Aktualności - kultura

Tomasz Raczek w bibliotece

Gdyby nie II wojna światowa i komuniści być może Tomasz Raczek nie byłby znanym krytykiem filmowym i teatralnym, tylko zawiadywał firmą „Raczek i Syn”, czyli późniejszym upaństwowionym „Radoskórem”. Gdyby nie wrodzona miłość do „inności” na pewno nasza kultura miałaby czego żałować, podobnie jak wielu czytelników i telewidzów.

Finał IX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej

W dniu 16 czerwca 2019r. w Muzeum Okręgowym w Koninie odbył się Finał IX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej. W konkursie zaprezentowało się 9 wykonawców w kategorii I (14-16 lat) oraz 8 wykonawców w kategorii II (17-19 lat).

Bulwar pełen muzyki

W niedzielę, 16 czerwca ” na konińskim Bulwarze zabrzmiały największe światowe szlagiery operetkowe, musicalowe oraz standardy jazzowe. Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej PAK KWB Konin oraz artystów scen łódzkich wpisał się w konińskie obchody Roku Stanisława Moniuszki.

Analogowy Konin w MDK

Konin Analogowo - to tytuł  wystawy w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Wystawa jest zwieńczeniem pracy 11 fotografów z Grupy Foto Konin działającej przy MDK.

Artystyczne Wakacje w MDK - zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na artystyczne wakacje organizowane przez Młodzieżowy Domu Kultury w Koninie. W programie m.in. spotkania z plastyką, muzyką, teatrem i śpiewem.

Wakacyjne zajęcia otwarte

Koniński Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia otwarte! W lipcu i sierpniu dzieci i młodzież będą mogli tańczyć, śpiewać, grać na keyboardzie oraz uczestniczyć w zajęciach w Amatorskim Klubie Filmowym „Muza”.

40 lat Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca

W sobotę, 8 czerwca - tym razem na Placu Wolności - miał miejsce wielki finał jubileuszowego, 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Finałowy koncert został poprzedzony kolorowym korowodem, który poprowadził nową trasą uczestników oraz widzów finałowego koncertu.

Nowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Damian Kruczkowski nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Koninie. Zarządzenie w sprawie jego powołania na to stanowisko prezydent Konina Piotr Korytkowski podpisał 7 czerwca. 

Chór Ensemble Erthoba odwiedził Konin

Gruziński chór męski Ensemble Erthoba wystąpił w piątek, 7 czerwca w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie. Chór zaprezentował muzykę sakralną, ludową, a na pożegnanie pojawił się polski hymn, którego wykonanie publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

Michał Szpak zaśpiewał dla koninian

W czwartkowy wieczór, 6 czerwca tłumy koninian pojawiły się na skwerze przed Konińskim Domem Kultury, aby wysłuchać tradycyjnego koncertu, otwierającego Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. W tym roku dla mieszkańców naszego miasta zaśpiewał Michał Szpak.