Aktualności - edukacja

„Muzyk” ma nowy fortepian

W poniedziałek (9 grudnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego dobył się nietypowy przetarg. W szkolnej auli przez kilka godzin stały cztery potężne instrumenty. Od wczoraj szkoła ma nowy fortepian.

Szlachetna Paczka od ZSGE

Swój wkład w tegoroczny „Weekend cudów” miał również Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie. Idea pomagania innym cieszy się w szkole dużą popularnością. Wszyscy – zarówno uczniowie jak i nauczyciele - chętnie biorą  udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Stąd też pomysł, aby włączyć się do Szlachetnej Paczk.

//biznes

Finał Akademii Młodej Przedsiębiorczości

W poniedziałek, 2 grudnia odbył się konkurs i finał Akademii Młodej Przedsiębiorczości skierowanej do studentów PWSZ w Koninie. Podczas Akademii studenci brali udział w wykładach i warsztatach dotyczących przedsiębiorczości, autoprezentacji  i wystąpień publicznych .

W „Koperniku” świętowali podchorążowie

Tradycyjnie w Dzień Podchorążego (29 listopada) w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika odbyła się uroczystość, w czasie której ślubowanie złożyli uczniowie pierwszych klas wojskowych.

Koniński Dzień Relacji

Koniński Dzień Relacji, który odbył się 13 listopada 2019 r. to wspólne działanie zmieniające rzeczywistość szkolną w ramach oddolnej inicjatywy Szkoła Naszych Marzeń. Cieszymy się, że tyle placówek dołączyło do grona szkół i przedszkoli, w których odbyło się to wyjątkowe wydarzenie. Witamy na pokładzie!

Najlepsi w piosence

Drugi etap 36. Turnieju Świetlic - Konkurs Piosenki odbył się 22 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. W turnieju udział wzięło 12 szkół podstawowych. Jury w składzie: Karol Gronowski, Wojciech Kajzer i Marta Jańczak wyłoniło zwycięzców.

Ekologiczny konkurs w Przedszkolu nr 5

We wtorek, 19 listopada w Przedszkolu nr 5 „PLASTUŚ” w Koninie odbył się Konkurs Ekologiczny pt. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy”. W konkursie rywalizowały cztery grupy przedszkolaków, którym kibicowała dyrektor Ilona Hamela, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Koninie oraz pracownicy przedszkola.

//biznes

Finał kampanii „Być przedsiębiorcą!”

Podczas finału kampanii „Być przedsiębiorcą!”, która miała miejsce w Konińskim Domu Kultury 21 listopada przedstawiciele 8 szkół średnich zaprezentowali swoje pomysły na biznes, opracowane podczas warsztatów  Startup Shaker.

Szkoła bez dzwonków. Czy to możliwe?

W Szkole Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie od 16 września 2019 r. nie ma dzwonków. Jaki cel przyświecał takiej decyzji? Czy została zaakceptowana przez społeczność szkolną? Co zmieniła?