Konin. Tu płynie energia > Aktywności > Kultura > Muzyczne podróże z MDK: Blues'ka

Kalendarz imprez

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-22 (Piątek)

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-23 (Sobota)

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-24 (Niedziela)

Kwiatowy Festyn Miejski

Gdzie: Bulwar Nadwarciański

Kiedy: 2026-05-24 (Niedziela)

XII Konińska Parada Kundelków

Gdzie: Konińskie Centrum Kultury

Kiedy: 2026-05-24 (Niedziela)

godz. 16:00

Magia sceny powraca - Teatr Polska znów w Koninie

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-05-25 (Poniedziałek)

godz. 12:00

Dzień Matki w Kinie Oskard

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-05-26 (Wtorek)

godz. 18:00

Strona 1 z 15

1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »

Muzyczne podróże z MDK: Blues'ka

Zespół Blues’ka zagra podczas pierwszego koncertu edukacyjnego z cyklu „Muzyczne podróże z MDK”. Na koncert do konińskiego muzeum zapraszają 29 czerwca o godz. 19:00 Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie.

Cechą Blueski jest nietuzinkowy repertuar, składający się z utworów autorskich oraz wyszperanych z mało znanych w środowisku bluesowym płyt i nagrań gigantów tego gatunku. O brzmieniu Blueski decyduje niepowtarzalna, bluesowa barwa głosu lidera oraz ciekawie zaaranżowane dialogi pomiędzy gitarą a harmonijką.

Natomiast 13 lipca tematem przewodnim będzie soul w wykonaniu Big Bandu konińskiej szkoły muzycznej oraz wokalistów z akademii wokalnej MDK.

27 lipca zakróluje muzyka klasyczna. Tango Nuevo zagra utwory Astora Piazzollii. 3 sierpnia posłuchamy jazzu w wykonaniu Friends Stones Trio. A na zakończenie 10 sierpnia wystąpi TSA.

Wejście tylko na zaproszenia.

Lokacja: Muzeum Okręgowe w Koninie

Wróć

15