Gdzie: Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice" ul.Rybacka 7
Kiedy: 2026-07-04 (Sobota)
godz. 09:00
Kiedy: 2026-07-05 (Niedziela)
Kiedy: 2026-07-06 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-07-07 (Wtorek)
Kiedy: 2026-07-08 (Środa)
Gdzie: Kino Helios
Kiedy: 2026-07-08 (Środa)
Kiedy: 2026-07-09 (Czwartek)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-07-09 (Czwartek)
godz. 18:00
Kiedy: 2026-07-10 (Piątek)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-07-10 (Piątek)
godz. 18:00
Kiedy: 2026-07-11 (Sobota)
Kiedy: 2026-07-12 (Niedziela)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-07-12 (Niedziela)
godz. 18:30
Kiedy: 2026-07-13 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-07-14 (Wtorek)
W najbliższą niedzielę, 25 marca, o godz. 19.00 w parafialnej auli św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu odbędzie się koncert Kuby Blokesza, znakomitego wokalisty i gitarzysty. Zaproszony artysta przygotował specjalny program na okazję spotkania z koninianami!
Blokesz jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski przez Macieja Piotrowskiego ze swoją muzyką. Jego zaproszenie do nagrań na tej płycie przyjęli Piotr Machalica i Joanna Lewandowska. W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał. Powstał również drugi album z tej serii, tym razem z tekstami św. Teresy z Lisieux.
Niebawem wyda – wraz z zespołem Chwila Nieuwagi – nową płytę z piosenkami autorów czeskich, której tytuł będzie brzmiał „Morawska Brama”.
Koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” jest współfinansowany przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami koncertu jest tygodnik „Adalbertus” i duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej. Wstęp wolny!