Kiedy: 2026-07-15 (Środa)
Kiedy: 2026-07-16 (Czwartek)
Kiedy: 2026-07-17 (Piątek)
Kiedy: 2026-07-18 (Sobota)
Kiedy: 2026-07-19 (Niedziela)
Kiedy: 2026-07-20 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-07-21 (Wtorek)
Kiedy: 2026-07-22 (Środa)
Kiedy: 2026-07-23 (Czwartek)
Kiedy: 2026-07-24 (Piątek)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-07-24 (Piątek)
godz. 18:00
Kiedy: 2026-07-25 (Sobota)
Kiedy: 2026-07-26 (Niedziela)
Kiedy: 2026-07-27 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-07-28 (Wtorek)
W najbliższą niedzielę, 25 marca, o godz. 19.00 w parafialnej auli św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu odbędzie się koncert Kuby Blokesza, znakomitego wokalisty i gitarzysty. Zaproszony artysta przygotował specjalny program na okazję spotkania z koninianami!
Blokesz jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski przez Macieja Piotrowskiego ze swoją muzyką. Jego zaproszenie do nagrań na tej płycie przyjęli Piotr Machalica i Joanna Lewandowska. W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał. Powstał również drugi album z tej serii, tym razem z tekstami św. Teresy z Lisieux.
Niebawem wyda – wraz z zespołem Chwila Nieuwagi – nową płytę z piosenkami autorów czeskich, której tytuł będzie brzmiał „Morawska Brama”.
Koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” jest współfinansowany przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami koncertu jest tygodnik „Adalbertus” i duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej. Wstęp wolny!