Aktualności - kultura

Xxanaxx w konińskim MDK

Na gościnnej scenie Młodzieżowego Domu Kultury, w ramach projektu Nowe Brzmienie MSTR, w czwartkowy wieczór (18 kwietnia) wystąpił duet Xxanaxx - laureat „Fryderyka”. Wokalistką duetu jest koninianka Klaudia Szafrańska.

Wyśpiewali Grand Prix w Złoczewie

Na Festiwalu Piosenki w Złoczewie, który odbył się 14 kwietnia, Wokalne KA-DE-KA w Konińskim Domu Kultury reprezentowali: Iga Lewandowska, Faustyna Urbańska, Laura Bączkiewicz i Dominik Korcz. W sumie na festiwalu rywalizowało ponad 120 wokalistów w czterech kategoriach wiekowych.

Dwurnik w Koninie

Do 28 kwietnia czynna jest wystawa oryginalnych prac niezwykłego artysty - Edwarda Dwurnika. Jej wernisaż odbył się w piątkowy wieczór (12 kwietnia) w CKiS przy ul. Okólnej.

Wielkanocne Dzieciaki w Centrum

Tworzenie wesołych kurczaczków, rozmowy o tolerancji i zadania aktorskie oraz zajęcia ruchowe – takie były wielkanocne warsztaty podczas projektu „Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury.

Muzyka naszych czasów

Utwory dziewięciorga młodych kompozytorów miały swoją konińską prapremierę w czwartkowy wieczór (11 kwietnia) w czasie koncertu „Muzyka naszych czasów”, który odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego.

Andrzej Dragan nie tylko o kwantach

Na spotkanie z koninianinem, wybitnym fotografikiem i filmowcem, ale przede wszystkim naukowcem zajmującym się fizyką kwantową dr. hab. Andrzejem Draganem do Wieży Ciśnień w czwartkowy wieczór (11 kwietnia) przyszły tłumy.

Niech się zlecą Zośki!

Wszystkie Zosie, Zośki, Zosieńki i Zofie zapraszamy na zlot, który odbędzie się podczas imprezy „Urodziny Zofii Urbanowskiej”, 19 maja na konińskim bulwarze.

Kwalifikacje zespołów tanecznych do festiwalu

108 zespołów tanecznych zaprezentuje 127 choreografii na 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019. W Konińskim Domu Kultury obradowała (9 kwietnia) Komisja Konkursowa, która zakwalifikowała zespoły na podstawie nadesłanych materiałów.

Z pasją się nie dyskutuje. Premiera filmu o Józefie Szyku

Premiera filmu dokumentalnego o Józefie Szyku „Z pasją się nie dyskutuje” odbyła się w sobotę, 6 kwietnia 2019 w Konińskim Domu Kultury.

Wielkopolskie Porównania Filmowe w KDK

„Memento” i „Kreda” to filmy nagrodzone na Wielkopolskich Porównaniach Filmowych – Warsztat! Wydarzenie odbyło się 6 kwietnia 2019 w Konińskim Domu Kultury.