Aktualności - edukacja

Sportowe Podsumowanie Roku Szkolnego 2019/2020

W ramach Narodowego Dnia Sportu, który odbył się w sobotę 19 września, nagrodzono uczniów, trenerów oraz szkoły za wyniki sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

Nabór 2020 w Akademii Piłkarskiej Reissa

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich rodziców dbających o odporność, zdrowie i przede wszystkim radość z gry w piłkę nożną swojego dziecka! Poprzez nabory do grup treningowych Akademii w Koninie, zapraszamy do wspólnego treningu chłopców i dziewczynki w wieku 4-12 lat. Początek września to idealny czas, by spróbować swoich sił podczas sportowych zajęć z Akademią Piłkarską Reissa.

Mianowania dla nauczycieli

W dniu 27 sierpnia z rąk prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego 21 nauczycieli otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. W tym roku, w sesji letniej do egzaminu przystąpiło i zdało 21 nauczycieli.

Komputery dla dzieci

W środę, 26 sierpnia prezydent Konina Piotr Korytkowski przekazał sprzęt komputerowy dla dzieci przebywających Pogotowiu Opiekuńczym w Koninie.

Jak nam wyszło zdalne nauczanie?

Zdalna edukacja – kiedyś innowacja pedagogiczna, od czasów pandemii koronawirusa codzienność dla tysięcy konińskich uczniów. Czy zdała egzamin? Czy dobrze została zorganizowana?

Wakacyjne dyżury przedszkoli

Więcej przedszkoli na wakacyjnych dyżurach. W lipcu i w sierpniu w Koninie dyżury pełnić będzie po pięć placówek, a nie – jak dotąd - po dwie.

Nagrody wręczone!

W środę, 17 czerwca w Urzędzie Miejskim w Koninie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego pn. „Ekologiczny transport w Koninie”.

Laureatki konkursu „Zostań ekonomistą”

Anna Markowska i Martyna Anna Waszak - tegoroczne absolwentki technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Górniczo Energetycznych im. S. Staszica w Koninie, znalazły się wśród Laureatów IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań ekonomistą”.

Przedszkola, szkoły i miejski żłobek w warunkach reżimu sanitarnego wracają do pracy

W najbliższy poniedziałek, 25 maja, do pracy z dziećmi wracają wszystkie konińskie przedszkola oraz miejski żłobek. Od tego samego dnia uczniowie  klas I-III w szkołach podstawowych, w tym specjalnych będą mieli możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. O nieuczęszczaniu dzieci do przedszkoli, klas I-III,  a także żłobka miejskiego zdecydują rodzice.

Szkoły podstawowe. Pierwszy etap rekrutacji zakończony

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do 11 szkół podstawowych w Koninie. Do konińskich podstawówek zgłosiło się jak do tej pory 568 uczniów, co w tym momencie oznacza spadek w stosunku do roku ubiegłego o 85 osób.