Aktualności - biznes

Konkurs o Statuetkę „Złotego Konia” 2020

Konkurs o Statuetkę „Złotego Konia”, został ustanowiony przez Prezydenta Miasta Konina dla podmiotów gospodarczych Miasta Konina. Stanowi uznanie za wkład jaki wnoszą oni w unowocześnienie i rozwój gospodarki Konina oraz budowanie pozytywnego obrazu miasta i regionu. Nagroda ma na celu prezentację i promocję najlepszych podmiotów gospodarczych w naszym mieście.

Indywidualne doradztwo dla przedsiębiorców

Miasto Konin, chcąc wspierać rozwój konińskich firm i wychodząc naprzeciw ich potrzebom zaprasza do skorzystania z indywidualnego doradztwa dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Konina, w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2020-2022.

II Nadzwyczajny Wielkopolski Kongres Samorządowy

Podczas obrad II Nadzwyczajnego Wielkopolskiego Kongresu Samorządowego, który odbył się w środę (15 stycznia) w Poznaniu, ponad 200 obecnych w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu samorządowców, reprezentujących większość wielkopolskich samorządów, przyjęło stanowisko w sprawie finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego. Wśród nich byli prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz I zastępca Witold Nowak. 

Konin na pierwszym miejscu

Ponad 4 miliony złotych na rozwój przedsiębiorczości może trafić do Konina. Projekt „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii”, który Miasto złożyło w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną i zdobył najwięcej punktów spośród innych wniosków.

Trzecie miejsce Konina na ponad 210 zgłoszeń

Jest szansa dla Konina na fundusze norweskie. Zgłoszony przez nas do programu „Rozwój lokalny” zarys projektu „Generator miejskiej energii źródłem sukcesu Konina” zajął trzecie miejsce na liście rankingowej i przeszedł do drugiego etapu.

„Realny, solidny i rozsądny”. Budżet Konina na 2020 rok uchwalony

12 głosami za, przy 9 przeciwnych i 2 wstrzymujących się radni uchwalili budżet Konina na 2020 rok. Dochody miasta mają wynieść niemal 579,5 miliona złotych, wydatki niecałych 610 milionów.

Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych

Rusza największa od 12 lat inwestycja drogowa w naszym mieście. Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu kolejowego łączącego ulice Wyzwolenia i I. Paderewskiego.

Finał Akademii Młodej Przedsiębiorczości

W poniedziałek, 2 grudnia odbył się konkurs i finał Akademii Młodej Przedsiębiorczości skierowanej do studentów PWSZ w Koninie. Podczas Akademii studenci brali udział w wykładach i warsztatach dotyczących przedsiębiorczości, autoprezentacji  i wystąpień publicznych .

Dobry klimat dla inwestycji – praca dla mieszkańców

Hale logistyczne, zakłady produkcyjne, fabryka Johnson Matthey, czyli inwestycyjny ruch w Koninie.