Aktualności - edukacja

Śladami konińskich Żydów

Spacer śladami konińskich Żydów, pół tysiąca papierowych żonkili wręczonych mieszkańcom miasta – tak Konin uczcił 76. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Zapraszamy na szkolenie „Ja w internecie”

Zapraszamy mieszkańców Konina powyżej 25 roku życia do udziału w bezpłatnych szkoleniach informatycznych, finansowych z grantu otrzymanego w ramach projektu realizowanego przez Fundację Legalna Kultura z Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych dotyczące realizacji projektu grantowego pn. „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Ósmoklasiści przystąpili do egzaminów

Pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów w konińskich szkołach przebiegł bez problemów. Na ten moment składy komisji na kolejny dzień też są zapewnione – informuje Wydział Oświaty.

Muzyka naszych czasów

Utwory dziewięciorga młodych kompozytorów miały swoją konińską prapremierę w czwartkowy wieczór (11 kwietnia) w czasie koncertu „Muzyka naszych czasów”, który odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego.

Uczennice ZST na fryzjerskich mistrzostwach

7 kwietnia 2019 roku dwie uczennice klasy 3 Technik usług fryzjerskich z Zespołu Szkół Technicznych w Koninie Patrycja Olejnik i Magdalena Andrzejewska wzięły udział w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Fryzjersko-Kosmetycznych MASTER OF BEAUTY, które odbyły się w Poznaniu.

Wszystko wskazuje na to, że egzamin gimnazjalny w konińskich szkołach odbędzie się (akt.)

Te optymistyczne dla uczniów wnioski wypływają po spotkaniu zastępcy prezydenta Konina Witolda Nowaka z dyrektorami szkół, w których są klasy gimnazjalne. Taka narada odbyła się wczoraj po południu.

Pierwszy dzień strajku nauczycieli w Koninie

Do przedszkoli i szkół, to dane z godziny 10.00, przyszło około 750 osób, w domach pozostało niespełna 14 000 przedszkolaków i uczniów.

Przedszkola czynne w czasie strajku [AKTUALIZACJA]

Wszystkie przedszkola w Koninie w razie ewentualnego strajku nauczycieli od poniedziałku, 8 kwietnia, BĘDĄ CZYNNE! Taką decyzję podjął dziś zastępca prezydenta Konina Witold Nowak po spotkaniu z zespołem dyrektorów przedszkoli.

Rywalizowali na parkiecie i trybunach

Takich kibiców chciałby każdy sportowiec, takich sportowców chcieliby wszyscy kibice - tak najkrócej można opisać to co działo się w Hali RONDO w czwartek (4 kwietnia). Tego dnia rozegrano już po raz piętnasty „Konkurs superkibiców i 1001 gra”.

Finał olimpiady wiedzy o środkach psychoaktywnych

W czwartek, 4 kwietnia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie odbył się XXIV Finał miejski olimpiady wiedzy o środkach psychoaktywnych połączony z konkursem plastycznym pt. „Stawiam na życie bez uzależnień”. Patronat nad imprezą przyjął prezydent Konina Piotr Korytkowski.