Aktualności - kultura

Dzień Czytania Tolkiena

Koniński Dom Kultury zaprasza na wyprawę do mitycznego świata Śródziemia! Oczywiście online i z domu. W środę, 25 marca przypada Dzień Czytania Tolkiena, brytyjskiego pisarza, który spopularyzował literaturę fantasy.

Konkurs fotograficzny "Patriotyzm zamknięty w kadrze"

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z miasta Konina oraz powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego do udziału w regionalnym konkursie fotograficznym „PATRIOTYZM W KADRZE ZAMKNIĘTY”. Termin nadsyłania prac konkursowych do 15 kwietnia 2020 r.

Kwalifikacje zakończone. Czerwcowy Festiwal tuż tuż!

W Konińskim Domu Kultury zakończyły się Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2020.

Modne oblicza kobiety finałem „Konin - miasto kobiet”

W niedzielny wieczór (8 marca) kilkanaście modelek zaprezentowało prawie pięćdziesiąt kreacji oraz biżuterię na profesjonalnie zorganizowanym pokazie mody zatytułowanym „Oblicza kobiet”.

Ralph Kamiński zachwycił publiczność

Wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu Ralph Kamiński zachwycił konińską publiczność. Na sobotni (7 marca) koncert w MDK przyszły tłumy.

Grzechy pełnosprawnych

W sobotni wieczór (7 marca) w Centrum Organizacji Pozarządowych otwarto wystawę zatytułowaną „7 grzechów głównych osób pełnosprawnych”.

Duet a nawet trio w Wieży Ciśnień

Dwa zespoły, czerpiące bogato z szeroko rozumianej muzyki alternatywnej, których członkowie komponują na oczach, a przede wszystkim – uszach słuchaczy wystąpiły w piątkowy wieczór (6 marca) w Wieży Ciśnień.

Ona w kolorach nocy

Piętnaścioro fotografów z Konińskiego Klubu Fotograficznego działającego w Centrum Kultury i Sztuki, pod okiem Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza z Warszawy, założycieli grupy Fotospacery.pl., stosując pewien trik, sfotografowało kilka pięknych kobiet. W świetle UV jawią się portrety podkreślające kobiecość, urok i tajemniczość wnętrza pań. Wernisaż zdjęć zatytułowanych „ONA w świetle UV” odbył się w piątkowy wieczór (6 marca) w restauracji De Nada.

Osiecka w liceum

Agnieszka Osiecka, gdyby nadal była wśród nas, na pewno byłaby zadowolona z wieczoru, który uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego poświecili jej pamięci. W piątek bowiem (6 marca) w szkolnej auli rozbrzmiewały teksty jej piosenek i wspomnienia.

Baner - CKiS - Kino Konesera 24 kwietnia 2020 r.