Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Wykroczenia drogowe

    Wykroczenia drogowe to jeden z rodzajów interencji jakie podejmuje Straż Miejska w Koninie.

    więcej
  • Utrudnienia w ruchu
    Utrudnienia w ruchu

    Straż Miejska w Koninie zapewnia pomoc w przypadku wystąpienia różnego rodzaju utrudnień spowodowanych chociażby skutkami nawałnic i burz.

  • ODBLASK TO NIE OBCIACH

    Straż Miejska w Koninie partnerem akcji ODBLASK TO NIE OBCIACH

    więcej
A A A

W dniu 06 lutego 2023 roku starszy inspektor Katarzyna Maciejewska oraz młodszy specjalista Izabela Mielcarek ze Straży Miejskiej w Koninie na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 z siedzibą na ul. Wyszyńskiego 24 w Koninie, przygotowały ciekawe warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci z półkolonii zimowych. Zajęcia zostały podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył bezpieczeństwa podczas ferii zimowych w domu, na śniegu i na lodzie. Drugi poświęcony był bezpieczeństwu w ruchu drogowym do którego zostały wykorzystane pomoce dydaktycznych takie jak: "Drogowy domek edukacyjny" i "Autochodziki". Straż Miejska w Koninie do prowadzenia warsztatów profilaktyczno-edukacyjnych w "ósemce" pojawiła się na zaproszenie Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich w Koninie.

Od 31 stycznia uczniowie naszego województwa wielkopolskiego rozpoczęli zimowy wypoczynek. Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy, ale nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. W związku z tym prowadzone przez Straż Miejską w Koninie warsztaty były znakomitą okazją żeby przypomnieć, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu i niezależnie od tego, czy dzieci będą wyjeżdżały na zorganizowany wypoczynek, czy spędzą ferie w domu. Prowadzące korzystały z kolorowych planszy oraz przygotowały miniaturowe miasteczko drogowe ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami (pojazdy, znaki drogowe, sygnalizatory, przejście dla pieszych). Wykorzystanie zestawu "Autochodzika" miało w prosty i praktyczny sposób wprowadzć dzieci w świat ruchu drogowego, a poprzez zabawę dzieci miały możliwość odgrywania różnych ról m.in pieszego, czy kierowcy. Dzięki temu poza teorią uczestnicy półkolonii mogli ćwiczyć właściwe postawy i uczyć się prawidłowych nawyków w ruchu drogowym. Prowadzące zajęcia zachęcały do noszenia odblasków oraz innych „świecących elementów” wyjaśniając różne możliwości zastosowania ich w życiu codziennym. Pomocna, jak zawsze okazała się „Magiczna Tuba”, do której przez „szklane oko” każdy z uczestników zaglądał i tym samym w bardzo prosty sposób przekonywał, jak ważne i skuteczne jest noszenie odblasków. Podczas warsztatów strażniczki podkreślały wielokrotnie, że bezpieczne myślenie i zachowania muszą z nami pozostać na każdym kroku i każdego dnia, a zwłaszcza podczas wakacyjnego odpoczynku. Spotkanie z uczniami było dobrą okazją do przekazania dzieciom elementów odblaskowych, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze po zmroku. Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów na zakończenie dostali niespodziankę. Praktyczne zadanie do wykonania już w domu dla utrwalenia i lepszego zapamiętania poruszanych na zajęciach tematów. Pamiętajmy wszyscy, że dziecko jest wspaniałym obserwatorem i szybko uczy się zachowań od dorosłych, dlatego zawsze bądźmy dla niego najlepszym przykładem.


images/06.02.2023/640_1.jpgimages/06.02.2023/640_2.jpgimages/06.02.2023/640_3.jpgimages/06.02.2023/640_4.jpgimages/06.02.2023/640_5.jpgimages/06.02.2023/640_6.jpgimages/06.02.2023/640_7.jpgimages/06.02.2023/640_8.jpg