Aktualności - kultura

Mikromusic wystąpił w Koninie

To był świetny koncert i bardzo udany kulturalny wieczór. W niedzielę, 20 września w Konińskim Domu Kultury wystąpił zespół Mikromusic. Wydarzenie wpisało się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie.

Inauguracja Roku Kulturalnego 2020/2021

To było święto działaczy i animatorów kultury! W auli PWSZ, 18 września, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2020/2021 w Koninie. Wydarzenie zostało zorganizowane zgodnie z obostrzeniami pandemicznymi.

Klaudia pokazała talent!

Klaudia Wadelska z zespołu tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury zdobyła trzecie miejsce w województwie wielkopolskim w kategorii talent taneczny w Plebiscycie „Pokaż Talent”.

Artur Andrus bawił w bibliotece

Znakomity pisarz, poeta, tekściarz, kabareciarz Artur Andrus był gościem kolejnej odsłony projektu „Konin czyta książki”. W czwartkowy wieczór (17 września) miejska książnica z trudem (przy zachowaniu sanitarnych obostrzeń pandemicznych) pomieściła chętnych do spotkania z nim.

Pokaz filmów AKF „Muza”

Trzy filmy obejrzeliśmy 15 września 2020 roku w Kinie Centrum podczas pokazu zorganizowanego przez Amatorski Klub Filmowy „Muza” działający w Konińskim Domu Kultury. Wydarzenie wpisało się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie.

Historia miasta tańcem napisana

Takich tłumów dawno nie było przed bramą gosławickiego Muzeum Okręgowego. W sobotni wieczór (12 września) młodzi artyści z Konińskiego Teatru Tańca, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury, zatańczyli kawał historii naszego miasta.

Noc Kultury 2020

Tegoroczna odsłona Nocy Kultury była naprawdę imponująca. Tu i ówdzie dawało się nawet słyszeć głosy, że kto poświęcił piątkowy wieczór i kawałek nocy (11 września) na to by odwiedzić wszystkie miejsca, w których się naprawdę wiele działo, mógł poczuć kulturalną sytość na kilka miesięcy.

Nowość w muzeum

Magnesy - najczęściej umieszczane na lodówkowych drzwiach - robią furorę. Tym torem poszła dyrekcja Muzeum Okręgowego. W muzealnym sklepiku można kupić taką pamiątkę z wizerunkiem zamku. Powstała według pracy znanego i cenionego akwarelisty konińskiego Tomasza Olszewskiego.

Znów ożył muzealny skansen

Pogoda dopisała, odwiedzający też, a także wystawy i mnóstwo atrakcji. Tak najkrócej można opisać kolejną odsłonę „Żywego skansenu” w Muzeum Okręgowym, który można było odwiedzić w niedzielę (6 września)