Aktualności - biznes

KOMUNIKAT – Utrudnienia w ruchu

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie informuje, że w związku z realizacją kolejnego planowanego etapu inwestycji „Budowa połączenia ul. I. Paderewskiego i Wyzwolenia w Koninie” w dniach 17-19.10.2020r. wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu kołowym.

Podpisanie umowy pomiędzy JM a MPEC-Konin

Podpisana dzisiaj, 15 października, pomiędzy Johnson Matthey Battery Materials Poland Sp z o.o. a Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. umowa określa warunki przyłączenia budowanego obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej wraz z zapewnieniem dostawy ciepła na potrzeby: centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji procesowej kompleksu budynków.

Druga jezdnia zalana betonem

W środę, 14 października - przez kilka godzin - drogowcy budujący łącznik ulic Wyzwolenia i Paderewskiego przez wiadukt kolejowy zalewali betonem szalunki ułożone na stalowych dźwigarach północnej nitki jezdni. Przez kilkanaście godzin beton przywiozło około 40 „gruszek”, o łącznej wadze blisko 1000 ton.

Wielkopolska Dolina Energii na VI edycji Kongresu Energetycznego DISE

W dniach 7-8 października 2020 r. we Wrocławiu odbył się VI Kongres Energetyczny DISE, którego partnerem instytucjonalnym była Wielkopolska Dolina Energii, reprezentowana przez Pana Pawła Adamowa Z-cę Prezydenta Miasta Konina.

Kleczewska w budowie

Na budowie nowego przebiegu ul. Kleczewskiej prace trwają praktycznie na całym jej odcinku. Nad przyszłym przejściem dla pieszych zainstalowano światła, a przy skrzyżowaniu tej ulicy z Paderewskiego wyraźnie już widać zarys przyszłego ronda.

Gala Konińskiego Biznesu

23 września 2020 r. w Hotelu ATUT w Licheniu Starym odbyła się XXIII edycja Gali Konińskiego Biznesu, podczas której wręczone zostały Statuetki „Złotego Konia”.

Prezentacje i wizyty studyjne podczas misji gospodarczych

Za nami pierwszy dzień misji gospodarczych zorganizowanych przez Miasto Konin i Agencję Rozwoju Regionalnego S. A. w Koninie dla przedstawicieli zagranicznych przedsiębiorstw oraz firm z regionu Wschodniej Wielkopolski działających w obszarze odnawialnej energii i inteligentnych specjalizacji.

Ruszyła budowa ronda

W tym tygodniu na budowie nowego przebiegu ul. Kleczewskiej zakończą się prace instalatorskie. Głównym odcinkiem robót stanie się budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.

Dwa wnioski do FDS 2021

Laskówiecka i Paderewskiego – to kolejne ulice, które chcemy wyremontować przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Miasto Konin złożyło do wojewody wielkopolskiego dwa wnioski aplikacyjne w ramach nowego naboru na 2021 rok.

Informacja - Handel przed cmentarzami

Informujemy, że wnioski na handel przed cmentarzami parafialnymi przy ul. Kolskiej i ul. Staromorzysławskiej w okresie Wszystkich Świętych przyjmuje Biuro Obsługi Interesanta.