Kalendarz imprez

Majowe Kobiece Wieczory w Kinie Cafe z nutą humoru

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-05-21 (Czwartek)

godz. 18:00

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-22 (Piątek)

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-23 (Sobota)

33. Jazz Festival Jazzonalia

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 2026-05-24 (Niedziela)

Kwiatowy Festyn Miejski

Gdzie: Bulwar Nadwarciański

Kiedy: 2026-05-24 (Niedziela)

Magia sceny powraca - Teatr Polska znów w Koninie

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 2026-05-25 (Poniedziałek)

godz. 12:00

Dzień Matki w Kinie Oskard

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 2026-05-26 (Wtorek)

godz. 18:00

Strona 1 z 14

1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »

Pasja na nowo

Młodzieżowy Dom Kultury oraz Teatr Sztukmisja zapraszają na niezwykły spektakl ,,Pasja - opowieść o życiu i nauczaniu Jezusa” . Spektakl odbędzie się 25 marca o godz. 16.00.

Spektakl opowiada historię Jezusa i otaczających go ludzi od momentu chrztu w Jordanie po wniebowstąpienie z Góry Oliwnej. Opowiedziana historia ma ponad dwa tysiące lat i narosło wokół niej wiele klisz i uproszczeń. Reżyserka stara się spojrzeć na te wydarzenia w świeży sposób; dostrzec zarówno ich ludzki wymiar, jak i duchowe znaczenie. Cechą szczególną przedstawienia jest brak typowego podziału na scenę i widownie. Widzowie uczestniczą bezpośrednio w akcji, przebywają tuż obok Jezusa, apostołów, uczonych w Piśmie, tworzą tłum, stają się częścią spektaklu. Aktorzy grają bez makijażu i w neutralnych kostiumach. Wszyscy (oprócz Jezusa) grają więcej niż jedną postać, starając się wydobyć z każdej z nich prawdę za pomocą technik pracy z ciałem i głosem. Doświadczenia tych postaci związane z wydarzeniami z życia Jezusa stanowią oś przedstawienia, nadając mu głęboko ludzki wymiar.

Scenariusz i reżyseria Kathleen Ann Thompson

Teatr Sztukmisja z Wisły to platforma, na której utalentowani młodzi ludzie posiadający odpowiedni warsztat, mogą dać wyraz swoim przekonaniom, wykorzystać swój zapał i umiejętności nadal rozwijając się pod względem artystycznym i nie tylko. Teatr chce w swych projektach poruszać tematy ważne i zawsze aktualne. Tworzyć pomost pomiędzy tym, co ma nieprzemijającą wartość a naszą codziennością.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MDK.

Lokacja: Młodziezowy Dom Kultury w Koninie

Wróć

15