Aktualności - edukacja

Pomoce dydaktyczne w SP8

W środę, 16 października przedstawicielki Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Koninie, miały przyjemność uczestniczyć w lekcjach biologii i chemii w Szkole Podstawowej nr 8 im. Powstańców Wielkopolskich.

Dzień Edukacji Narodowej

7 osób otrzymało odznakę honorową „Za zasługi dla Miasta Konina”, a 41 nagrodę Prezydenta Miasta Konina podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Świętowano dzisiaj (14 października) w samo południe w Młodzieżowym Domu Kultury.

Święto edukacji w Przedszkolu nr 7

W piątek, 11 października w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie odbyła się uroczystość                     z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkaniu obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście - emerytowani pracownicy przedszkola.

„Szóstka” ma 60 lat!

Uczniowie, nauczyciele, byli i obecni pracownicy, a także spora grupa znamienitych absolwentów oraz gości uczestniczyła w uroczystych obchodach 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta.

Najlepsza Budowlanka i Górnicza

Kolejne Mistrzostwa Szkół Średnich w teście Coopera odbyły się dziś na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. –  Dzięki m.in. tym zawodom rośnie nam spora grupa świetnych biegaczy – powiedział dziś Ireneusz Niewiarowski, prezes Klubu Biegacza Aktywni Konin, organizator mistrzostw.

Najlepsza nauczycielka z konińskiego ZSGE

Nauczycielka z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie pani Marta Woźniak otrzymała wyróżnienie w Konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. W pierwszej edycji konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku” konińskie ZSGE było laureatem konkursu.

Międzynarodowy Dzień Muzyki w PSM

Kilkunastu młodych i bardzo młodych instrumentalistów wystąpiło w specjalnym koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Dzień obchodzony z inicjatywy Yehudi Menuhin'a zawsze ma oprawę gali. Tak było we wtorkowe popołudnie (1 października) w auli PSM II i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego.

Big Band z Konina w Dolnej Saksonii

Międzynarodowe Warsztaty Big Bandowe Wielkopolska – Dolna Saksonia odbyły się w Wolfenbüttel w dniach 15 - 23 września 2019 roku. To były już 15. warsztaty – pierwszy wspólny projekt zrealizowany został w 2004 roku w Krzyżowej na Dolnym Śląsku.

Konferencja w Muzyku

W 10. Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej, która przez dwa dni (27 i 28 września) odbywała się w konińskiej PSM im. Ignacego J. Paderewskiego, uczestniczyło kilkuset nauczycieli szkół muzycznych z całej Polski. Wykładowcami byli znakomici teoretycy i praktycy różnych dziedzin kształcenia muzycznego.

Kształcenie ekologiczne uczniów - zielone klasy i doposażenie pracowni

Miasto Konin informuje, że na realizację przedsięwzięcia pn. „Kształcenie ekologiczne uczniów poprzez utworzenie zielonych klas i doposażenie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie w pomoce dydaktyczne” otrzyma pomoc finansową ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w wysokości 50%.