Aktualności - edukacja

Informator o szkołach średnich w Koninie na rok szkolny 2020/2021

Z myślą o absolwentach szkół podstawowych, którzy ubiegać się będą w 2020 roku o przyjęcie do szkół średnich, Urząd Miejski w Koninie wydał kolejną edycję Informatora o szkołach średnich ogólnokształcących, technicznych i branżowych I stopnia, dla których organem prowadzącym jest Miasto Konin.

Światowy Dzień Zespołu Downa w SP11

Pierwszy dzień wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania społecznego, ale też niedopasowania genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa.

Zamknięte hale MOSiR, wstrzymana kwalifikacja wojskowa

W związku z pandemią koronawirusa SARS-Co-V2 i wprowadzeniem szczególnych zasad bezpieczeństwa decyzją prezydenta Konina od 13 marca zamknięte będą do odwołania hale sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie oraz sale sportowe przy konińskich szkołach.

Osiecka w liceum

Agnieszka Osiecka, gdyby nadal była wśród nas, na pewno byłaby zadowolona z wieczoru, który uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego poświecili jej pamięci. W piątek bowiem (6 marca) w szkolnej auli rozbrzmiewały teksty jej piosenek i wspomnienia.

8. edycja Nocnego Maratonu Gier

W nocy z 21 na 22 lutego w murach III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Koninie odbyła  się już 8. edycja Nocnego Maratonu Gier, który z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników.

Tydzień Budownictwa w ZSBiKZ

Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego w Koninie podsumował Tydzień Budownictwa.

Święto Patrona zainaugurowało 100-lecie „Kopernika”

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także rodzice i znakomici goście w poniedziałkowy wieczór (24 lutego) szczelnie wypełnili salę gimnastyczną Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika. Świętem Patrona zainaugurowano 100-lecie placówki.

Karnawałowy koncert w „Górniczej”

Już po raz 15. w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych uczniowie, nauczyciele, rodzice i grono znakomitych gości spotkali się w czwartkowe popołudnie (20 lutego) na koncercie karnawałowym. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat” i nawiązywał do bajek.

„Przytulne Zacisze” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

W dniu 20.02.2020 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Fundacji Leroy Merlin „Przytulne Zacisze”.

Rekrutacja do przedszkoli

Zaczynamy rekrutację do publicznych przedszkoli. W Koninie mamy ponad 2,5 tysiąca miejsc dla obecnych i przyszłych przedszkolaków.