Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Wykroczenia drogowe

    Wykroczenia drogowe to jeden z rodzajów interencji jakie podejmuje Straż Miejska w Koninie.

    więcej
  • Utrudnienia w ruchu
    Utrudnienia w ruchu

    Straż Miejska w Koninie zapewnia pomoc w przypadku wystąpienia różnego rodzaju utrudnień spowodowanych chociażby skutkami nawałnic i burz.

  • ODBLASK TO NIE OBCIACH

    Straż Miejska w Koninie partnerem akcji ODBLASK TO NIE OBCIACH

    więcej
A A A

W ramach wspólnego programu pod nazwą „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA” w dniu 14 listopada 2019 roku funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Koninie starszy inspektor Katarzyna Maciejewska oraz inspektor Katarzyna Kania z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie uczestniczyły w spotkaniu z seniorami oraz podopiecznymi, które odbyło się w Środowiskowym Domu Samopomocy, którego siedziba mieści się na ul. 11 Listopada 19 w Koninie.

Wspólnie musimy dbać o czystość i porządek na terenie naszego miasta oraz w otoczeniu, gdzie mieszkamy i odpoczywamy. Obowiązująca w Polsce ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wraz z późniejszymi zmaianami szczegółowo określa zadania gminy oraz obowiązki właścicieli nieruchomości w sprawie gospodarowania odopadami. Na tej podstawie rada miasta i gminy określa w drodze podjętej uchwały wspólny system gospodarowania odpadami komunalnymi oraz ustala stawki opłat ponoszonych później co miesiąc przez każdego z mieszkańców. Stawki te są wyższe, jeśli wszystkie oddawane odpady są zmieszane, niższe w przypadku posegregowanych w podziale na paier, tworzywo sztuczne i metal, opakowania wielomateriałowe, szkło oraz odpady komunalne ulegające biodegradacji. Segregacja odpadów jest ważna dla każdego z nas, ale przede wszystkim dla środowiska w którym żyjemy. Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad prawidłowej segregacji odpadów, wówczas gminy mogą przekroczyć dopuszczalny poziom odpadów zmieszanych, a to już skutkować będzie nałożeniem na nie kar finansowych, których skutki odczują wszyscy mieszkańcy z danej gminy. Najlepszą walką z odpadami jest ich segregacja. Segregowanie odpadów nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga zakupu specjalnych pojemników, za to przynosi ogromne korzyści naszemu środowisku. Nie jest też skomplikowaną czynnością, jednak należy prowadzić w tym zakresie szeroką edukację ekologiczną i za wszelką cenę dążyć do ukształtowania postaw i nawyków mieszkańców, służących mądremu korzystaniu ze środowiska. Takie trudne zagadnienia były przewodnim tematem kolejnego spotkania z mieszkańcami w Środowiskowym Domu Samopomocy w Koninie, na zakończenia którego każdy z uczestników otrzymał ulotkę wydaną przez Urząd Miejski w Koninie: "Jak segregujemy odpady" do wykorzystania każdego dnia, bo przecież segregowanie zaczyna się w domu.

 

images/14.11.2019/640_1.jpgimages/14.11.2019/640_2.jpgimages/14.11.2019/640_3.jpgimages/14.11.2019/640_4.jpg