Aktualności - biznes

Dofinansowanie do remontu ul. Przemysłowej

914 002 złotych dofinansowania do remontu ul. Przemysłowej otrzymało miasto Konin z budżetu państwa.

Zapraszamy na I edycję Smart City Wielkopolska!

I edycja wydarzenia rusza 25 czerwca 2020 r. Smart City Wielkopolska ma być platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wielkopolskich miast.

Informacja w sprawie opłaty targowej

Na terenie miasta Konina obowiązuje opłata targowa. Zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 poz. 1170 ze zm.) do uiszczenia opłaty targowej zobowiązani są wszyscy handlujący dokonujący sprzedaży na targowisku.

Spotkanie samorządowców z wicepremier Jadwigą Emilewicz w Urzędzie Miejskim

O możliwościach wsparcia samorządów lokalnych przy pozyskiwaniu inwestorów dla regionu dyskutowano podczas spotkania wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz m.in. z I zastępcą prezydenta Konina Witoldem Nowakiem. 

Pracujemy nad Planem Transformacji Wielkopolski Wschodniej

We wtorek, 9 czerwca w Sali bankietowej Factoria odbyło się pierwsze spotkanie grup roboczych, powołanych w celu opracowania Planu Transformacji Wielkopolski Wschodniej.

Trwa remont Żwirki i Wigury

Trwa remont ulicy Żwirki i Wigury. Drogowcy koncentrują się na dokończeniu układania chodników i miejsc parkingowych oraz pracach z przygotowaniem ulicy do położenia nowej nawierzchni asfaltowej.

Wymiana wiat

W związku z realizacją Projektu pn.: "Ekologiczny Konin - rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego", w ramach którego jednym z zadań jest zakup i montaż wiat przystankowych wraz z oświetleniem i stojakami na rowery informujemy, że podjęte zostały prace związane z demontażem istniejących (starych wiat) na wskazanych niżej lokalizacjach przystankowych. 

4,1 miliona dla MPEC-Konin

Ponad 4,1 miliona zł - tyle wynosi dofinansowanie do przebudowy sieci ciepłowniczej przy ul. Leśnej oraz węzłów ciepłowniczych w mieście, które zdobyło MPEC-Konin sp. z o.o.

PUP zaprasza przedsiębiorców do współpracy

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie zaprasza do współpracy wszystkich pracodawców, którzy dysponują lub w najbliższych miesiącach będą dysponowali wolnymi miejscami pracy w celu ułatwienia zwalnianym pracownikom utrzymania aktywności zawodowej, a co za tym idzie szybkiego powrotu na rynek pracy.

JM rusza z rekrutacją

Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Paweł Adamów odwiedzili powstający właśnie w Koninie nowy zakład firmy Johnson Matthey, który w 2022 roku rozpocznie produkcję zaawansowanych materiałów do baterii dla pojazdów elektrycznych.