Aktualności - edukacja

Mistrzowie musztry odwiedzili prezydenta

Prezydent Konina Piotr Korytkowski gościł w poniedziałek, 17 czerwca uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie - Mistrzów Polski w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem.

Artystyczne Wakacje w MDK - zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na artystyczne wakacje organizowane przez Młodzieżowy Domu Kultury w Koninie. W programie m.in. spotkania z plastyką, muzyką, teatrem i śpiewem.

Wakacyjne zajęcia otwarte

Koniński Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia otwarte! W lipcu i sierpniu dzieci i młodzież będą mogli tańczyć, śpiewać, grać na keyboardzie oraz uczestniczyć w zajęciach w Amatorskim Klubie Filmowym „Muza”.

Jak dzieci prezydenta przechytrzyły...

Niezwykłą pomysłowością wykazały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie. Kilkunastoosobowa grupa wraz z opiekunkami odwiedziła dzisiaj magistrat i zastępcę prezydenta Pawła Adamowa.

Wspólne projekty uczniów II LO i Prismaschule Langenfeld

W poniedziałek, 10 czerwca zastępca prezydenta Witold Nowak odwiedził II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego, gdzie trwał przedostatni dzień wymiany z Prismaschule Langenfeld (Niemcy).

Promowali transplantologię

W piątek, 7 czerwca grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki odebrała z rąk prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego gratulację oraz podziękowania za udział w kampanii i promowanie idei transplantologii

„Posiłek w szkole i w domu” dla SP6 i SP11

Dwie konińskie podstawówki objęte programem „Posiłek w szkole i w domu”. To szkoły:  numer 6 im. Romualda Traugutta i nr 11 im. Floriana Marciniaka. Pierwsza placówka otrzyma w tym roku wsparcie w wysokości 61 986,44 zł, druga natomiast - 30 908 zł.

Międzynarodowa wizyta w magistracie

Urząd Miasta w Koninie gościł w środę, 5 czerwca 55-osobową międzynarodową grupę. Byli to uczniowie ILO w Koninie oraz szkół z Estonii, Litwy, Niemiec i Włoch współpracujących od września 2018 roku w ramach projektu Erasmus+ „Pytania do Europy? - Odpowiedzi z Europy!”.

Wypracowali szkołę naszych marzeń

Ponad 200 osób wzięło udział w pierwszym dwudniowym Konińskim Kongresie Edukacji, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Było to spotkanie pasjonatów, ludzi gotowych na zmiany, szukających nowych dróg w edukacji.

//biznes

Płatne staże dla uczniów i studentów

W ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2017-2019 kolejny raz przeprowadzono konkurs dla studentów konińskich uczelni oraz uczniów szkół średnich z Konina wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce, a także aktywnością na rzecz szkoły i miasta.