Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Muzeum Okręgowe – Otwarcie wystawy „Pieniądz Miast Polskich”

Kalendarz imprez

Genialne filmy Federica Felliniego w Kinie Oskard

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-09-20 (Niedziela)

godz. 18:30–14:35

Muzeum Okręgowe – Otwarcie wystawy „Pieniądz Miast Polskich”

Wystawa „Pieniądz Miast Polskich” zaprezentuje bony funkcjonujące w miastach znajdujących się w granicach Polski po 1945 r. Ten zastępczy papierowy środek płatniczy był emitowany przez władze administracyjne, przedsiębiorstwa, instytucje i osoby prywatne w czasie I wojny światowej i krótko po niej - w okresie deficytu oficjalnych państwowych pieniędzy (monet i banknotów).

Wróć

15