Aktualności - edukacja

Rekrutacja 2019: w szkołach nie zabrakło miejsca dla uczniów

- W konińskich szkołach nie zabrakło miejsca dla chętnych uczniów. Każdy kandydat, który potwierdził wolę podjęcia nauki znalazł miejsce  w jednej z nich – mówi Witold Nowak, odpowiedzialny m.in. za oświatę zastępca prezydenta Konina, komentując tegoroczny nabór do szkół średnich.

Bezpłatne szkolenia online

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty szkoleń online, które realizowane są w gminie Konin w wyniku podpisania przez gminę porozumienia dotyczącego realizacji projektu edukacji cyfrowej pod nazwą „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

Europejskie fundusze w SP15

W roku szkolnym 2018/19 w Szkole Podstawowej nr 15 realizowane były 3 projekty finansowane z funduszy europejskich.

Podwójny rocznik w konińskich szkołach

3 622 – tyle miejsc, po ostatniej decyzji o zwiększeniu liczebności klas, przygotowały konińskie szkoły dla uczniów z podwójnego rocznika. To oznacza, że bez przydziału zostało 67 osób.

Wakacje pełne wrażeń

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie dba o najmłodszych czytelników organizując wakacyjne spotkania.

Wakacje z Guciem

W wakacje nie brakuje akcentów związanych z obchodami Konińskiego Roku Zofii Urbanowskiej. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie w filii „Medycznej” przy ulicy Szpitalnej 45, gdzie najmłodsi spędzili czas z „Guciem Zaczarowanym”.

Jak wypadła tegoroczna matura?

90,61% - to zdawalność egzaminów maturalnych w szkołach prowadzonych przez miasto Konin.

Wakacyjne zajęcia otwarte

Koniński Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia otwarte! W lipcu i sierpniu dzieci i młodzież będą mogli tańczyć, śpiewać, grać na keyboardzie oraz uczestniczyć w zajęciach w Amatorskim Klubie Filmowym „Muza”.

Sukces II LO w turnieju debat

We wtorek, 18 czerwca Prezydent Konina Piotr Korytkowski spotkał się z uczniami II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie, którzy zajęli II miejsce w Turnieju Debat Oksfordzkich o Tematyce Społeczno-Prawnej.

Mistrzowie musztry odwiedzili prezydenta

Prezydent Konina Piotr Korytkowski gościł w poniedziałek, 17 czerwca uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie - Mistrzów Polski w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem.