Aktualności - biznes

Finał kampanii „Być przedsiębiorcą!”

Podczas finału kampanii „Być przedsiębiorcą!”, która miała miejsce w Konińskim Domu Kultury 21 listopada przedstawiciele 8 szkół średnich zaprezentowali swoje pomysły na biznes, opracowane podczas warsztatów  Startup Shaker.

Konińscy studenci na spotkaniu z przedsiębiorcą

W środę, 20 listopada - w ramach Akademii Młodej Przedsiębiorczości – w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie studentów konińskiej PWSZ z przedsiębiorcą Arturem Chojnackim - właścicielem firmy ProArti, który w inspirujący sposób opowiedział o swojej ścieżce kariery.

Ogólnopolski ranking Miast dla Młodych. Jak wypadł Konin?

32 miejsce Konina na 66 miast na prawach powiatu w ogólnopolskim rankingu Miast dla Młodych. Raport przygotowała Polska Fundacja im. Roberta Schumana i Fundacja Konrada Adenauera w Polsce.

Nowoczesny system informacji pasażerskiej

Koniński MZK inwestuje w nowoczesną informację pasażerską. Spółka rozpisała przetarg na zakup systemu, którego wartość szacowana jest na ponad 340 tys. euro netto (tj. niespełna 1,5 miliona zł). Otwarcie ofert 5 grudnia.

Komunikat w sprawie zmian w MZK Konin sp. z o.o.

8 listopada br. Rada Nadzorcza odwołała z funkcji prezesa zarządu MZK sp. z o.o. Mirosława Pachciarza.

Sprężają nawierzchnię, budują nasyp

Na budowie nowego przebiegu ul. Kleczewskiej w czwartek (7 listopada) trwały intensywne prace, którym bardzo sprzyja pogoda.

Nowe ubezpieczenie. 26% oszczędności.

Nowe podejście do ubezpieczenia miejskich jednostek okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki usługom brokera w latach 2020 i 2021 wydamy w sumie o niemal 26% mniej niż w latach poprzednich. Przetarg nieograniczony na ubezpieczenie mienia, OC, NNW oraz członków OSP wygrała Uniqa, natomiast na ubezpieczenie komunikacyjne – InterRisk. Umowy z firmami zostały już podpisane.

Warsztaty dla młodych przedsiębiorców

W dniach 5 i 6 listopada w Konińskim Domu Kultury odbywają się zespołowe warsztaty ekonomiczne „Startup Shaker”, na których uczniowie konińskich szkół średnich pracują pod okiem trenerów oraz nauczycieli. Podczas warsztatów zespoły kreują pomysły, dopracowują koncepcję, tworzą persony swoich klientów i kanwę pomysłu biznesowego w tematyce „Konin – zielone miasto energii”.

Prezydent wśród ekspertów Komitetu Gospodarki Miejskiej KIG

Prezydent Konina Piotr Korytkowski w gronie ekspertów Komitetu Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej. Zespół tworzy blisko 70 osób, w tym ponad 30 prezydentów polskich miast.

Umowa na dofinansowanie przebudowy ul. Leśnej podpisana

Ponad 2 miliony złotych z Funduszu Dróg Samorządowych na remont ul. Leśnej stało się faktem! W poniedziałek, 28 października, Paweł Adamów - zastępca prezydenta Konina podpisał w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu umowę na dofinansowanie tego przedsięwzięcia. To już druga konińska inwestycja drogowa dofinansowana w ostatnim czasie z Funduszu.