konina, realizowany był przez Muzeum od lipca tego roku. Dziś z dumą zapraszamy na jego uroczyste podsumowanie!


W realizację projektu zaangażowany był szereg osób: koniński filmowiec Andrzej Moś, poznański aktor Andrzej Lajborek odpowiedzialna za stronę realizacyjną projektu ekipa obejmująca Zdzisława Siwika, Piotra Marciniaka, Marcina Olińskiego i Jana Bobrowskiego, czuwający nad stroną merytoryczną projektu Piotr Rybczyński i Janusz Gulczyński, a także pracownicy Muzeum. Wszyscy oni ciężko pracowali na ostateczny kształt projektu, jednak osobą, która w największym stopniu wpłynęła na jego wyjątkowy charakter, jest pani Hanna Jarodzka - córka Burmistrza, za której udział w przedsięwzięciu jesteśmy głęboko wdzięczni.


Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
Współfinansowano z budżetu Miasta Konina.

Wróć

15