Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Muzeum Okręgowe – Otwarcie wystawy „Pieniądz Miast Polskich”

Kalendarz imprez

Strona 11 z 12

« Pierwsze Poprzednie 6 7 8 9 10 11 12 Następne

Muzeum Okręgowe – Otwarcie wystawy „Pieniądz Miast Polskich”

Wystawa „Pieniądz Miast Polskich” zaprezentuje bony funkcjonujące w miastach znajdujących się w granicach Polski po 1945 r. Ten zastępczy papierowy środek płatniczy był emitowany przez władze administracyjne, przedsiębiorstwa, instytucje i osoby prywatne w czasie I wojny światowej i krótko po niej - w okresie deficytu oficjalnych państwowych pieniędzy (monet i banknotów).

Wróć

15