Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Konińscy Seniorzy będą świętować cały weekend!

Kalendarz imprez

Spacerek z PTTK

Gdzie: Konin - Rumin

Kiedy: 2026-03-21 (Sobota)

godz. 10:00–13:31

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy w 100. rocznicę urodzin

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-03-21 (Sobota)

godz. 17:15

Koncert Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu

Gdzie: Kościół św. Ducha w Koninie

Kiedy: 2026-03-27 (Piątek)

godz. 19:00

Koniński Festiwal Mody

Gdzie: Dom Zemełki

Kiedy: 2026-03-28 (Sobota)

Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

Gdzie: Hala Widowiskowa-Sportowa Dworcowa 2A

Kiedy: 2026-04-11 (Sobota)

PIOTR PAWLAK | KONCERT

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-04-15 (Środa)

godz. 18:00–11:38

GRZEGORZ TURNAU Z ZESPOŁEM | KONCERT

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-04-24 (Piątek)

godz. 19:00

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-22 (Piątek)

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-23 (Sobota)

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-24 (Niedziela)

Konińscy Seniorzy będą świętować cały weekend!

-

Najpierw w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA, gdzie 4 października będą gośćmi specjalnymi warsztatów i gdzie będą eksperymentować, i zwiedzać. Usłyszą też o prof. dr hab. inż. Mieczysławie G. Bekkerze, polskim naukowcu, który stworzył systemy jezdne łazika księżycowego, i który edukację odbierał w Koninie. Spróbują też ułożyć model pojazdu z klocków LEGO i obejrzą fragment filmu o Profesorze („Republika Gosławicka”, AKF Muza, 2017). Jak zapowiada Sylwia Pilarska, koordynatorka Strefy SOWA Konin, seniorzy zagrają też 4 utwory na bumbum rurkach. Zabawa polega na tym, że każdej nazwie dźwięku jest przypisany dany kolor. Instruktor pokazuje np. czerwony, który odpowiada np. sylabie sol, a osoba trzymająca przedmiot uderza nią w przedramię, wywołując pożądany dźwięk. Zestaw kolorów i dźwięków układa się dalej w znaną melodię, np. „Siała baba mak”. Będą też krzyżówki, rebusy i zgadywanki. Na te warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 63 268 77 36. Będzie to w ramach tzw. Porannej Kawy w SOWIE! (od 10.00-14).

Dzień później, 5 października, spotkają się na Małej Scenie Konińskiego Centrum Kultury z Mirosławem Grzanką, instrumentalistą i instruktorem muzyki, wystąpią i posłuchają utworów w wykonaniu swych kolegów i koleżanek. Posłuchają zespołów wokalnych Jutrzenka i Fantazja, będzie też karaoke i trochę muzycznych niespodzianek. Pojawią się też młodzi ludzie, bo jak zapowiada Mirek Grzanka, chcą by integracja była międzypokoleniowa, przy pysznych wypiekach, kawie i sztuce.

Weekend Osób Dojrzałych+ w Konińskim Centrum Kultury odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Europejskiego Dnia Seniora, które są obchodzone właśnie w październiku.

Warto nadmienić, że w kinie Centrum, w Kinie Seniora, widzowie starsi będą mogli obejrzeć film „Chopin, Chopin!”, najnowszą produkcję TVP (13 października, 11.00).

Wróć

12