Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > KDK - Premiera filmu i płyty multimedialnej "Wspomnienie - Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza

Kalendarz imprez

„Wyobraźnia”, reż. Julia Szmyt (Teatr Lalka Warszawa)

Gdzie: Dk Oskard

Kiedy: 2026-09-08 (Wtorek)

godz. 17:00

„Kulawa Kaczka i ślepa Kura”, reż. Tomasz Maśląkowski (Fundacja LALE.Teatr)

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-09-10 (Czwartek)

godz. 12:00

Maciej Maleńczuk wystąpi w Oskardzie podczas Nocy Kultury

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-09-11 (Piątek)

godz. 20:00–14:20

KDK - Premiera filmu i płyty multimedialnej "Wspomnienie - Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza

Już 18 listopada zaprosimy koninian na wyjątkowe wydarzenie - premierę filmu dokumentalnego oraz płyty multimedialnej "Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza", wieńczące projekt, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". Projekt, mający na celu przywrócenie w świadomości koninian postać Wincentego Grętkiewicza - społecznika, żołnierza, a także ostatniego przedwojennego burmistrza Konina, realizowany był przez Muzeum od lipca tego roku. Dziś z dumą zapraszamy na jego uroczyste podsumowanie!


W realizację projektu zaangażowany był szereg osób: koniński filmowiec Andrzej Moś, poznański aktor Andrzej Lajborek odpowiedzialna za stronę realizacyjną projektu ekipa obejmująca Zdzisława Siwika, Piotra Marciniaka, Marcina Olińskiego i Jana Bobrowskiego, czuwający nad stroną merytoryczną projektu Piotr Rybczyński i Janusz Gulczyński, a także pracownicy Muzeum. Wszyscy oni ciężko pracowali na ostateczny kształt projektu, jednak osobą, która w największym stopniu wpłynęła na jego wyjątkowy charakter, jest pani Hanna Jarodzka - córka Burmistrza, za której udział w przedsięwzięciu jesteśmy głęboko wdzięczni.


Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
Współfinansowano z budżetu Miasta Konina.

Wróć

15