Aktualności - biznes

Rusza inwestycja za 72,5 miliona złotych

Rusza największa od 12 lat inwestycja drogowa w naszym mieście. Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu kolejowego łączącego ulice Wyzwolenia i I. Paderewskiego.

Finał Akademii Młodej Przedsiębiorczości

W poniedziałek, 2 grudnia odbył się konkurs i finał Akademii Młodej Przedsiębiorczości skierowanej do studentów PWSZ w Koninie. Podczas Akademii studenci brali udział w wykładach i warsztatach dotyczących przedsiębiorczości, autoprezentacji  i wystąpień publicznych .

Dobry klimat dla inwestycji – praca dla mieszkańców

Hale logistyczne, zakłady produkcyjne, fabryka Johnson Matthey, czyli inwestycyjny ruch w Koninie.

Na Kleczewskiej pogoda sprzyja drogowcom

Trwają intensywne prace związane z przebudową ulicy Kleczewskiej. W środę (27 listopada) w kilku miejscach pracowały ekipy drogowców, wykorzystując sprzyjającą aurę.

Inicjatywa Jeremie2

Inicjatywa JEREMIE (ang. Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises – Wspólne zasoby dla małych i średnich przedsiębiorstw) jest nową formą pomocy oferowaną mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Zakłada ona odejście od tradycyjnych dotacji, na rzecz zwrotnej pomocy finansowej w formie kredytów, pożyczek i poręczeń.

Koniec remontu mostu nad Wartą

Ekipy drogowców dotrzymały terminu i kończą prace przy remoncie nawierzchni mostu na Warcie. W piątek (22 listopada) zalano ostatni fragment dylatacji.

Finał kampanii „Być przedsiębiorcą!”

Podczas finału kampanii „Być przedsiębiorcą!”, która miała miejsce w Konińskim Domu Kultury 21 listopada przedstawiciele 8 szkół średnich zaprezentowali swoje pomysły na biznes, opracowane podczas warsztatów  Startup Shaker.

Konińscy studenci na spotkaniu z przedsiębiorcą

W środę, 20 listopada - w ramach Akademii Młodej Przedsiębiorczości – w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie studentów konińskiej PWSZ z przedsiębiorcą Arturem Chojnackim - właścicielem firmy ProArti, który w inspirujący sposób opowiedział o swojej ścieżce kariery.

Ogólnopolski ranking Miast dla Młodych. Jak wypadł Konin?

32 miejsce Konina na 66 miast na prawach powiatu w ogólnopolskim rankingu Miast dla Młodych. Raport przygotowała Polska Fundacja im. Roberta Schumana i Fundacja Konrada Adenauera w Polsce.