Aktualności - biznes

4,1 miliona dla MPEC-Konin

Ponad 4,1 miliona zł - tyle wynosi dofinansowanie do przebudowy sieci ciepłowniczej przy ul. Leśnej oraz węzłów ciepłowniczych w mieście, które zdobyło MPEC-Konin sp. z o.o.

PUP zaprasza przedsiębiorców do współpracy

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie zaprasza do współpracy wszystkich pracodawców, którzy dysponują lub w najbliższych miesiącach będą dysponowali wolnymi miejscami pracy w celu ułatwienia zwalnianym pracownikom utrzymania aktywności zawodowej, a co za tym idzie szybkiego powrotu na rynek pracy.

JM rusza z rekrutacją

Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Paweł Adamów odwiedzili powstający właśnie w Koninie nowy zakład firmy Johnson Matthey, który w 2022 roku rozpocznie produkcję zaawansowanych materiałów do baterii dla pojazdów elektrycznych.

Nowoczesne elektryki i hybrydy od 1 czerwca będą wozić pasażerów

Niskoemisyjny, ekologiczny transport publiczny w Koninie stał się faktem! W poniedziałek, 1 czerwca, na ulice Konina wyjadą nowe autobusy elektryczne (6 sztuk) i hybrydowe (6 sztuk). Zostały kupione w ramach dużego projektu "Ekologiczny Konin - rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego". Dzisiaj, 29 maja, w zajezdni MZK przy ul. M. Dąbrowskiej odbył się oficjalny odbiór inwestycji.

Powstaje 100 nowych mieszkań

27 maja 2020 roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowo powstających trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych o nowoczesnej architekturze, wraz z zagospodarowaniem terenu, budową parkingów i infrastruktury towarzyszącej przy ul. Kościelnej i Szarych Szeregów w Koninie.

Powstaje nowa fabryka Johnson Matthey

Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Paweł Adamów odwiedzili powstający właśnie w Koninie nowy zakład firmy Johnson Matthey, który w 2022 roku rozpocznie produkcję zaawansowanych materiałów do baterii dla pojazdów elektrycznych.

Spotkanie prezydenta i przedstawicieli zarządu ZE PAK SA.

Kwestie związane z zapowiadaną przez ZE PAK S.A. redukcją zatrudnienia w KWB Adamów oraz w spółce PAK Górnictwo były tematem spotkania zorganizowanego w Urzędzie Miejskim w Koninie. Uczestniczyli w nim: prezydent Konina Piotr Korytkowski, zastępca prezydenta ds. gospodarczych Paweł Adamów, p.o. prezesa zarządu ZE PAK S.A. Maciej Nietopiel oraz wiceprezes zarządu Paweł Markowski.

Ulgi dla przedsiębiorców w ramach Tarczy 3.0

Nowa odsłona tarczy antykryzysowej zakłada, że ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł. Dzięki temu rozwiązaniu, więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy.

Nowe spojrzenie na Cukrownię

Nowoczesne osiedle domów dla rodzin z dziećmi, seniorów i letników, z dostępem do jeziora i dużą ilością zieleni. Taki plan zagospodarowania poprzemysłowych terenów na północy miasta, po dawnej cukrowni, ma architekt Sonja Pilarczyk związana z przedsiębiorstwem Budmix. Między inwestorem, który jest właścicielem terenu, a Miastem podpisany został list intencyjny określający ogólne kierunki współpracy w zakresie m.in. skomunikowania tego terenu.

W kontakcie z Urzędem Skarbowym korzystaj z elektronicznych form obsługi Klienta

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania ze swoich e-usług i kontaktu poprzez e-PUAP i infolinie.