Kiedy: 2026-06-24 (Środa)
Kiedy: 2026-06-25 (Czwartek)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-06-25 (Czwartek)
Gdzie: Muzeum Okręgowe w Koninie (Zamek w Gosławicach)
Kiedy: 2026-06-25 (Czwartek)
godz. 19:00
Kiedy: 2026-06-26 (Piątek)
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-06-26 (Piątek)
godz. 18:30
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-06-26 (Piątek)
godz. 18:30
Kiedy: 2026-06-27 (Sobota)
Kiedy: 2026-06-27 (Sobota)
godz. 18:00
Gdzie: Kino Oskard
Kiedy: 2026-06-27 (Sobota)
godz. 20:30
Gdzie: Plac przy Centrum Wykładowo - Dydaktycznym ANS Konin-Morzysław
Kiedy: 2026-06-27 (Sobota)
godz. 20:30
Kiedy: 2026-06-28 (Niedziela)
Gdzie: Parafia św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu
Kiedy: 2026-06-28 (Niedziela)
godz. 19:00
Kiedy: 2026-06-29 (Poniedziałek)
Kiedy: 2026-06-30 (Wtorek)
W najbliższą niedzielę, 26 maja o godz. 19.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu odbędzie się koncert artystów z Teatru Wielkiego w Łodzi. Z okazji Dnia Matki najpiękniejsze arie operowe zaśpiewa znakomita sopranistka Danuta Dudzińska! Śpiewaczka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak.
Laureatka wielu konkursów i festiwali. W 2005 roku nagrała płytę "Arie i pieśni", która została wydana przez Polski Instytut Muzyczny z okazji 60-lecia jego powstania. Jest pedagogiem śpiewu w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi i wykładowcą w Akademii Muzycznej w Łodzi. W styczniu 2013 roku obroniła tytuł doktora sztuki muzycznej i prowadzi swoją klasę, odnosząc sukcesy pedagogiczne na licznych konkursach wokalnych.
W 2002 roku otrzymała Dyplom Uznania od Ministra Kultury i Sztuki za rozpowszechnianie sztuki wokalnej, a w 2016 została wyróżniona przez prezydenta Andrzeja Dudę Medalem za Długoletnią Służbę. Danuta Dudzińska oczarowała już morzysławską publiczność przed dziewięciu laty. Tym razem zaśpiewa dla konińskiej publiczności, a znakomitej i utytułowanej sopranistce towarzyszyć będą: Iwona Jakubowska - piano; Justyna Jakubowska – wiolonczela i Piotr Jakubowski – skrzypce.
Koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus” i diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Wstęp wolny!