Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Pomoc zwierzętom

    Straż Miejska w Koninie wielokrotnie służy pomocą i wsparciem w zakresie niesienia pomocy zwierzętom

    więcej
  • Wykroczenia drogowe

    Wykroczenia drogowe to jeden z rodzajów interencji jakie podejmuje Straż Miejska w Koninie.

    więcej
  • Utrudnienia w ruchu
    Utrudnienia w ruchu

    Straż Miejska w Koninie zapewnia pomoc w przypadku wystąpienia różnego rodzaju utrudnień spowodowanych chociażby skutkami nawałnic i burz.

  • ODBLASK TO NIE OBCIACH

    Straż Miejska w Koninie partnerem akcji ODBLASK TO NIE OBCIACH

    więcej
A A A

W związku ze zbliżającym się okresem „grzewczym” przypominamy, że strażnicy miejscy są upoważnieni przez Prezydenta Miasta Konina do kontroli przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska i na podstawie art. 379 ust. 1-3 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. „Prawo ochrony środowiska” (Dz. U. Z 2001r. Nr 62 poz 627 z poźn. zmianami) strażnicy są upoważnieni do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, obiekt lub ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6.00 do 22.00 na pozostały teren, przeprowadzania badań lub innych czynności kontrolnych, żądania pisemnych lub ustnych informacji oraz wzywania i przesłuchiwania osób w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego oraz żądania okazani dokumentów i udostępniania wszelkich danych mających związek z problematyka kontroli.

Strażnicy będą przeprowadzali kontrole pieców i palenisk, a w przypadku stwierdzenia spalania materiałów nie dopuszczonych do spalania oraz w przypadku powtarzających się interwencji na danej posesji lub rażących śladów spalania „śmieci” będą pobierali próbki z pieców i palenisk. Zostali wyposażeni w sprzęt ochronny oraz narzędzia do poboru próbek i przesyłanie ich do wyspecjalizowanego laboratorium w celu ich analizy. Kosztem takiego badania w przypadku potwierdzenia spalania śmieci zostanie obciążony właściciel lub mieszkaniec kontrolowanej posesji (koszt badania wynosi 800,-zł.) a sprawa wykroczenia zostanie skierowana do Sądu Rejonowego, który może zasądzić karę grzywny do 5000,-zł.