Aktualności - biznes

Koniński Pakiet Pomocy Przedsiębiorcom

W związku z trudną sytuacją gospodarczą wynikającą z rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski zdecydował o wprowadzeniu Konińskiego Pakietu Pomocy Przedsiębiorcom.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Łódź dla wszystkich przedsiębiorców z naszego regionu

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała pakiet pomocowy, czyli wsparcie dla przedsiębiorców w czasie walki z COVID.

Kleczewska – pogoda sprzyja drogowcom

Panująca aura sprzyja drogowcom budującym nowa ul. Kleczewską. We wtorek (24 marca) kontynuowali prace związane z układaniem i przekładaniem wielu instalacji podziemnych.

MTBS zaprasza do zakupu dwóch lokali handlowo-usługowych

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie zaprasza do zakupu dwóch lokali handlowo-usługowych o powierzchniach 164,14m² w cenie 5.610 zł/m² netto, zlokalizowanych na parterze w nowo wybudowanych budynkach wielorodzinnych.

Nominacje w Konkursie o Statuetkę Złotego Konia przyznane

9 marca br. w Urzędzie Miejskim w Koninie odbyło się posiedzenie Kapituły XXIII edycji Konkursu o Statuetkę „Złotego Konia”, podczas którego nominowano do nagrody po trzy firmy w następujących kategoriach.

Uczcili Światowy Dzień Inżyniera

Członkowie konińskiej NOT oraz Klubu Politechniki III Wieku uczcili w środę (4 marca) Światowy Dzień Inżyniera, który odbywał się po raz pierwszy, ustanowiony w ubiegłym roku na zjeździe Światowej Federacji Organizacji Inżynierskich WFEO (World Federation of Engineering Organizations) w australijskim Melbourne, w którym uczestniczyła 6-osobowa reprezentacja koninian.

Indywidualne doradztwo dla przedsiębiorców

Miasto Konin, chcąc wspierać rozwój konińskich firm i wychodząc naprzeciw ich potrzebom zaprasza do skorzystania z indywidualnego doradztwa dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Konina, w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2020-2022.

Konkurs o Statuetkę „Złotego Konia” 2020

Konkurs o Statuetkę „Złotego Konia”, został ustanowiony przez Prezydenta Miasta Konina dla podmiotów gospodarczych Miasta Konina. Stanowi uznanie za wkład jaki wnoszą oni w unowocześnienie i rozwój gospodarki Konina oraz budowanie pozytywnego obrazu miasta i regionu. Nagroda ma na celu prezentację i promocję najlepszych podmiotów gospodarczych w naszym mieście.

II Nadzwyczajny Wielkopolski Kongres Samorządowy

Podczas obrad II Nadzwyczajnego Wielkopolskiego Kongresu Samorządowego, który odbył się w środę (15 stycznia) w Poznaniu, ponad 200 obecnych w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu samorządowców, reprezentujących większość wielkopolskich samorządów, przyjęło stanowisko w sprawie finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego. Wśród nich byli prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz I zastępca Witold Nowak.