Konin. Tu płynie energia > Aktualności

Aktualności - Przestrzeń Młodych

M-LAB - nowe miejsce dla młodych w Koninie

ludzie, przestrzeń młodych

Działające przy Zespole Szkół im. M. Kopernika w Koninie Stowarzyszenie „Kopernik” po raz kolejny zrealizowało projekt przy wsparciu Fundacji PZU pod nazwą „Trzydniowa trasa budująca świadomość patriotyczną młodego pokolenia”. Beneficjentami byli młodzi ludzie z ZS im. M. Kopernika. 36 uczniów wraz z 4 opiekunami wzięło udział w wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Krakowa oraz Zakopanego.

Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU.  Wyjazd odbył się od 23 do 25 maja 2022 roku. Jego celem było zwiększenie wiedzy młodych osób wchodzących w dorosłe życie na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego poprzez poznanie ważnych miejsc dla naszych dziejów i kultury. W Auschwitz młodzież zwiedziła najbardziej znany na świecie niemiecki obóz koncentracyjny, który był miejscem zagłady Żydów, Polaków i wielu innych narodowości. Z kolei w Krakowie, dawnej stolicy Polski, uczestnicy wyjazdu mogli odwiedzić siedzibę królów polskich na Wawelu. Poza tym zobaczyli słynny ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim i wysłuchali na żywo hejnału z wieży Mariackiej oraz przespacerowali się Traktem Królewskim.

Oprócz zwiedzania miejsc ważnych historycznie młodzież zawitała do Zakopanego, gdzie mogła podziwiać niepowtarzalne piękno polskiej przyrody w Parku Narodowym. Udało się jej nawet na szlaku spotkać niedźwiedzia! To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie projektu przez Partnera - Fundację PZU, która po raz kolejny zaufała Stowarzyszeniu „Kopernik”. Wspólne działanie przyczyniło się do zrealizowania powyższego przedsięwzięcia, z którego skorzystali młodzi ludzie – mieszkańcy regionu konińskiego.

(Stowarzyszenie "Kopernik")

Czytaj więcej

Strona 1 z 7

1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »