Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Muzeum Bardów - Grzegorz Tomczak

Kalendarz imprez

Nadciąga nowa fala młodego Kina - do Konina. Majowa Środa z kinem niezależnym

Gdzie: Kino Kameralne przy ul. Okólnej

Kiedy: 2026-05-27 (Środa)

godz. 18:00

XIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2026

Gdzie: Stadion im. Maria Paska w Koninie, ul. Romana Dmowskiego 4

Kiedy: 2026-05-29 (Piątek)

Zobacz imponujący debiut reżyserski Kristen Stewart w Kinie Oskard

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-05-29 (Piątek)

godz. 18:00

XIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2026

Gdzie: Stadion im. Maria Paska w Koninie, ul. Romana Dmowskiego 4

Kiedy: 2026-05-30 (Sobota)

Koncert Pełech & Horna Duo

Gdzie: Sala Ratuszowa

Kiedy: 2026-05-30 (Sobota)

godz. 19:00

XIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2026

Gdzie: Stadion im. Maria Paska w Koninie, ul. Romana Dmowskiego 4

Kiedy: 2026-05-31 (Niedziela)

GRZEGORZ TURNAU Z ZESPOŁEM | KONCERT

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-05-31 (Niedziela)

godz. 18:00

Strona 2 z 14

Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »

Muzeum Bardów - Grzegorz Tomczak

6 maja spotkajmy się po raz kolejny w kręgu piosenki poetyckiej. W zamkowym Muzeum Bardów muzyką, słowem, liryką i magią ugości nas Grzegorz Tomczak - pieśniarz, poeta i kompozytor.

Każdy ma szczęście! - tak przekonuje Grzegorz Tomczak, i tego zapewnienia bardzo nam dziś potrzeba. Ot, choćby dlatego, że żyje, ma dach nad głową, kocha, jest kochany; że świeci słońce, że zawsze po zimie jest wiosna, że istnieje miłość i dobro. Jednak tam, gdzie jest szczęście, jest i nieszczęście, więc i ono się zdarza. Trzeba się z nim pogodzić. Nie trzaskać drzwiami, nie wychodzić. Najlepiej - mówi artysta - usiąść i posłuchać piosenek. Piosenek lirycznych, poetyckich, przy których można wyciszyć skołatane myśli. Piosenek, które mogą być skutecznym, acz krótkotrwałym antidotum na dotkliwość pandemii, na potworności wojny. Piosenek, które choć na chwilę pomogą oderwać się od hałaśliwego świata, by pobyć ze słowem. Śpiewanym i mówionym.

Koncert to kolejna odsłona projektu „Muzeum Bardów”, stworzonego przez Muzeum Okręgowe w Koninie we współpracy z muzykiem i kompozytorem Kamilem Wasickim. Po przerwie recitale powracają w zabytkowe mury zamku, którego sala klubowa oferuje nie tylko kameralną atmosferę, ale i wyjątkową akustykę, nadając wszelkim wydarzeniom muzycznym niepowtarzalny klimat.

Grzegorz Tomczak wystąpi w Muzeum Bardów 6 maja 2022 r. o godz. 19.00 w zamku.
Bilety w cenie 25 zł do kupienia w muzealnej kasie od dn. 5 kwietnia.
Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji pod numerem 513616358.

Lokacja: MOK Zamek

Wróć

15