Aktualności - sport

Akademia Piłkarska Reissa zaprasza na #bezpiecznytrening!

W Koninie, po ponad 2 miesiącach przerwy, szkolenie najmłodszych mieszkańców z zakresu piłki nożnej znów jest możliwe. Akademia Piłkarska Reissa, jako jeden z pierwszych klubów, opracował kompleksowe wytyczne zgodne z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, by treningi były w pełni bezpieczne i komfortowe.

Szczególny bieg na szczególny czas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie zaprasza wszystkich aktywnych biegaczy do udziału w 22. Ogólnopolskim Biegu Milowego Słupa w Koninie. Tegoroczna edycja naszej imprezy będzie wyjątkowa z uwagi na szczególny dla nas wszystkich czas.

Kolejna pomoc konińskich kibiców Lecha

Konińscy kibice Lecha przyłączają się do akcji prowadzonej przez Kibice Lecha Poznań oraz @Kibice Razem Lech Poznań. W dniu dzisiejszym, dostarczamy do konińskiego szpitala 550 maseczek oraz 30 litrów płynów do dezynfekcji.

Zamknięte hale MOSiR, wstrzymana kwalifikacja wojskowa

W związku z pandemią koronawirusa SARS-Co-V2 i wprowadzeniem szczególnych zasad bezpieczeństwa decyzją prezydenta Konina od 13 marca zamknięte będą do odwołania hale sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie oraz sale sportowe przy konińskich szkołach.

Iskra Konin w Poznaniu

7 marca najmłodsze adeptki i najmłodsi adepci pływania brali udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci o Puchar Term Maltańskich. Klub Iskra Konin reprezentowało 14 dzieci z rocznika 2009-2012. Najlepszą zawodniczą klubu została Gabriela Zielińska, która zajęła 3 miejsce na 100m stylem klasycznym z czasem 1:39.15. Gratulujemy!

Drużyna Górnik Konin wygrała SBG Jarocin Cup 2020

W miniony weekend drużyna Trampkarzy Starszych Górnika Konin, która składa się z zawodników urodzonych w 2005 roku wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej SBG CUP Jarocin 2020.

Stanowisko Prezydenta ws. Podsumowania Roku Sportowego w Koninie

,,Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Konina za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz za szczególne zasługi dla sportu" zostanie zmieniony.

Sportowe podsumowanie roku

Kilkudziesięciu konińskich sportowców nagrodzonych przez prezydenta Konina podczas uroczystości podsumowującej rok sportowy 2019 w mieście. Spotkanie odbyło się 13 lutego w sali sesyjnej ratusza i miało kameralny charakter.

Puchary dla szablistów z Sosnowca i Warszawy

W Memoriale Zenona Ryszewskiego, rozgrywanym od roku 1993, który w dwa lata później zyskał rangę Pucharu Polski Seniorów w Szabli, wystartowało kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najlepsi okazali się sosnowiczanka i warszawiak.