Zamknięcie informacji o cookies W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Używamy cookies, żeby zrozumieć w jaki sposób użytkownicy korzystają z witryny i dostosować ją tak, aby korzystanie z niej było dla nich przyjemniejsze i ciekawsze. Stosujemy cookies także w celach reklamowych i statystycznych. Cookies mogą być również stosowane przez współpracujących z nami reklamodawców oraz przez firmy badawcze.W każdej chwili mogą Państwo zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Sportowe twarze Konina




SSRiR Start Konin

PIOTR KOŁTUNOWICZ ROCZNIK 1998

Zawodnik i wychowanek klubu Start Konin, reprezentant Polski w piłce ręcznej w kat. junior młodszy, wielokrotnie reprezentował kraj w meczach międzypaństwowych, uczeń elitarnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku (Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce). Półfinalista Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w sezonie 2014/2015 (V miejsce w Polsce).

OLGIERD PIASKOWSKI ROCZNIK 1998

Zawodnik klubu Start Konin, reprezentant Polski w piłce ręcznej w kat. junior młodszy, uczeń III liceum w Koninie, Półfinalista Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w sezonie 2014/2015 (V miejsce w
Polsce).

Drużyna juniorów Start Konin rocznik 1998 (trenerzy Mariusz Kotleszka, Marek Salzman). Wielokrotni medaliści Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Poznaniu, półfinaliści Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w kat. junior młodszy (V miejsce w kraju w sezonie 2014/2015).




Koniński Klub Piłkarstwa Kobiecego MEDYK

Uczestnik 1/16 Europejskiej Ligii Mistrzyń UEFA - sezon 2014 - 2015.




Koniński Klub Szermierczy

Sylwia Matuszak

  • Złoty medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (Warszawa, 25.03.2017)
  • Srebrny medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (Warszawa, 26.03.2017)
  • Złoty medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski Juniorów (Warszawa, 04.02.2017)
  • Złoty medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Juniorów (Warszawa, 05.02.2017)
  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów (Płowdiw – Bułgaria, 05-08.03.2017)
  • Uczestniczka Mistrzostw Świata Juniorów (Płowdiw – Bułgaria, 06-08.03.2017)
  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Młodzieżowców (Mińsk – Białoruś, 21 - 24.04.2017)



Damian Dzwoniarski

  • Srebrny medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski Seniorów (Warszawa, 27.05.2017)
  • Srebrny medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Seniorów (Warszawa, 28.05.2017)
  • Złoty medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (Warszawa, 26.03.2017)
  • Uczestnik Mistrzostw Europy Młodzieżowców (Mińsk – Białoruś, 23-25.04.2017)



Mateusz Godlewski

  • Złoty medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (Warszawa, 26.03.2017)
  • Brązowy medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski Juniorów (Warszawa, 04.02.2017)
  • Złoty medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Juniorów (Warszawa, 05.02.2017)
  • Uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów (Płowdiw – Bułgaria, 07-09.03.2017)



Małgorzata Zawodniak

  • Brązowy medal drużynowo na Mistrzostwach Europy Kadetów (Płowdiw – Bułgaria, 03.03.2017)
  • Złoty medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Juniorów (Warszawa, 05.02.2017)
  • Brązowy medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Drzonków, 07.05.2017)
  • Złoty medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Drzonków, 08.05.2017)



Hubert Glasner

  • Uczestnik Mistrzostw Europy Kadetów (Płowdiw – Bułgaria, 02-04.03.2017)
  • Uczestnik Mistrzostw Świata Kadetów (Płowdiw – Bułgaria, 03.04.2017)
  • Złoty medal indywidualnie na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Drzonków, 07.05.2017)
  • Brązowy medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Drzonków, 08.05.2017)



Uczniowski Klub Sportowy SMECZ KONIN


Piotr Śnihur

Rok 2014

  • VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych  w kategorii juniorów do lat 16 (C-16)
  • IV miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych w kategorii Juniorów do lat 16 (C-16)
  • I miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach szybkich w kategorii Juniorów do lat 16 (C-16)
  • X miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych seniorów



Klub Bokserski Zagłębie

files/images/sportowe_twarze_konina/igor_jakubowski.jpg

Igor Jakubowski, Mistrz Polski Seniorów 2011, Mistrz Polski Seniorów 2011, 2014, 2015




Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów




Bartosz Daszkiewicz

  • Srebrny medalista Juniorskich Mistrzostw Europy na torze w konkurencji sprint olimpijski
  • 8 miejsce w Juniorskich Mistrzostw Europy na torze w konkurencji 1000 m
  • 4 m w Juniorskich Mistrzostwach Polski na torze w konkurencji sprint indywidualny
  • 5 m w Juniorskich Mistrzostwach Polski na torze w kon. sprint olimpijski
  • 6 m w Juniorskich Mistrzostwach Polski na torze w kon. Keirin
  • Członek Kadry Narodowej na rok 2017-18



Marcin Czyszczewski

  • 5 krotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w latach2014-2017:
  • 2 brązowe Mistrzostw Świata Juniorów na torze w latach 2014 i 2015 ( sprint olimpijski)
  • 2 srebrne Mistrzostw Europy Juniorów na torze w latach 2014 i 2015 (sprint olimpijski)
  • 1 brązowy Młodzieżowych Mistrzostw Europy na torze w 2017 (sprint olimpijskim)
  • 8 m Młodzieżowych Mistrzostw Europy na torze w 2017 (sprint indywidualny)
  • 2 brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski na torze w 2017 ( sprint ind. oraz wyścig Keirin)