Gdzie: Konin - Rumin
Kiedy: 2026-03-21 (Sobota)
godz. 10:00–13:31
Gdzie: Stadion miejski ul. Dmowskiego
Kiedy: 2026-03-21 (Sobota)
godz. 12:00–13:49
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-03-21 (Sobota)
godz. 17:15
Gdzie: Kościół św. Ducha w Koninie
Kiedy: 2026-03-27 (Piątek)
godz. 19:00
Gdzie: Dom Zemełki
Kiedy: 2026-03-28 (Sobota)
Gdzie: Dom Kultury Oskard
Kiedy: 2026-03-28 (Sobota)
godz. 18:00
Gdzie: DK Oskard
Kiedy: 2026-04-11 (Sobota)
Gdzie: Hala Widowiskowa-Sportowa Dworcowa 2A
Kiedy: 2026-04-11 (Sobota)
Gdzie: DK Oskard
Kiedy: 2026-04-15 (Środa)
godz. 18:00–11:38
Gdzie: DK Oskard
Kiedy: 2026-04-24 (Piątek)
godz. 19:00
Gdzie: CKiS-DK Oskard
Kiedy: 2026-05-22 (Piątek)
Gdzie: CKiS-DK Oskard
Kiedy: 2026-05-23 (Sobota)
Gdzie: CKiS-DK Oskard
Kiedy: 2026-05-24 (Niedziela)
Kino Centrum zaprasza w sobotę, 26 września o 12.00 najmłodszych widzów oraz tych ze szczególnymi potrzebami do udziału w projekcie "Moje pierwsze wyjście do kina”. Będzie to okazja, by pokazać dziecku kino i wprowadzić maluchy w świat kultury.
"Moje pierwsze wyjście do kina” to propozycja dla rodziców, którzy chcieliby powoli wciągać swoje pociechy w świat kulturalnych doznań. Często jednak mają obawy jak maluch będzie się zachowywał w kinie, czy dźwięk nie będzie dla niego zbyt głośny lub czy nie wystraszy się ciemności. Dlatego podczas tej wyjątkowej wizyty w Kinie Centrum zapewnimy odpowiednie warunki dla maluchów oraz wszystkich dzieci ze szczególnymi potrzebami:
- nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)
- przyciszony dźwięk
- duża swoboda (możliwość poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)
- nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu
- przed seansem nie będą wyświetlane reklamy
- zaprezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.
Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.
W sobotę, 26 września zapraszamy na zestaw krótkich filmów z Basią w roli głównej. Basia to bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie.
Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.
W Kinie Centrum dzieci obejrzą odcinki: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”; „Basia i dziadkowie” w reżyserii Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza. Cały blok filmowy będzie trwał 50 minut. Start o 12.00. Bilety kosztują 13 zł.
Dzieci do 3. roku życia wejdą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.
Lokacja: KDK