Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Wykroczenia drogowe

    Wykroczenia drogowe to jeden z rodzajów interencji jakie podejmuje Straż Miejska w Koninie.

    więcej
  • Utrudnienia w ruchu
    Utrudnienia w ruchu

    Straż Miejska w Koninie zapewnia pomoc w przypadku wystąpienia różnego rodzaju utrudnień spowodowanych chociażby skutkami nawałnic i burz.

  • ODBLASK TO NIE OBCIACH

    Straż Miejska w Koninie partnerem akcji ODBLASK TO NIE OBCIACH

    więcej
A A A
W ramach wspólnego programu pod nazwą „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA” w dniu 22 stycznia 2020 roku funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Koninie starszy inspektor Katarzyna Maciejewska wraz z inspektor Katarzyną Kanią z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie, wzięły udział w spotkaniu z uczniami z klasy IV A ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Bohaterów Westerplatte na ul. Fikusowej 8 w Koninie.

Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące bezpiecznego komunikowania się w sieci, bezpiecznego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych oraz jak radzić sobie w przypadku prześladowania rówieśniczego. Szczegółowo poruszane były tematy dotyczące radzenia sobie z hejtem oparte na prawdziwych zdarzeniach. Prowadząca wyjaśniała uczniom, jak chronić swoje urządzenia elektroniczne przed atakami hakerskimi, zniszczeniem, zawirusowaniem. Omówione zostały między innymi tematy dotyczące ochrony w sieci swojej prywatności i danych osobowych oraz szereg innych zagrożeń, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z Internetu, a także jak się ich wystrzegać i skutecznie przed nimi chronić. Podczas spotkania prowadząca wiele razy przypominała o zachowaniu umiaru i zdrowego rozsądku podczas korzystania z Internetu podkreślając, że zbyt długie użytkowanie komputera, tabletu, czy smartfona może zaszkodzić zdrowiu i pogorszyć kontakty z rówieśnikami. W trakcie omawiania tak ważnych tematów nie mogło też zabraknąć informacji na temat przestrzegania zasad dotyczących dobrego zachowania oraz zasad kultury obowiązujących wszystkich w Internecie. Konkretne przykłady i przytaczane prawdziwe zdarzenia z życia codziennego, a także cenne porady, urozmaiciły spotkanie z uczniami oraz sprowokowały do aktywności i czynnego udziału. Bezpieczeństwo w Internecie jest tematem trudnym, który wymaga szczegółowego poznania, częstego analizowania i powtarzania oraz na pewno stałego nadzoru i kontroli rodzicielskiej, żeby w przyszłości ustrzec nasze dzieci i młodzież przed niektórymi zagrożeniami oraz uniknąć kłopotów w codziennym życiu. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a na koniec wszyscy uczniowie dostali elementy odblaskowe do codziennego wykorzystania w myśl zasady: „Odblask to nie obciach!”.

 

images/22.01.2020/640_1.jpgimages/22.01.2020/640_2.jpgimages/22.01.2020/640_3.jpg