Aktualności - kultura

„Muzyk” ma nowy fortepian

W poniedziałek (9 grudnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego dobył się nietypowy przetarg. W szkolnej auli przez kilka godzin stały cztery potężne instrumenty. Od wczoraj szkoła ma nowy fortepian.

Kolejny sukces zespołu Top Dance

We Wrześni, podczas Grand Prix Polski Dance zespół Top Dance z Młodzieżowego Domu Kultury zdobył najwyższe wyróżnienie turnieju - podwójne Grand Prix dla jazzowych grup Top Dance (Ia oraz Team), a także dla Top Dance Team w kategorii contemporary!

Dzieciaki w Centrum i mnóstwo świątecznych niespodzianek

Wspólny świąteczny taniec uczestników warsztatów, elfów, Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej – taki był finał grudniowego projektu „Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury. Dzieci wraz z instruktorami przygotowały występ specjalnie dla swoich opiekunów. Były też świąteczne filmy oraz niespodzianki.

Piękna muzyka w Wieży

W sobotni wieczór (7 grudnia) galerię Wieża Ciśnień wypełniła znakomita muzyka. Poprzedziło ją spotkanie z założycielem wytwórni płytowej REQUIEM RECORDS Łukaszem Pawlakiem.

Bard w muzeum

Jan Kondrak - pochodzący z Hrubieszowa autor tekstów, kompozytor i wykonawca, jeden z liderów piwnicy artystycznej Lubelska Federacja Bardów, laureat wielu konkursów oraz festiwali - wystąpił w sobotni wieczór (7 grudnia) w Muzeum Okręgowym w ramach cyklu „Muzeum bardów”.

„Złota Sztaluga” dla fotografa

Mateusz Mench, 17-letni fotograf i uczeń I LO zdobył główne trofeum 41. Przeglądu Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę”. Ogłoszenie wyników odbyło się CKiS w piątkowy wieczór (6 grudnia).

„Czterdziestka” Henryka Drzewieckiego

Znany koniński artysta plastyk Henryk Drzewiecki, współwłaściciel rodzinnej galerii „Łaźnia” działającej od 15 lat, obchodził 40-lecie pracy twórczej. Z tej okazji w piątkowy wieczór (6 grudnia) odbył się wernisaż jego prac.

Hołd dla Cohena

Carolina Jambara Theatre oraz Blues Makers przenieśli widzów w świat Leonarda Cohena  - wybitnego twórcy kanadyjskiego drugiej połowy XX wieku. W Młodzieżowym Domu Kultury w piątek, 6 grudnia odbył się wyjątkowy wieczór „Tribute to Cohen”.

Konin dziękuje Lao Che

Ponad pół tysiąca osób przybyło na piątkowy (6 grudnia) koncert znakomitej grupy rockowej Lao Che. Konin znalazł się bowiem na ostatniej trasie koncertowej zespołu, który ogłosił zawieszenie działalności.

Akwarele Tomasza Olszewskiego w Wieży

W czwartkowy wieczór (5 grudnia) w galerii Wieża Ciśnień odbył się wernisaż akwareli Tomasza Olszewskiego. Jego prace można także podziwiać na kilku przystankach MZK w naszym mieście w ramach projektu „Sztuka nas szuka”.