Aktualności - biznes

Zapraszamy na szkolenie z ochrony danych osobowych

Miasto Konin zaprasza Przedsiębiorców na szkolenie z ochrony danych osobowych. Celem spotkania będzie przekazanie informacji dotyczących prawidłowego przetwarzania danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rozmowy o nowej fabryce w Koninie

Kilkadziesiąt osób przyszło na pierwsze spotkanie z przedstawicielami brytyjskiej firmy Johnson Matthey (JM), która chce zbudować w Koninie fabrykę  nowoczesnego materiału katodowego do ogniw akumulatorowych.

Spotkanie informacyjne ws. inwestycji Johnson Matthey

W imieniu Johnson Matthey oraz prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego mamy przyjemność zaprosić mieszkańców miasta oraz media na otwarte, nieformalne spotkanie z przedstawicielami Johnson Matthey, które odbędzie się w konińskim ratuszu w dniu 3 czerwca 2019 r. o godz. 16:30.

Johnson Matthey planuje realizację w Koninie inwestycji polegającej na budowie fabryki nowoczesnego materiału katodowego do ogniw akumulatorowych. Produktem prac zakładu będą materiały wykorzystywane przy produkcji baterii akumulatorowych do samochodów elektrycznych. Fabryka powstanie na terenach przemysłowych Impexmetal po byłym budynku elektrolizy.

Cel wizyty to przede wszystkim udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące realizowanej inwestycji.

Oficjalne spotkanie związane z realizacją inwestycji w Koninie, poświęcone przedstawieniu informacji o aktualnym statusie inwestycji, podzieleniu się wizją firmy co do jej rozwoju oraz planów na działalność Johnson Matthey w Polsce zostało zaplanowane w późniejszym okresie, wraz z postępami w uzyskiwaniu niezbędnych zezwoleń administracyjnych.

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Co łączy Konin z koreańską prowincją Chungcheongnam-do?

Transformacja energetyczna i technologie wodorowe - to temat spotkania prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego z delegacją z Korei Południowej.  Przedstawiciele Chungcheongnam-do, wśród nich m.in. gubernator prowincji oraz osoby związane z technologiami wodorowymi,  gościli  w ratuszu 24 maja.

Startuje projekt "Obszar Skutecznej Interwencji dla mieszkańców województwa wielkopolskiegoę

Fundacja Aktywnych Inicjatyw Rozwoju informuje o rozpoczęciu realizacji projektu „Obszar Skutecznej Interwencji dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”.

MTBS zaprasza do zakupu lokali handlowo-usługowych

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie zaprasza do zakupu lokali handlowo-usługowych o powierzchniach od 102m² do 218m² w cenie 5.610 zł/m² netto, zlokalizowanych na parterze nowo budowanych budynków wielorodzinnych w atrakcyjnym miejscu Konińskiej Starówki pomiędzy ulicami Kościelną i Szarych Szeregów (była baza PKS).

Warsztaty „Jak zwiększyć zyskowność firmy poprzez lepsze wykorzystanie zasobów”

Miasto Konin organizuje warsztaty pn. „Jak zwiększyć zyskowność firmy poprzez lepsze wykorzystanie zasobów” skierowane do firm produkcyjnych z Miasta Konina zatrudniających powyżej 10 pracowników.

Już wkrótce pojedziemy nowym skrzyżowaniem

W połowie tego roku powinniśmy pojechać wyremontowanym skrzyżowaniem ulic Warszawskiej i Kolskiej. Zmieni się ono nie do poznania – ruch będzie odbywał się na dwóch poziomach. Nie będzie już starej sygnalizacji świetlnej i rozjeżdżonych dróg.

Spotkanie informacyjne oraz doradztwo indywidualne - Warunki życia i pracy w Niemczech

Zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat: „Warunki życia i pracy w Niemczech“ oraz doradztwo indywidualne prowadzone w języku polskim przez doradcę EURES Panią Reginę Gebhardt-Hille.

Fundusze UE w Koninie

Spalarnia, druga przeprawa przez Wartę – to dwie kosztowne inwestycje zrealizowane w Koninie przy wsparciu funduszy unijnych. W sumie w ciągu 15 lat do naszego miasta wpłynęło niemal 600 milionów złotych z Unii Europejskiej. Na co zostały przeznaczone? Zobaczcie sami.