Aktualności - biznes

Niezwykły dar dla miasta

Po raz pierwszy w Koninie prywatni darczyńcy ufundowali budynek wielorodzinny i podarowali go miastu. Taki dar otrzymał samorząd Konina od Ity Plutowskiej-Witaszek i Wojciecha Pluta-Plutowskiego.

O szansach dla regionu na II Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym

Ponad 200 osób, w tym przedsiębiorcy i samorządowcy, uczestniczyło w II Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym, który odbył się 23 września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

Porozumienie Better Energy dla Konina

W czwartek, 19 września prezydent Konina Piotr Korytkowski podpisał z firmą KIC InnoEnergy SE - partnerem Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii - porozumienie o współpracy w ramach projektu „Better Energy for Cities”.

Budynek mieszkalny za 3,5 miliona podarowany miastu

Wart 3,5 miliona złotych budynek z 24 mieszkaniami przy ul. Piłsudskiego przekazany miastu! Prywatni inwestorzy - Ita Plutowska-Witaszek i Wojciech Pluta-Plutowski – w ciągu dwóch lat na miejskiej nieruchomości postawili budynek wielorodzinny i dzisiaj (16.09.2019 r.) w formie darowizny oddali go miastu.

Jednym głosem w sprawie sprawiedliwej transformacji

Prezydent Konina Piotr Korytkowski w gronie burmistrzów, prezydentów miast i lokalnych liderów, którzy w Berlinie podpisali deklarację w sprawie sprawiedliwej transformacji. II Forum Burmistrzów Regionów Powęglowych, podczas którego dokument był wypracowany, odbyło się w Weisswasser.

Pierwszy asfalt na Kleczewskiej

W czwartek (12 września) na północnym odcinku nowego przebiegu ulicy Kleczewskiej położono pierwsze metry podkładu bitumicznego. Tym samym rozpoczął się finalny etap budowy nowej ulicy.

Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu

Rondo środkowe nowej ulicy Kleczewskiej wyraźnie określa jej przyszły przebieg. We wtorek, 10 września trwały prace przy utwardzaniu podłoża północnego odcinka nowej ulicy. Zasypywano też nowy ciepłociąg.

Nowoczesne autobusy elektryczne dla Konina

6 autobusów elektrycznych pojawi się na ulicach Konina w połowie przyszłego roku. W urzędzie, w obecności prezydenta Piotra Korytkowskiego, została dziś (09.10.2019) podpisana umowa na ich zakup. Firmą, która wygrała przetarg ogłoszony przez MZK jest Solaris Bus & Coach S.A.  

Umowa na sprzedaż ciepła dla Konina podpisana!

W obecności władz Konina, radnych, zarządu ZE PAK SA i MPEC-Konin Sp. z o. o. 6 września br. podpisana została wieloletnia umowa na sprzedaż ciepła dla miasta Konina. Jak podkreślają strony - kończy ona wieloletni okres niepewności dotyczący zaopatrzenia w ciepło miasta i gwarantuje bezpieczne dostawy na okres następnych 13 lat.

Leśna, Żwirki i Wigury do remontu

Dwie konińskie inwestycje drogowe na liście podstawowej do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi o ulice: Żwirki i Wigury oraz Leśną. Kilka miesięcy temu Miasto złożyło dwa wnioski do Funduszu, które wojewoda wielkopolski pozytywnie zaopiniował. Na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego opublikowana została lista podstawowa (zadania powiatowe), na której są ujęte konińskie inwestycje.