Aktualności - kultura

Jazz ponownie na bulwarze

Na niezwykły koncert z cyklu „Jazz na bulwarze” zaprosił w 17 sierpnia Młodzieżowy Dom Kultury. W sobotni wieczór, razem „Friendstones Trio” Filipa Chojnackiego, zaśpiewała Karolina Kram-Chojnacka, laureatka m.in. Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki im. J. Kondratowicza 2018.

„Whitney” w plenerowym kinie

Obraz „Whitney” - biografia słynnej wokalistki Whitney Houston, gwiazdy światowego show-biznesu XX wieku, był ostatnim filmem prezentowanym w ramach cyklu „Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim”. Z zaproszenia do kina pod chmurką w sobotni wieczór (17 sierpnia) skorzystało wielu koninian.

Poetycko na Bulwarze Nadwarciańskim

Na niezwykły koncert w sobotni wieczór (10 sierpnia) na Bulwar Nadwarciański zaprosił Młodzieżowy Dom Kultury. "Poetic Light" był prezentacją piękna polskiej poezji w wykonaniu trzech młodych, ale bardzo zdolnych artystek.

Wracają Dzieciaki w CENTRUM!

Po wakacyjnej przerwie wracają do Kina Centrum „Dzieciaki w CENTRUM”.  Pierwsze spotkanie z filmem europejskim odbędzie się 29 września.

Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Dobre filmy znów zagoszczą na Bulwarze Nadwarciańskim. Trzy sierpniowe wieczory to trzy znakomite tytuły: „Najlepszy”, „Przełęcz ocalonych”, „Whitney”. Projekcje odbędą się w soboty: 3,10 i 17 sierpnia o godz. 21.30 w pobliżu CKU. Wstęp wolny.

Żeglarski piknik na bulwarze

Muzyka żeglarska, spływ kajakowy, konkursy dla prawdziwych wilków morskich i słoneczna pogoda przyciągnęły na koniński bulwar wielu chętnych do wspólnej zabawy. Wszystko za sprawą Pikniku żeglarskiego „Szantowo”.

O Antoine w Fabryce

Słynnemu Antoine - jednemu z największych fryzjerów XX wieku, pochodzącemu z Sieradza Antoniemu Cierplikowskiemu, poświęcone było pierwsze spotkanie literacko-dyskusyjne zorganizowane wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Fabrykę Diamentów.

Transatlantyk dla dzieci

Filmy i warsztaty dla najmłodszych to wyjątkowy moment podczas konińskiej odsłony Festiwalu Transatlantyk – Łódź w podróży. W niedzielę, 21 lipca zaprosiliśmy młodych widzów do Kina Centrum i Oskard Kameralnie na bezpłatne seanse oraz warsztaty.

Transatlantyk w Borowie i na bulwarze

Kolejna edycja festiwalu „Transatlantyk - Łódź w podróży” obfitowała w wiele atrakcji. Potężna dawka kultury – nie tylko filmowej – zacumowała najpierw w Zagrodzie Borowo, by następnego dnia (20 lipca) przybić nocą do Bulwaru Nadwarciańskiego.