Aktualności - biznes

E-usługi pozwalają na szybki kontakt z urzędem skarbowym

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług oraz kontaktu z poprzez e-PUAP i infolinie. Twój e-PIT i e-Deklaracje dostępne na podatki.gov.pl pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

Energia ze słońca w konińskim PWiK

PWiK Sp. z o.o. jako strategiczna spółka dla miasta inwestuje w instalacje fotowoltaiczne w celu ograniczenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa dążąc do samowystarczalności energetycznej oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Niższe ceny paliw na stacjach miejskich spółek

Niższe ceny paliw na trzech stacjach miejskich spółek - to kolejne wsparcie miasta dla przedsiębiorców oraz mieszkańców liczących każdy grosz w związku z pandemią koronawirusa.

Leśna oraz Żwirki i Wigury zmieniają się

Trwają remonty dwóch konińskich ulic - Leśnej w Niesłuszu oraz Żwirki i Wigury na starówce. W efekcie obie ulice zyskają zupełnie nowa jakość oraz kształt.

Trwają prace na Kleczewskiej i Wyzwolenia-Paderewskiego

Nowe chodniki, instalacja podziemna, ale także masa bitumiczna na północnym odcinku (z rondem) nowego przebiegu ulicy Kleczewskiej pojawiły się w ostatnich dniach. Trwają również prace na najdroższej od 13 lat inwestycji drogowej w Koninie. Chodzi o budowę dróg dojazdowych do wiaduktu kolejowego łączącego ulice Wyzwolenia - I. Paderewskiego.

Wybieram zawodowy PO WER!

Od 01.03.2020 r. Fundacja Aktywnych Inicjatyw Rozwoju rozpoczęła realizację projektu „Wybieram zawodowy PO WER!” nr POWR.01.02.01-30-0020/18. Wsparciem zostanie objętych 96 osób młodych, w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat.

Stragany na miejskich targowiskach mogą działać

Kupcy prowadzący stragany i kramy na konińskich targowiskach mogą pracować normalnie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, powołując się na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), zmienił zalecenia co do prowadzenia otwartych punktów sprzedaży. Od decyzji zamykającej takiej punkty sprzedaży odwołał się prezydent Konina. 

Koniński Pakiet Pomocy Przedsiębiorcom (akt. 10.04.)

W związku z trudną sytuacją gospodarczą wynikającą z rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski zdecydował o wprowadzeniu Konińskiego Pakietu Pomocy Przedsiębiorcom.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Łódź dla wszystkich przedsiębiorców z naszego regionu

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała pakiet pomocowy, czyli wsparcie dla przedsiębiorców w czasie walki z COVID.

Kleczewska – pogoda sprzyja drogowcom

Panująca aura sprzyja drogowcom budującym nowa ul. Kleczewską. We wtorek (24 marca) kontynuowali prace związane z układaniem i przekładaniem wielu instalacji podziemnych.