Aktualności - edukacja

KOMUNIKAT – Bezpłatne i ulgowe przejazdy MZK

Komunikat w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów liniami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie Sp. z o.o.

Studniówka w „Muzyku”

Od pięknego poloneza rozpoczęła się w sobotni wieczór (18 stycznia) kolejna studniówka w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego. W pierwszej parze – to też tradycja – poprowadził go dyrektor placówki Krzysztof Pydyński, w towarzystwie córki Ani, która jest tegoroczną maturzystką.

Sportowe zmagania z Bolkiem i Lolkiem

We wtorek, 14 stycznia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbyły się finałowe rozgrywki XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem „Zdrowie mam, bo z Bolkiem i Lolkiem o siebie dbam!”.

Jasełka i kolędy w „Muzyku”

Grająca na saksofonie Matka Boska, a Józef jako pianista, śpiewający dyrygent jazzowego comba, pastuszkowie przy ognisku grający na gitarach, popisy blisko 40-osobowej grupy pierwszaków – takie mogą być jasełka i koncert kolęd tylko w Państwowej Szkole Muzyczne I i II st. Im. Ignacego J. Paderewskiego. I takie były w piątkowe popołudnie (20 grudnia).

Mistrzowie z III LO

III LO w Koninie  Mistrzem Wielkopolski Debat Oksfordzkich 2019. Liderka zespołu – Aleksandra Musiał -  najlepszym mówcą w Wielkopolsce!

Górnicza na rowerach

W sobotę grupa uczniów wraz z nauczycielami ZSGE zorganizowała, w ramach nowego koła ZSGE „Górnicza na rowerach”, I rajd rowerowy szlakiem budowli romańskich w Koninie.

Kolędy po angielsku w SP11

Radośnie, bajkowo i świątecznie było w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie. W takiej właśnie atmosferze przebiegała kolejna, dziewiąta już edycja Międzyszkolnego Festiwalu Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych.

Świątecznie w Bolku i Lolku

Grudzień to wyjątkowy czas w  Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek”. Kiedy za oknem zimno i smutno, u nas jest wesoło i gorąco za sprawą długo wyczekiwanych uroczystości przedszkolnych. Dzieci czekały na te dni z niecierpliwością i wielką radością, starannie i wytrwale się do nich przygotowywały.

Festiwal Nauki i Sztuki w III LO w Koninie

Kolejny Festiwal Nauki i Sztuki w Trzecim pod wdzięczną nazwą „Naukowy Mishmash”. Festiwal rozpoczął świetny wykład inauguracyjny dr Marka Derenowskiego pt. Język szeroko otwarty. Czy język określa świadomość, czy świadomość określa język?"

„Muzyk” ma nowy fortepian

W poniedziałek (9 grudnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego dobył się nietypowy przetarg. W szkolnej auli przez kilka godzin stały cztery potężne instrumenty. Od wczoraj szkoła ma nowy fortepian.