Aktualności - kultura

W gosławickim muzeum przybyło słoni

Od środy (1 lipca) Muzeum Okręgowe w Gosławicach może pochwalić się nie jedną, a już dwiema makietami słonia leśnego. Ta duża stoi na swoim miejscu. Przy jednej z alejek prowadzących do szlacheckiego dworku, dzięki znakomitej współpracy placówki i Mirelli von Chrupek, stanęła diorama z miniaturką.

Blues’ka w muzeum

Piękny koncert zagrali w skansenie Muzeum Okręgowego, w poniedziałkowy wieczór (29 czerwca), muzycy wywodzącej się z Konina grupy „Blues’ka”. Koncert rozpoczął cykl muzycznych spotkań „Muzyczne podróże z MDK”.

Egzotyczna muzyka po miesiącach przerwy

Po trzech miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią, w św. Wojciechu znów zabrzmiała muzyka w ramach koncertów „Trzeźwienie przez kulturę”. W fantastyczny świat Orientu przenieśli słuchaczy w niedzielę (28 czerwca) Kamil Radzimowski - grający na duduku oraz akordeonista Mateusz Chmielewski.

Zróbmy razem album o mieście. Nagrody czekają!

7 tysięcy złotych – tyle wynosi pula nagród za najlepsze zdjęcia Konina i jego mieszkańców do albumu o mieście. Właśnie został przedłużony termin nadsyłania prac. Zainteresowani muszą nadesłać od 3-5 zdjęć, w terminie do 15 listopada 2020 roku. 

Cudeńka w galerii CKiS

Po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, w galerii Centrum Kultury i Sztuki przy Okólnej, w piątkowe popołudnie (26 czerwca) odbył się wernisaż przepięknych dzieł stworzonych przez Jadwigę Tyksińską. Obrazy malowane na szkle i deskach zachwycają.

Urodziny pani Janiny

Do domu i ogrodu, które pisarka Janina Perathoner (Weneda) przed śmiercią przekazała miastu, w piątkowy wieczór (26 czerwca) zaprosiła Ewa Gaj, prowadząca w willi przy Staszica swoją pracownię malarską.

Wakacje w KDK

Wakacje w KDK to zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz filmy w Kinie Centrum skierowane do najmłodszej publiczności. W lipcu i sierpniu zapraszamy do udziału w zajęciach tanecznych. Animatorzy z KDK poprowadzą warsztaty breakingu, tańca jazzowego i modern, disco dance oraz tańca towarzyskiego.

Biżuteria, która mówi

Ta wystawa niesie ze sobą niebanalny przekaz. Stąd jej tytuł „Moim zdaniem…  - Wystawa biżuterii z komunikatem”. Czynna jest do w Muzeum Okręgowym na II piętrze spichlerza. To szesnasta odsłona projektu, który zrodził się w roku 2018 w Krakowie, w trakcie gorących dyskusji czterech twórców: Marka Nowaczyka, Andrzeja Pacaka, Mariusza Pajączkowskiego i Andrzeja Sadowskiego.

Olbrzym na scenie MDK

W ramach Zakończenia Roku Artystycznego w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie i w zupełnie nowych warunkach odbył się spektakl teatralny „Absolutnie straszny olbrzym”. Biorąc pod uwagę żywe reakcje dzieci przedstawienie musiało się spodobać.

Wernisaż z na rynku we Wrześni

W niecodziennym wernisażu - na rynku we Wrześni uczestniczył zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.