Aktualności - kultura

Jubileuszowa wystawa w KDK

Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć, która powstała z okazji jubileuszu 50-lecia Konińskiego Domu Kultury. W holu KDK można oglądać fotografie, które łączą historię z teraźniejszością.

Miłość według Stanisławy Celińskiej

O miłości, szczęściu, rozstaniach, zawodach miłosnych i wierze w ludzi opowiedziała muzycznie w wieczór walentynkowy w Konińskim Domu Kultury Stanisława Celińska. Koncert, podczas którego artystce towarzyszyli muzycy pod kierownictwem Macieja Muraszko rozpoczął obchody 50-lecia Konińskiego Domu Kultury.

Sansara Nepal w Wieży Ciśnień

Wydaje się, że Wojtkowi Moskwie – znanemu i bardzo cenionemu fotografowi – już za życia dwa razy udało się „reinkarnować”. Za pierwszym razem – gdy ze specjalisty zarządzania i ekonomii stał się wziętym fotografem, a drugi – gdy zaczął pisać felietony oparte o własne zdjęcia. Jego wystawę „Sansara Nepal” otwarto w piątkowy wieczór (14 lutego) w Wieży Ciśnień.

 

Głośno w MDK

Dwa zespoły wypełniły program koncertu, który w Młodzieżowym Domu Kultury, przy współudziale Miasta Konin, odbył się w sobotni wieczór (15 lutego)

Dom Zemełki: i historia, i nowoczesność

Dom Zemełki jako Inkubator Aktywności Kulturalnej – to koncepcja, którą mają władze miasta wobec najstarszej murowanej kamienicy w Koninie. Jak już wcześniej informowaliśmy, na przebudowę tego budynku Miasto zdobyło prawie 8 milionów złotych dofinansowania.

Koncert „Seniorzy dla Miasta”

Swoją energią mogliby oświetlić cały Konin. Mowa o śpiewających i recytujących seniorach z Konina, Sławska i Sompolna. Ich pasję, talent i radość ze śpiewania można było podziwiać podczas koncertu „Seniorzy dla Miasta”, który odbył się w niedzielę 9 lutego w Konińskim Domu Kultury.

Piotr Krępeć zauroczył słuchaczy

Dobrze że Robert Brzęcki - „galernik” Wieży Ciśnień - nie zapomniał co robił pracując w radio. Dzięki temu CKiS wydało już szósta płytę, zawierającą prezentacje niezwykle interesujących muzyków, występujących w galerii na mini-koncertach. Jest wśród nich Piotr Krępeć, niezwykły gitarzysta, którym zachwycili się także ojciec i syn Waglewscy. Koncert Piotra Krępecia odbył się w piątkowy wieczór (7 lutego).

Poszukiwania Drzewieckiego – wernisaż w MBP

W środę, 5 lutego 2020 w galerii „Nad Książkami” MBP w Koninie odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Marka Drzewieckiego. Autor, mieszkaniec regionu konińskiego – mimo że maluje od dawna – dopiero niedawno postanowił pokazać swoje prace większemu gronu odbiorców (wystawa / Kazimierz Biskupi / 2019).

Kołobrzeg na obrazach koninian

Już po raz czternasty uczestnicy zajęć prowadzonych przez Izę Kostiukow w pracowni CKiS „Pod Galerią” w Wieży Ciśnień wybrali się na plener. Tym razem wybór padł na Kołobrzeg. Efekty ich artystycznej pracy można oglądać na wystawie, którą otwarto uroczyście w czwartkowy wieczór (6 lutego) w galerii CKiS przy Okólnej.

Weź udział w XIV Lirycznych spotkaniach z Norwidem!

III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zapraszają do udziału w konkursie recytatorskim XIV LIRYCZNE SPOTKANIA Z NORWIDEM. Ideą konkursu jest przybliżenie twórczości Cypriana Kamila Norwida - poety, dramaturga, grafika, filozofa. Zaproszenie kierujemy do uczniów w wieku 14-19 lat ze szkół miasta Konina i powiatu konińskiego.