Aktualności - biznes

Zmiana organizacji ruchu przy skrzyżowaniu Paderewskiego z Kleczewską

Od czwartku (9 lipca) obowiązuje zmieniona organizacja ruchu przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Kleczewskiej. Związane jest to z przekładaniem ciepłociągu MPEC o średnicy 500 mm.

Duży ruch na budowie wiaduktu

Po wschodniej stronie torów, od ulicy Wyzwolenia, trwa spawanie dźwigarów południowej nitki przyszłej ulicy łączącej poprzez wiadukt wspomnianą drogę z Paderewskiego. Po stronie przeciwnej sypany i zagęszczany jest nasyp przyszłej trasy, trwa też przebudowa skrzyżowania z ulicą Przemysłową.

Wkrótce zmiany na Kleczewskiej

Co prawda do oddania do użytku nowego przebiegu ul. Kleczewskiej mamy jeszcze kilka miesięcy, ale już za kilka, kilkanaście dni zajdą na niej poważne zmiany.

6 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce

Do wielkopolskich placówek ZUS wpłynęło już 6 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy.  O tę pomoc mogą wnioskować osoby, które po 15 marca 2020 r. straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19.

Sławomir Lorek prezesem MPEC-Konin sp. z o.o.

Rada Nadzorcza MPEC-Konin sp. z o.o. jednogłośnie powołała dziś (1 lipca) na stanowisko prezesa zarządu firmy Sławomira Lorka – dotychczasowego dyrektora rozwoju i marketingu w tej spółce. Poprzedni prezes - Stanisław Jarecki – przechodzi na emeryturę.

Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu

Rozpoczyna się kolejny etap budowy połączenia ul. I. Paderewskiego z Wyzwolenia. Na budowę,  w nocy z poniedziałku na wtorek, dostarczona została pierwsza część konstrukcji stalowej z Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Kielcach.

Rusza budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej

- Jest to historyczne wydarzenie dla spółki, konińskiego samorządu, Wielkopolski Wschodniej, ale przede wszystkim dla mieszkańców naszego miasta - powiedział Zbigniew Szymczak, prezes PWiK, na uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod największą farmę fotowoltaiczną w mieście.

Nowoczesna zamiatarka w PGKiM

Nowoczesna zamiatarka chodnikowa pojawiła się w PGKiM Sp. z o.o. w Koninie. Spółka - w ramach umowy z miastem - wykonuje prace związane z oczyszczaniem w zakresie zamiatania 426 673 metrów kwadratowych chodników, 117 089 m. kw. placów i parkingów oraz 245 przystanków komunikacyjnych.

Komunikat Zarządu Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie, uprzejmie informuję, że w obrębie drogi dojazdowej (usytuowanej wzdłuż istniejącego placu budowy firm PxM oraz PxI) do budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Wyzwolenia 4 w Koninie, w dniach 19.06.2020r., (od godziny 15:00) do 23.06.2020 (do godziny 12:00) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Ulica Kleczewska - wielki plac budowy

Trwają intensywne prace przy budowie nowego przebiegu ul. Kleczewskiej. Realizowanych jest jednocześnie kilka odcinków nowej ulicy. Drogowcy kończą układanie instalacji podziemnych oraz budują nowe odcinki.