Aktualności - biznes

Elektrobusy pojawiły się w Koninie!

Oto one! Dwa pierwsze konińskie „elektryki” Nowoczesne, zeroemisyjne Solarisy Urbino 12 electric zaparkowały wczoraj po południu w zajezdni MZK Konin. Pierwszymi pasażerami byli: prezes zarządu MZK Magdalena Przybyła oraz prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Poszerza się zakres prac na wiadukcie

Gołym okiem widać jak poszerza się zakres prac budowy połączenia ul. Wyzwolenia z ul. Paderewskiego. Potwierdza to także konieczna zmiana organizacji ruchu po stronie wschodniej budowy.

ZUS zwróci przedsiębiorcom składki za marzec

Przedsiębiorca, który złożył wniosek o zwolnienie ze składek za trzy miesiące i opłacił składkę za marzec, może wnioskować do ZUS o wypłatę nadpłaconych środków. Musi to jednak zrobić najpóźniej przed upływem terminu opłacenia składek za kwiecień.

Pierwsze autobusy hybrydowe już w Koninie

Miały dojechać w połowie roku - są o ponad miesiąc wcześniej! Pierwsze autobusy hybrydowe Solaris już w Koninie. A to dopiero początek. W sumie flotę MZK Konin w tym roku zasili 13 nowoczesnych pojazdów: sześć hybrydowych oraz siedem elektrycznych. - Dla konińskiego przewoźnika to epokowa zmiana – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.  

Trwa przebudowa systemu ciepłowniczego miasta

24 marca 2020 roku podpisano umowę pomiędzy MPEC-Konin Sp. z o.o., a Przedsiębiorstwem Specjalistycznym ENERGOTERM Sp. z o.o. z Torunia na przebudowę systemu ciepłowniczego miasta Konina na lata 2020-2021. Wartość umowna dla tego zakresu zadań to kwota 12 500 000,00 zł netto.

Ładowarki do autobusów w MZK

W zajezdni MZK Konin zamontowane zostały trzy ładowarki do autobusów elektrycznych. Poczekają do połowy roku, bo wtedy w Koninie pojawią się ciche, nowoczesne elektryki.

Z pomocą przedsiębiorcom Konin był pierwszy w regionie - informuje KIG

Samorząd Konina jako pierwszy w regionie, od 1 kwietnia, uruchomił pomoc dla przedsiębiorców pokrzywdzonych przez trwającą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 – wynika z pisma Konińskiej Izy Gospodarczej (KIG).

Ponad 20 milionów dla Konina z Funduszu Dróg Samorządowych (akt.)

Ponad 20 milionów zł do budowy połączenia ulic I. Paderewskiego z Wyzwolenia oraz ponad 3,7 miliona na przebudowę mostu w ciągu ul. Bernardynka – dofinansowanie w takiej wysokości otrzymał Konin z Funduszu Dróg Samorządowych.  

Miasto nie zapłaci za wymianę kabli sprężających na Trasie Bursztynowej

Bardzo dobra informacja w sprawie wymiany kabli sprężających na zachodniej nitce Trasy Bursztynowej w Koninie. – Po wielomiesięcznych negocjacjach podpisaliśmy trójstronne porozumienie z wykonawcami: firmą PORR S.A. oraz Freyssinet sp. z o.o., na mocy którego pięć wadliwych kabli zostanie wymienionych za darmo, to znaczy bez żadnych kosztów po stronie miasta – poinformował prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Komunikat Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Koninie

Informujemy, że Wydział Komunikacji od dnia 14.04.2020r. pracuje w pełnym zakresie wykonywanych czynności.