Aktualności - edukacja

Jak nam wyszło zdalne nauczanie?

Zdalna edukacja – kiedyś innowacja pedagogiczna, od czasów pandemii koronawirusa codzienność dla tysięcy konińskich uczniów. Czy zdała egzamin? Czy dobrze została zorganizowana?

Wakacyjne dyżury przedszkoli

Więcej przedszkoli na wakacyjnych dyżurach. W lipcu i w sierpniu w Koninie dyżury pełnić będzie po pięć placówek, a nie – jak dotąd - po dwie.

Nagrody wręczone!

W środę, 17 czerwca w Urzędzie Miejskim w Koninie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego pn. „Ekologiczny transport w Koninie”.

Laureatki konkursu „Zostań ekonomistą”

Anna Markowska i Martyna Anna Waszak - tegoroczne absolwentki technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Górniczo Energetycznych im. S. Staszica w Koninie, znalazły się wśród Laureatów IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań ekonomistą”.

Przedszkola, szkoły i miejski żłobek w warunkach reżimu sanitarnego wracają do pracy

W najbliższy poniedziałek, 25 maja, do pracy z dziećmi wracają wszystkie konińskie przedszkola oraz miejski żłobek. Od tego samego dnia uczniowie  klas I-III w szkołach podstawowych, w tym specjalnych będą mieli możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. O nieuczęszczaniu dzieci do przedszkoli, klas I-III,  a także żłobka miejskiego zdecydują rodzice.

Szkoły podstawowe. Pierwszy etap rekrutacji zakończony

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do 11 szkół podstawowych w Koninie. Do konińskich podstawówek zgłosiło się jak do tej pory 568 uczniów, co w tym momencie oznacza spadek w stosunku do roku ubiegłego o 85 osób.

171. rocznica urodzin Zofii Urbanowskiej

Dzisiaj - w 171. rocznicę urodzin Zofii Urbanowskiej - prezydent Konina Piotr Korytkowski, jego zastępca Witold Nowak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Renata Chojnacka złożyli kwiaty pod poświęconym konińskiej pisarce pomnikiem, który znajduje się na terenie szkoły.

Wirtualne Drzwi Otwarte ZSGE

W związku z epidemią koronawirusa nie mamy możliwości organizacji standardowych Drzwi Otwartych Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie. Ale od czego jest Internet? Już w czwartek, 14 maja 2020 r. o godz. 16.00 będzie można wziąć udział w Wirtualnych Drzwiach Otwartych „Górniczej”.

Medyczna Szkoła Policealna w Koninie ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021

W ofercie znajdziecie kierunki dwuletnie: technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna, technik usług kosmetycznych oraz roczne: opiekun medycznym, technik sterylizacji medycznej, asystent osoby niepełnosprawnej.

Laptopy za 100 tys. dla szkół

42 laptopy dla konińskich szkół w ramach projektu "Zdalna szkoła".